Politechnika silna i prężna

Image

Od 1 października 2017 roku Zamiejscowy Ośrodek Politechniki funkcjonował będzie jako samodzielny, kolejny już Wydział Politechniki Rzeszowskiej (Wydział Mechaniczno-Technologiczny).

Politechnika Rzeszowska to prężnie rozwijająca się uczelnia w Stalowej Woli. Nie jest tajemnicą, że młodzi ludzi bardzo chętnie obierają ją sobie jako swój plan na życie. Wystarczy wspomnieć, że na start każdy żak dostaje stypendium motywacyjne ufundowane przez Prezydenta Stalowej Woli - żadne inne polskie miasto nie oferuje tego typu finansowego wsparcia. Na pierwszym roku studiów stypendium motywacyjne otrzymują wszyscy studenci stalowowolskiego oddziału Politechniki Rzeszowskiej, niezależnie od osiąganych wyników w nauce. Na drugim i w kolejnych latach studiów stypendium otrzymuje każdy student, który osiągnie średnią ocen 3,5 lub otrzymuje 400 zł, gdy średnia jego ocen wyniesie 4,1. Do tego również są stypendia socjalne.

Politechniczni w naszym mieście mają lepiej. Dość powiedzieć, że znalezienie pracy z dobrym wykształceniem nie stanowi problemu. Rynek głodny jest fachowców, brakuje ich także u nas, na lokalnym „podwórku”. Stalowowolskie firmy chętnie przyjmują w swoje szeregi absolwentów, bo wielu sprawdziło się już odbywając praktyki w danej firmie.

Mechanika i budowa maszyn oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji- to obecnie dwa, bardzo popularne kierunki na PR. Absolwenci, a uczelnia wypuściła ich już około 400, nie narzekają na bezrobocie, bo wielu już znalazło zatrudnienie, a w dzisiejszych czasach kierunek studiów należy wybierać tak, by mieć po nim dobrze płatną pracę.

Od 1 października 2017 roku Zamiejscowy Ośrodek Politechniki funkcjonował będzie jako samodzielny, kolejny już Wydział Politechniki Rzeszowskiej (Wydział Mechaniczno-Technologiczny). Co to oznacza dla Stalowej Woli i przyszłych żaków? Uczelnia przede wszystkim prężnie się rozwija i dzięki temu będzie mogła przyjmować więcej młodych osób w swoje szeregi. Powstaną też nowe kierunki, a więc pojawią się nowe możliwości rozwoju młodych. Wkrótce kolejna rekrutacja. Absolwenci szkół średnich będą wybierać swoją przyszłość. Część z nich na pewno zechce zostać w Stalowej Woli. Zachęcamy do odwiedzania strony http://studiujwstalowej.pl . Masz 300 złotych powodów! 400 studiujących i 400 absolwentów nie może się przecież mylić.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Guarana

Emigrant30, dokładnie tak. Placówka w Stalowej Woli prezentuje mierny poziom nauczania, ale co zrobić, skoro na wszystkich tam zatrudnionych jeden potrafi uczyć, wykładowcy z Rzeszowa w większości przyjeżdżają z myślą o tym, że tu się wysilać nie trzeba, połowy zajęć nie ma, nie ma czytelni, nic. Dno. To nie jest uczelnia.

~gear

Dawanie komuś pieniędzy praktycznie tylko za to, że jest na liście studentów ma na celu chyba jedynie poprawę statystyk w PUP. Wielu jest pewnie takich, którzy nie mają żadnego pomysłu na siebie, byli wyciągani za uszy przez wszystkie lata liceum/technikum, żeby tylko jakoś zdobyli te nędzne 30% na maturze z jakiejś geografii, a później będąc wciąż na utrzymaniu rodziców idą zaniżać poziom uczelni wyższej, bo tam im dają kieszonkowe. Przecież coś takiego nie ma najmniejszego sensu, to jest oszukiwanie tych młodych ludzi. Wielu z nich obudzi się kiedyś z ręką w nocniku i dojdzie do wniosku, że zmarnowało rok czy dwa lata pobierając jakieś marne stypendium, a przecież w tym czasie mogliby pracować (niekoniecznie w Polsce), zarabiać pieniądze, zdobywać zawodowe umiejętności i bezcenne doświadczenie, a w przypadku pracy za granicą prawdopodobnie nauczyliby się biegle mówić w języku obcym. Wy, młodzi nie dajcie się tak oszukiwać! Nawet w takiej Stalowej Woli jest na tej politechnice selekcja, ale ona się zaczyna dopiero od 3-go semestru, żeby przez ten pierwszy rok i pół następnego uczelnia dostawała pieniądze za każdego studenta. Później, jak ktoś sobie nie poradzi, to już nie będzie takiego wyciągania za uszy, jak w szkole średniej. Owszem, jak ktoś będzie wyjątkowo uparty, to może studiować nawet 10 lat i w końcu może mu dadzą dyplom, ale który pracodawca później przyjmie takiego inżyniera do pracy?

~Mielec

Brawo Stalowa Wola

~Czytelnik

Gdzie jest teraz biblioteka?

~ranek

Dobrze, że w Stalowej powstaje politechnika i ludzie się kształcą. Nie każdego stać na wyjazdy i miasto się rozwija.

~Franek

Na AGH to się piło.

~Stalowiak

Niski poziom ma agh. kogo wylali z politechniki szedł na agh. uczelnia pijaków.

~I like it

@www
nikt się nie podpina, tylko składa gratulacje...
A dzięki m.in. tej uczelni nasze miasto staje się trochę bardziej nowoczesne...

Jednym słowem - Stalowa Wola może być .Nowoczesna umiech
tylko trzeba tego chcieć i mocno nad tym pracować!

~Zuzia

Najlepszy sposób na odchudzanie- wykupić abonament na stołówce fundacji uniwersyteckiej Menda-kul. Po miesiącu zgubisz wagę i...zdrowie.

~www

CYTAT
.Nowoczesna

CYTAT
Tak trzymać. Z Prawem i Sprawiedliwością.

Tak, próbujcie się podpinać pod czyjeś osiągnięcia. Nowoczesna nie ma nic do Stalowej, a PiS to był o ile dobrze pamiętam przeciw uczelniom.

~Polit

Oby tylko nie dopuszczać tu pani prezes Fundacji Uniwersyteckiej, bo zrobi wam stołówkę jak na KUL-u, MASAKRA.

vielitz

~Emigrant30 - co nie przyjęli cię jezyk? A myślałem, że każdy tam się dostanie.

~Emigrant30

Tytuł artykułu powinien brzmieć: ,,Politechnika silna i prężna, jednak poziom bardzo marniutki''.

~medmid

Brawo nowoczesna Stalowa Wola. Tak trzymać. Z Prawem i Sprawiedliwością.

~I like it

Brawo Politechnika!!!

Stalowa Wola może być

.Nowoczesna umiech