Sprawdzili swoją wiedzę o inflacji

Image

22 marca 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego w Stalowej Woli odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej pt. „Inflacja w Polsce” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych. Patronat nad konkursem objął Pan Franciszek Wala prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, absolwent szkoły oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Szkoła posiada bogate tradycje w rozwijaniu zainteresowań ekonomicznych. Od lat plasuje się w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o zdawalność egzaminów zawodowych. Ubiegłoroczni „ekonomiści” mają powody do dumy. W tym zawodzie stuprocentowa zdawalność dała szkole 36 miejsce w Polsce, a to oznacza, że absolwenci tego kierunku zajęli pierwsze miejsce w województwie! Dlatego zachęca uczniów gimnazjum do rozwijania swoich zainteresowań ekonomią.

Swój udział w konkursie zgłosiło 7- trzy osobowych zespołów z powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i międzyszkolnego.

Etap II konkursu złożony był z trzech konkurencji: testu z wiedzy ekonomicznej, rozwiązania zadania z zakresu obliczania inflacji, rozwiązania krzyżówki.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęło Publiczne Gimnazjum w Hucie Krzeszowskiej, drugie - Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, trzecie Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli.

Konkurs Wiedzy Ekonomicznej znalazł się na liście Kuratorium Oświaty konkursów, za które uczeń otrzymuje dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Sponsorami byli: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, PSS Społem w Stalowej Woli oraz LaserTagArena.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

Artykuł sponsorowany

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Mgiełka

W Nisku też mają ekonomistów, ale tam podobno mało kto zdaje. Tak słyszałam. Szkoda czasu na naukę w takiej szkole.Elektryk powinien zostać elektrykiem.

~Wiola

W tym ekonomiku ciągle coś się dzieje. Widać że ekonomia jest na czasie.

~Merlot

To cieszy że młodzi interesują się ekonomią. Znajomość ekonomii bardzo pomaga w życiu
Wesołych świąt Wielkanocnych dla wszystkich ekonomistów i nie tylko. Pozdrawiam

~luna

Brawa dla młodych "ekonomów"umiech

~Rolo

Ekonomia zawsze na czasie. Pozdrawiam wszystkich ekonomistów

~antystal

dlaczego nie piszecie artykulu o zelowych dziewczynkach co przegraly z wioska?gdzie ta reklama stalowej ???nasza chluba??????hahhaah !!!!!!!