II Opłatek Maltański

Image

Po raz drugi w restauracji Sezam odbyła się Wigilia zorganizowana przez wolontariuszy Zakonu Maltańskiego.

17 grudnia w restauracji Sezam Państwo Bełzak ugościli 100 osób, w tym 64 dzieci. Większość osób znajduje się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Dwadzieścioro przyjechało z gminy Zaleszany, z tamtejszego MOPSu, na życzenie pani Bełzak.

- Zakon Maltański jest najstarszym zakonem na świecie. Jego celem jest obrona wiary i pomoc potrzebującym. Wspólnie z MOPSem organizuje Opłatek Maltański. Opłatek to akcja ogólnopolska, odbywa się w 27 miastach w Polsce. Pierwszy Opłatek miał miejsce w 2002 roku w Krakowie, kiedy to Jerzy Donimirski, restaurator i hotelarz zaprosił do gości do swojego hotelu. Zainicjował w ten sposób ideę Opłatka – mówiła Anna Sawicka, wolontariusz Zakonu Maltańskiego, koordynator Opłatka Maltańskiego w Stalowej Woli.

Opłatek skierowany jest do rodzin wielodzietnych, osób samotnych, osób niepełnosprawnych. Wspólna kolacja ma zapewnić im poczucie bliskości i wsparcia. Bo bliskość drugiego człowieka jest, jak powiedział obecny na wieczerzy Biskup Sandomierski Ks. Krzysztof Nitkiewicz, jest najważniejsza.

Opłatek Maltański organizowany jest zawsze dla stu osób. Biorą w nim udział rodziny wielodzietne, z różnymi problemami. Zakon zawsze dba o to by wieczerza odbyła się w eleganckiej restauracji, by każdy dostał prezent. W tym roku zabawki dla dzieci ufundował Prezydent Stalowej Woli, resztę upominków sponsorują darczyńcy z całej Polski.

- Opłatek pomaga rodzinom. Święta to taki szczególny czas, kiedy rodziny się spotykają i jednoczą. Są dzieci z rodzin niepełnych, w związku z tym dla nich jest to poznanie takiej wartości jak wspólna Wigilia. To jest dla ich bardzo cenne – mówił dyrektor MOPS w Stalowej Woli Piotr Pierścionek.

Gdy właściciele restauracji Sezam usłyszeli o idei Opłatka zapragnęli taką wieczerzę zorganizować. Restauratorzy cieszą się, że mogą odrobinę radości podarować potrzebującym. Jak mówią spełniają w te sposób swoje marzenia.

- Całe życie marzyłam, żeby dzielić się tym co dostanę od Boga. Ta wieczerza to dla mnie wielka radość, cieszę się gdy widzę uśmiechnięte twarze dzieci, dorosłych. Życie jest okrutne w dzisiejszych czasach, ludzie mają różne problemy, dlatego ta radość dziecka i rodziców daje wielką satysfakcję i radość – mówiła Zofia Bełzak, właścicielka restauracji Sezam.

Wielka radość, bliskość, wsparcie – to najważniejsze co można oferować drugiemu człowiekowi. Wszyscy gości przełamali się opłatkiem, złożyli sobie serdeczne życzenia i zasiedli do pysznej kolacji. Po niej nastał czas wspólnego śpiewania kolęd ze scholą z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz wręczanie prezentów.

MPet

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
matvic

niech pani belzak bedzie milsza w relacjach miedzyludzkich, hipokrytka przy swietach jest dobra, do zadnej z tych osob nie wyciaglaby reki w dzien powszechny, niemila w ogolnym obyciu; mnie zawsze zadziwia ze w tych pomocach zapominaja o osobach ktore same wychowuja dzieci, urobionych matkach ktore ledwo wiaza koniec z koncem w ktorych, brak drugiego rodzica sprawia smutek dzieciom, spychanie ich do grupy ludzi gorszej kategorii, kolejna hipokryzja wladz ; karta duzej rodziny: rodzina z trojka dzieci otrzymuje karte duzej rodziny przy pelnej rodzinie to po 1.5 dziecka na rodzica, a samotna matka z dwojka dzieci urobiona i zmeczona jest zepchnieta na margines spoleczny

~bisqp

Uprawiam caly dzien rekodzielo. Zdjecia sa za bardzo jarajace. Tyle pieknych kobiet

RRJ

MFW, na czyj koszt?Twój?

~MFW

Ewidentna pokazówka,
na cudzy koszt.

~kasia

Żal czytać takie komentarze. Chcieli, zorganizowali i tyle w tym temacie. Wesołych Świąt umiech

~kie35

do focuss88 - masz rację , to jest dla POTRZEBUJACYCH, a nie dla lansu p.z MOPS i czarnych.
PAŃSTWO BEŁZAKOWIE - wielki SZACUN- rokrocznie wspomagacie Ludzi, którzy są w potrzebie. Dzięki.

~Zasmucona

Rajuśku! Krytykować wszyscy, a zrobić....? Focus! Zrób coś najpierw dla jednej osoby, a potem narzekaj na innych!

focuss88

Takie cos powinno byc organizowane w kazdej szkole a nie w restauracji dziadostwo

focuss88

Zacielo sie

~ZeZ

Normalna, naturalna indoktrynacja czarnych!!!

piwniczanka2

Piękna inicjatywa , miło ,że ktoś myśli o drugim człowieku. Wesołych Świąt.