Poniatowskiego już bez drzew

Image

W czwartek wycięto dwa drzewa zasłaniające przejście dla pieszych przy ulicy Poniatowskiego. Poprawiła się więc widoczność w miejscu, gdzie często dochodziło do wypadków, w tym do śmiertelnego.

23 lutego 2016 na przejściu dla pieszych przed Społem zginęła kobieta, 24 listopada 2015 roku auto potrąciło 54- letnią kobietę, 30 listopada 2015 r. 9- letnie dziecko. Wypadki w tym miejscu zdarzają się zbyt często. Zbyt często zdarzają się także na tej samej ulicy w innych miejscach.

Na początku marca 2016 roku stalowowolski starosta obiecał, że starostwo dokona pewnych zmian, które poprawią widoczność, a tym samym bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami. W czwartek ekipa wycięła dwa drzewa zasłaniające feralne przejście dla pieszych. Dzięki temu, zwłaszcza po zmroku, pasy będą lepiej oświetlone, bo gałęzie nie będą już zasłaniać lamp. Również piesi nie będą musieli wychylać się zza drzew by dojrzeć auta poruszające się po drodze. Kierowcom zapewne rzadziej będą „wyskakiwać” piesi. Następny etap- malowanie pasów.

Zobacz również:

+ Powiat rusza na Poniatowskiego

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~lukestalowa

Wszystko, ładnie, nawet ładna pogoda tylko szkoda, że nie użyli szelek bezpieczeństwa a na dowód tych zdjęć należy się im upominać czy ukarać delikatnie za ich brak przed upadkiem z wysokości () brak wygrodzenia. Katastrofa nie BHP.

~RST

Szkoda, że nie przenieśli przejścia kilka metrów, tylko wycieli kilkunastoletnie drzewa. Na ul. Ofiar Katynia przy kościele przenieśli przejście o 10 metrów, aby wierni mieli bliżej do Domu Bożego. Tam się dało!!! Można!!!

wyborca

Odwiedziłem te okolice i tam pomogą tylko światła. Przejście przez Poniatowskiego to wyzwanie, bo auta jadą cały czas z obu stron i piesi muszą wymuszać pierwszeństwo.

~egon

mieszkaniec jest partyjnie umiech
przejrzałeś na oczy ?

~mieszkaniec

Brawo wladza jest juz golo i wesolo

~Bronislaw

A dlaczego nie wycieny tych swierkow gamonie i znowy bedzie wypadek

~kiwi

przy przestrzeganiu ograniczenia do 40 km/h drzewa wcale nie przeszkadzają.
Drzecie japę że miasto jest zatruwane a jednocześnie drzewa chcecie wycinać?
psychiatryk dla takich to mało....

~vienio

jak wladze miasta mysla ze wyciecie drzew cos zmieni to sa w bledzie

wyborca

Jedyny skuteczny sposób na piratów drogowych: zatrzymać, na maskę i zastrzelić. Zawinił kierowca, wykonali wyrok na drzewach. Taka to sprawiedliwość w Polsce.

~obserwator

buba a czy ja napisałem ze kierowca niewinny? wypowiedziałem się na temat niepotrzebnych drzew przy drodze które zaciemniały postawiona w tym dokładnie miejscu latarnie.

~Dodonix

Tak buba, trzeba dbać o własne bezpieczeństwo, a nie ślepo pchać się pod koła. Nigdy nie wiesz kto siedzi za kółkiem. W pewnych sytuacjach lepiej zachować zdrowie niż mieć rację.

~buba

~obserwator
A w pierwszej kolejności takich właśnie jak Ty- Kosa.
Bardzo dobrze że wycieli te drzewa bo jak ktoś z poniższych "mądrych" komentatorów ujął gałęzie były na wysokości ok 2m dokładnie tak samo jak latarnia która miała służyć do oświetlenia tego przejścia- a przez drzewa dawała tylko cień. Bardzo dobra decyzja szkoda tylko że tak późno!

Zgroza... Wszystko winne,tylko nie kierowca. Jak widać trzeba się bardzo dokładnie rozglądać wchodząc na przejście.

~obserwator

kosa jedz do puszczy białowieskiej i przywiąż się do drzew jak masz jakiś z tym problem.

~KOSA

@obserwator nie przyrównuj innych do siebie to po pierwsze ,po drugie drzewa się odpowiednio przycina czytaj pielęgnuje a nie wycina . Wyciąć drzewo i się z tego powodu cieszyć to każdy palant /czytaj obserwator/ potrafi, sztuką jest je systematycznie pielęgnować żeby nie stwarzało zagrożenia, tego służby miejskie niestety nie potrafią, idą zawsze na łatwiznę. Kużwa znalazł mi się drwal miejski.

~obserwator

A w pierwszej kolejności takich właśnie jak Ty- Kosa.
Bardzo dobrze że wycieli te drzewa bo jak ktoś z poniższych "mądrych" komentatorów ujął gałęzie były na wysokości ok 2m dokładnie tak samo jak latarnia która miała służyć do oświetlenia tego przejścia- a przez drzewa dawała tylko cień. Bardzo dobra decyzja szkoda tylko że tak późno!

~KOSA

To nie drzewa tylko idioci bez wyobrazni, piraci drogowi powinni być bezwzględnie wycinani z życia publicznego.

~KOSA

Rośliny w procesie fotosyntezy pobierają z powietrza dwutlenek węgla, a oddają życiodajny tlen. Jedna dorosła sosna “produkuje” tlen niezbędny do życia trzech osób.
Poprzez liście i szpilki drzewa wychwytują cząsteczki pyłów oraz sadzy, a także rozmaite szkodliwe substancje gazowe zanieczyszczające powietrze.
Średnio typowe drzewo absorbuje odpowiednio 1 tonę dwutlenku węgla na każdy metr sześcienny przyrostu i produkuje przy tym 727 kg życiodajnego tlenu. Na podstawie wielu badań w zakresie intensywności procesu fotosyntezy wynika, że z 1 m2 powierzchni liściowej drzew i krzewów dostaje się do powietrza atmosferycznego w ciągu okresu wegetacyjnego od 0,5 do ponad 1 kg czystego tlenu (O2). Do drzew dostarczających największe ilości tlenu należą: buk pospolity (1,1 kg), klon (1,1 kg), robinia akacjowa (1,1 kg), wierzba krucha i dąb (0,8 kg), lipa i jesion (0,7 kg). Podobne ilości tlenu wydzielają drzewa szpilkowe, takie jak sosna. Jedno drzewo produkuje w ciągu roku tyle tlenu, ile zużywa człowiek w ciągu 2 lat życia. Warto wspomnieć, iż człowiek w procesie oddychania wykorzystuje w ciągu doby 14-18 m3 powietrza, a zużycie tlenu waha się w zależności od aktywności fizycznej od 60 do ponad 200 g.

~Zuza

Po wycięciu drzew okazało się, że to jednak bloki rzucają cień i zasłaniają widoczność, kiedy będą burzone?

~bar23

to zostac lepiej drzewo potrzeba chłodno czystość . to po co wrzycił nie dobrze .....

~garść pieprzu

Pomysł z wycinką, NIE popieram... jestem kierowcą i Poniatowskiego przejeżdżam kilkanaście razy dziennie. Widoczność na tym przejściu faktycznie się poprawiła... ale to nic nie pomoże bo niestety nie zmienia to faktu że najduchy z telefonami w jednej łapie i kierownicą w drugiej dalej będą gnać autami ile wlezie. Jedzie taka łajza jedna z drugą i nie ma zamiaru zwracać na nikogo innego uwagi, nie zwolni, nie zatrzyma się. Byle tylko gaz do tesco bo tańsze trampki wykupią.... czasami aż krew zalewa! Dziękuję,dobranoc.

~he heee

wsiok jeden z drugim z Burdzów czy Kłyzowa nauczony miedzy sosnami przebywać to mu w Stalówce brak tego i sie czuje nieswojo. A won z powrotem do lasu tam ci drwa pod dostatkiem jeszcze puki co.

~Ania

~garść soli Brak ci soli w tej pustym łbie! Drzewa niczemu nie przeszkadzają pierwsze gałęzie zaczynają się na wys 2 metrów to jest bez mózgowe myśleniesmiech2 wstyd mi za to miasto!

~garść soli

Pomysł z wycinką popieram...jestem kierowcą i Poniatowskiego przejeżdżam kilkanaście razy dziennie.Widoczność na tym przejściu faktycznie się poprawiła...ale niestety nie zmienia to faktu że najduchy z telefonami w łapach i słuchawkami na uszach dalej będą wchodzić pod koła.Idzie taka łajza jedna z drugą i nawet nie przystanie,nie spojrzy...czasami aż krew zalewa!Dziękuję,dobranoc.

wyborca

Jak wam drzewa przeszkadzają to wypad na wieś. Nauczyły się wieśniaki wycinać i rąbać drzewo.

Mariusz77

Gangi..sam widać ledwo z błota wiejskiego wyszedłeś skoro sądzisz ze wycięcie drzew zapobiegnie wypadkom . Skąd się taka ciemnota bierze...

~Gengi

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy. I to powiedzenie sprawdza się tu w 100%... nasprowadzało się tego okolicznego buractwa do Stalowej Woli i oni tu chcą drzew w mieście. Hahaha no poprostu ten brak logiki jest tak absurdalny, że nierzadko myślę, że te wszystkie komentarze o ochronie zieleni są zwykłym żartem. Pojedźcie cebulaki jeden z drugim do takiego londynu to wtedy zobaczycie co to jest brak zieleni. Bo tam to drzewa zobaczycie conajwyżej na bilboardach. Chorzy psychicznie ludzie którzy myślą, że wycięcie dwóch drzew to będzie katastrofa ekologiczna...

~gajowy

pogieło was ...obrońcy zieleni.Sadzcie sobie drzewka na balkonach,w mieszkaniu,na klatkach schodowych obok swoich drzwi ale wara od miejsc publicznych!!!!!

Persymona

tylko gadać umiecie, róbcie coś by bronić zieleń, przypnijcie sie do drzew albo co a nie zawsze duzo krzyku jak już po ptakach

~tutejszy z 13

Dobrze zrobili .Poprawiła sie i to znacznie widoczność tego przejscia dla pieszych od strony jezdni.Powinni jeszcze wyciać drzewa obok parkingów i bloków zbyt blisko rosnących wymienionych obiektów.Miejsce drzew jest w parku a nie przy ulicy czy bloku.Co innego zieleń ale z krzewów ,kwiatów bądz trawy.

~tutejszy z 13

Dobrze zrobili .Poprawiła sie i to znacznie widoczność tego przejscia dla pieszych od strony jezdni.Powinni jeszcze wyciać drzewa obok parkingów i bloków zbyt blisko rosnących wymienionych obiektów.Miejsce drzew jest w parku a nie przy ulicy czy bloku.Co innego zieleń ale z krzewów ,kwiatów bądz trawy.