Szkolny Dzień Zawodowca

Image

16 marca w Budowlance odbyła się czwarta edycja Szkolnego Dnia Zawodowca. W tym dniu nie było normalnych lekcji, były za to prelekcje, dyskusje i zajęcia praktyczne...

- Szkolny Dzień Zawodowca to taki dzień szkoły, kiedy standardowe lekcje zastąpione są prelekcjami z firmami, które zajmują się produkcją różnych materiałów w zawodach, w których kształcimy. Jest to taka nowoczesna forma edukacji, taki jeden dzień w roku, który pozwala uczniom zetknąć się z nowoczesnymi technologiami, które są wprowadzane, bo nie zawsze szkoła i podręczniki szkolne podążają za tym, co należy uczniom przekazać, ale jest to też forma spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, a dla firm jest to szansa pozyskania nowych pracowników, a także klientów, bo często są to firmy, które zajmują się produkcją materiałów budowlanych- mówi Mateusz Małys, nauczyciel w ZSP nr 2 w Stalowej Woli.

Corocznie podczas Szkolnego Dnia Zawodowca swoją ofertę prezentuje 15- 20 różnych firm z różnych branż- od budowlanych, instalacyjnych, poprzez banki, urząd skarbowy czy firmy odzieżowe.

Jak podkreśla dyrektor szkoły organizacja takiego dnia przynosi konkretne efekty.

- Jest to inna niż lekcyjna forma edukacji, wzbogacająca realizację podstawy programowej. Stosujemy się do zaleceń ministerstwa, żeby w różnych formach, różnymi metodami była ona realizowana. Uważamy, że jest to początek tworzenia w Polsce dualnego systemu, gdzie szkoła kształci praktycznie, a przedsiębiorcy, pracodawcy włączają się w ten proces poprzez szkolenie zawodowe- mówi Włodzimierz Smutek, dyrektor ZSP nr 2.

Dzięki realizacji Szkolnego Dnia Zawodowca niektórzy absolwenci znaleźli zatrudnienie, inni założyli z sukcesem własne firmy w oparciu o pomoc Powiatowego Urzędu Pracy.

Po części wykładowej odbył się mecz piłki nożnej między uczniami a nauczycielami.

+ Młodzież chętnie pomaga innym


Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =