Stadion z mocnym poparciem ministerstwa?

Image

Trybuna stadionu to bubel, zadaszenie jest nie takie jak być powinno, nie ma toalet. Prezydent w 2016 roku zamierza sięgnąć po środki z ministerstwa, ale wcześniej o zmianach porozmawiać chce ze środowiskiem sportowym…

Usiądziemy nad projektem już początkiem przyszłego roku

Prezydent Stalowej Woli myśli o rozwoju piłki nożnej w mieście. Mamy drużynę, która jest mocna i liczy się w świecie piłki nożnej. To właśnie z myślą o niej budowane jest boisko ze sztuczną nawierzchnią. Teraz czas na stadion i zmiany na nim.

- Początkiem przyszłego roku będę chciał zaprosić kibiców, osoby, które uczestniczą w życiu sportowym do planu przeprojektowania naszego stadiony, ponieważ nie jest możliwe wykonanie tej inwestycji, która była zaplanowana wstępnie na 90 mln zł, potem po korektach na 60 mln zł. To są zbyt wygórowane ambicje, jeśli chodzi o obiekty, które powinny służyć naszej drużynie, naszym kibicom. To, co jest realne do wybudowania w Stalowej Woli to jest obiekt trybuny honorowej za około kilka milionów złotych- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Silna drużyna w parlamencie szansą na dofinansowanie

Jak zapewnia włodarz Stalowej Woli miasto będzie ubiegało się o środki ministerialne.

- Chodzi o to, żeby nasz stadion był objęty kwestią dofinansowania ze środków ministerstwa sportu. Mamy w tej chwili mocnych przedstawicieli w parlamencie. To też jest kwestia budowania silnej pozycji Stalowej Woli- mówi prezydent.

I dodaje, że możemy z dumą powiedzieć, a tego nie mogą powiedzieć sąsiednie samorządy, że mamy i senatora, i posła, którzy będą walczyć o to, by nasze miasto się rozwijało.

- Mam nadzieję, że pani Janina Sagatowska i pan poseł Rafał Weber, który też był mocno zaangażowany w kwestie sportowe, będą walczyć o tę inwestycję wpisania ją w strategiczne inwestycje sportowe dla kraju- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Nie będziemy już budować bubli

Prezydent chciałby uniknąć kolejnych błędów przy opracowaniu nowego projektu.

- To jest tak, że mamy piękny przykład czego nie robić. Na pewno nie można wybudować nowej trybuny bez ubikacji i na pewno nie można wybudować nowej trybuny z za krótkim dachem, bo jeżeli pada zbyt mocny deszcz, to kolana kibiców są mokre- mówi prezydent.

Pewne rzeczy trudno będzie jednak zmienić, bo zamontowane już konstrukcje dachowe będą dyktować niektóre rozwiązania. Ale są to już kwestie techniczne, na temat których trzeba będzie dopiero rozmawiać z fachowcami.

[AB]

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
manukun

@kibic
Żeby łykać propagandę jak Ty musiałbym oglądać telewizję, słuchać radia albo czytać gazety. Nawet jakbym chciał się poddać indoktrynacji PO czy innych oszustów, to musiałbym posiadać telewizor, radio albo kupować szmatławce Szechtera. Mam jednak ciekawsze pomysły na spędzenie czasu wolnego.

Nie wiem czy wiesz, ale jesteś lemingiem. Ciągle powtarzasz o podatku od banków zagranicznych i hipermarketów, jakby miały one jakieś większe znaczenie. To jest raptem kilkanaście mld zł przy naprawdę optymistycznym założeniu.

Nikt nie nakładał ekstra podatków, bo nie wiem czy wiesz, ale istnieją też polskie banki i sklepy wielkopowierzchniowe. A te dodatkowym obciążeniem można doprowadzić do bankructwa.

~kibic

Do ''manekin'' właśnie tym się różnimy że tobie peło wmówiło że nic dla prawdziwych POLAKÓW się nie da zrobić na czele z TVN 24 która was tak ogłupiła że nie ma sensu z wami jakakolwiek dyskusja. Dziwne że dla zagranicznych banków czy hipermarketów wszystko się dało zrobić.

~aaaaaaaaaaa

dupa nie stadion bedzie !

manukun

@vielitz
Daruj sobie strzępienie języka z tym czopkiem. On i tak zwyzywa Cię od lemingów, chociaż kibicujecie tej samej drużynie. Naiwny myśli, że mu nagle Polsat będzie podrzędny klub sponsorował, że będzie 5.000 widzów i będzie ich stać na wydanie 20 zł na bilety, że dostaniemy miliony złotych na budowę stadionu. A to wszystko dzięki Luckowi.

Muszą mu dużo płacić za taką propagandę, bo nie potrafię uwierzyć, że można się tak poniżać za darmo. A może to idealny troll przeciwnika prezydenta? smiech2

vielitz

kibic - Czesiu, jak z tobą toczy się dysputa, to czuję się jakbym rozmawiał z 10 letnim naiwnym chłopcem umiech Mylisz naiwność z optymizmem, oraz logiczne myślenie z czarnowidztwem - tu pierwsza lekcja dla ciebie by to przyswoić.
Mielec 40 tyś umiech? Ciekawe dane umiech A prawda taka, że Mielec ma już 62 tyś, czyli praktycznie tyle co STW, z tym że u nas liczba niestety od paru lat spada, a tam raczej rośnie... - ale to inna sprawa.
O powodach czemu tam jest fajnie na trybunach nie ma co znów pisać, bo było pełno tematów, zapoznaj się z nimi i nie wywołuj już tego tematu, a zwłaszcza nie porównuj do naszych realiów. Co w STW jest możliwe to ci pisałem bazując na niezbyt odległej historii, ty zaś strzelasz jak twój guru domysłami i fantastyką.
Czy ty ciołku wiesz ile kosztowałaby taka trybuna? Zdajesz sobie z tego sprawę? Ta co z takimi bólami powstała ("produkowała" ją firma z jakiejś wioski, a stawiała firma która zaraz potem padła - stąd niskie koszta) kosztowała ponad 6 mln! Czyli śmiało można stwierdzić, że realny jej koszt teraz to jakieś 8-9 mln, czyli dodaj jakieś drugie tyle by powstała ta nasza wymarzona, w pełni poprawna i bez bubli trybuna honorowa z zapleczem.
Teraz spróbuj pomyśleć realnie i powiedz, czy widzisz szanse, że nagle miasto wyda ok 10-15 mln (naprawdę liczę, że jakimś cudem dostaniemy z 5 mln dofinansowania)?? Ludzie się na to myślisz zgodzą? Nie wiem czy wiesz, ale prezio obecny dramatycznie szuka kasy by łatać budżet już teraz, a jeszcze sporo obietnic do spełnienia...
Teraz widzisz, że nie jest to takie proste jak w bajkach które pewnie jeszcze oglądasz - to jest rzeczywistość. Mimo wszystko, wierzę w to, że przy zaangażowaniu władz klubu i miasta, a także z poparcie mieszkańców, uda się ten stadion doprowadzić do porządku i tym pomnikiem PRL nie będziemy się już "chwalić" przy kolejnych przygodach w PP transmitowanych na całą Polskę.

~stalowiak

Bezpośrednie pociągi

~kibic

Do ''vielitz'' daj sobie na wstrzymanie bo w moich oczach się strasznie błaźnisz ja w piłkarzy naszej STALÓWKI i władze naszego miasta wierzę bo jestem optymistą a ty jesteś czarnowidzem. Ale wróćmy do faktów prawda jest taka że taki MIELEC wyremontował stadion i na mecze regularnie chodzi tam około 4 tysięcy kibiców. W MIELCU mieszka 40 tysięcy ludzi a STALOWEJ WOLI mieszka ptrawie dwa razy tyle i chcesz mi powiedzieć ze na mecze w naszym mieście nie przyjdzie 5 tysięcy kibiców gdyby STALÓWKA grała w 1 lidze [przecież MIELEC mały gra w 2 lidze i tam chodzi około 4 tysiące kibiców]. Własnie dla takich pesymistów jak ty to PAN PREZYDENT LUCJUSZ NADBEREŻNY nic nie powinien robić bo na tyle zasługujesz. Jeszce jedno muszę ci oznajmić bo widzę że nie wiesz ta trybuna główna będzie także zapleczem tego stadionu, wszystko można robić etapami i na wszystko znajdą się pieniądze.

vielitz

~kibic - odpuść i przestań "gwarantować" i "obiecywać", bo pojęcia nie masz o czym mówisz. Polsat sponsoremumiech? Chodzi ci o kasę za transmisję jak rozumiem? Ty chyba nie wiesz jakie są koszty utrzymania drużyny w 1 lidze. Masz przykład Floty (upadek) oraz Stomilu i Sandecji (na granicy bankructwa, nie płacą graczom) - jakoś nie widać by stały stabilnie, a są w czołówce ligi!! Jakie 5 tyś? Na 1 lidze może udałoby się uzyskać średnią 2-3 tyś (w ostatnim sezonie w 1 lidze chyba takiej się nie udało), przestań więc opowiadać bajki jak twój guru.
Trybuny za bramkami to trzeba zrównać z ziemią, a postawić trybunę główną z zapleczem, lub osobne zaplecze. Zacznij myśleć REALNIE!!! Miasto jest w stanie myślę znaleźć 3-5 mln na stadion, co z jakimś dofinansowaniem (w co na razie wątpię) rzędu 5-10 mln na parę lat, da nam szansę postawić jedną trybunę i właśnie to zaplecze - tyle.
Ty na prawdę masz w głowie trociny, jak myślisz, że nagle znajdzie się kasa na trybuny, jupitery i murawę umiech

vielitz

~kibic - nawet nie będę już cię obrażał, bo do ciebie i tak nic nie trafi. Nie ma pojęcia o czym tu się rozmawia, pleciesz te swoje dyrdymały non stop, brak sił normalnie...
Żyj w tej swojej bajce dalej i wierz w to, że powstanie stadion jak z projektu - ten projekt jak i potem jego przeróbka to były wymyki by takich jak ty (ale także i ja) omamić, i to się niestety udało!
Przez takich samozwańczych "kibiców" jak ty, co im się "zdaje", że są w temacie, jesteśmy właśnie gdzie jesteśmy, czyli w czarnej dupie, pogrążeni w kłótniach i marazmie. Brakło przez lata logicznego myślenia.
Zmień płytę z tym lemingiem, już cię oto wiele osób (śmiejących się z ciebie) prosiło, bo już to męczące się dawno zrobiło.
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i jak jakimś cudem zrozumiesz o czym pisałem, to zapraszam do dyskusji, ale merytorycznej, bo bajki to ja zostawiam dla dziecka na dobranoc...

~kibic

Gdyby nasza STALÓWKA awansowała do 1 ligi zyskała by nowego sponsora w postaci POLSAT SPORT i mogła by liczyć na duży zastrzyk gotówki. Powiem tak gdyby ten stadion został wyremontowany to ja gwarantuję każdemu że przynajmniej 5 tysięcy na każdym meczu mielibyśmy kibiców a to już jest kolejny duży sponsor bo przeliczyć 5 tysięcy razy średnio 20 złotych za bilet to daje klubowi 100 000 złotych za jeden mecz. A w miesiącu są rozgrywany 2 mecze domowe więc mówimy o 200 tysiącach złotych, co by pokryło wypłaty dla piłkarzy. Tak ze nie trzeba nic kombinować tylko wybudować narazie tą drugą trybunę razem z zapleczem, jupiterami i podgrzewaną murawą i możemy awansować do 1 ligi. Z czasem zrobimy tą trybunę za bramką tam gdzie najbardziej lubią kibicować kibice STALÓWKI i już żaden mieszkaniec naszego miasta nigdy nie będzie musiał się wstydzić za ten stadion.

vielitz

W ostatnich latach "dobre" mecze to tylko PP, gdzie mimo fatalnego klimatu na mieście, na meczach było 1500-2500 (max ile można było na stadion wpuścić).
Ostatni raz w lidze normalnej (czyli min. 1 liga), jakieś 5-6 lat temu, były mecze gdzie było te 5-6 tyś (GKS, Widzew, KSZO).
Na chwilę obecną, w II lidze nie ma szans na większą niż 1000 os średnią, no chyba że będzie parcie na awans i realna szansa na to.
Ta liga już się totalnie znudziła, do tego nie ma celu, więc ludzie odchodzą, "turyści" nie mają zaś po co wpadać - stąd takie liczby.

~kibic

Do ''vielitz'' pajacu matołku niedouczony o czym ty pleciesz, piszesz o nowych planach na budowę stadionu to ty lemingu nie wiesz że nie dawno te plany zostały zmienione za co ten pseudo architekt skasował ponad 100 tysięcy złotych. Czy ty lemingu chcesz mi powiedzieć że trzeba te plany zmienić po raz trzeci i znowu zapłacić ponad 100 tysięcy złotych, to już jest jakaś paranoja.Z kim ja dyskutuję, i lemingu nie próbuj się nazywać kibicem STALÓWKI bo my takich to dupę możemy kopnąć z całej siły. Jeżeli nasza kochana STALÓWKA miała by takich kibiców jak ''vielitz'' to już dawno byśmy grali co najwyżej w ''A'' klasie a może w 5 lidze gdzie obecnie grają rezerwy. Wiem lemingu że to jest twoje marzenie żeby nasza STALÓWKA grała w ''b'' klasie ale wtedy byś lemingu sięcieszył.

~Jak

vielitz
Napisałeś, że w STW na dobre mecze potrafi chodzić 4-5 tys ludzi. Przypomnij mi kiedy w ciągu ostatnich 2 lat w STW był taki dobry mecz na którym było 4-5 tys ludzi ? Średni jest mniej niż 500 osób. Na meczach TOP jest ledwo ponad 1000 osób.

~Gocha

Panie Prezydencie Nadbereżny a gdzie smok? W każdej bajeczce jest smok:-)

manukun

@vielitz
Zresztą, przypomnij, ile osób było na rekordowym meczu w ekstraklasie. 8 tys.?

~karowy

kibic i szwagier to synonimy uchodźców. Wyciągają łapska nie patrząc czy się budżet zawali...Lucjusz nie wytrzymuje napięcia i obiecuje, dobrze że przynajmniej bez pokrycia umiech

manukun

@vielitz
Właśnie. Gdyby te burki stadionowe nie rzucały urwami i ujami, to frekwencja by przekroczyła 3 tys. Jeszcze mają czelność startować do ludzi, którzy siedzą i oglądają. "podnosisz dupę do góry i śpiewasz albo wypierdelaj" takie bydło samo prowadzi klub do upadku i żadne godne naśladowania akcje tego nie wyrównają.

vielitz

~kibic - matole niedouczony umiech to teraz wytęż wszystkie dwie szare komórki i przeczytaj jeszcze raz co napisałem, starałem się używać prostych słów, by nawet takie kołki jak ty to pojęły.
Nie ma szans na stadion wg. projektu i to pisałem, a że ty wierzyłeś w bajki jakieś to świadczy tylko o tobie. Teraz jak widzisz Lucek doszedł do tego samego logicznego wniosku, że jeśli ma powstać jakiś stadion, to nie taki jak w projekcie za dziesiątki mln, a co najwyżej dodatkowej trybuny, co dla mnie niestety znów jest próbą motania, bo jak on chce wybudować to co nam trzeba (zaplecze) razem z trybuną za "parę" mln, jak ten "bubel" co mamy kosztował parę lat temu ponad 6 mln!!! To co, on zrobi dużo lepszą taniej umiech? Realne jest tylko zadbanie o zaplecze na tym co mamy, a potem ostra walka o nowe środki i budowanie z czasem kolejnych segmentów.
Ps
na razie to jest zresztą tylko gadanie, kolejne obietnice, że "nasi" w rządzie nam dadząumiech sorry, w takie bajki to ja nie wierzę - poczekamy zobaczymy co z tego będzie. Obym się mylił (co pisałem) i oby udało się doprowadzić nasz stadion do użyteczności (czyli zaplecze co da nam licencje, a potem zadbanie o wygląd całokształtu).
Przestań człowieku ("kibic") ośmieszać prawdziwych kibiców i robić nam pseudo-reklamę, bo przez takich jak ty, wszyscy mają nas za idiotów i gamoni - zagraj se w jakiegoś pasjansa może, zrobisz lepiej dla nas i dla siebie...

manukun

Kibice siłą miasta? Komuś się w główkach poprzewracało...

~Taki jeden-

,,by byl objety kwestia dofinansowania ,,. ,,beda walczyc o te inwestycje wpisania ja,,.Ale i tak jest madrzejszy od kiboli,.

~KibicZKSó

Popieram - my kibole jestesmy siłom tego miasta i jesteśmy władcami podkarpacia!
Choćcie śmiało! Jest nas mało!
Stalóweczka!

~szwagier

KIBOLE STALÓWKI ...BYLI !...SĄ !!!... I BĘDĄ I MAŁO WAŻNE JEST TO CZY SIĘ TO KOMUŚ PODOBA CZY NIE !!!! I MAŁO WAŻNE JEST TO CZY SIĘ KOMUŚ PODOBA BUDOWA STADIONU CZY NIE !!!! DLA TYCH CO SĄ PRZECIW zapraszam do VIVO tam sobie możecie popierdzielić o dupie marynie i żelaznej bramie i jak to fajnie było kiedyś tam gdy dłubało się w nosach i wpierdzielało własne gile !!!

~~~olaf~~

Lucek jestes the best tak trzymaj i nie przejmuj sie tymi wypocinami ktorymi cie tu opisuja lole

~Seb

Będzie stadion taaa, prędzej stalowej nie będzie niż doczekacie się stadionu naiwne barany, klechom tez wierzycie w niebo i inne dyrdymaly, prawdziwe barany

~logika

Za kilkaset głosów oddanych na Nadbereżnego i PiS przez pryszczatych kiboli i ich kolesiów z osiedla pójdą ciężkie miliony z naszych podatków na stadion. Na stadion na którym grać będzie drużyna, którą przychodzi oglądać około 200-400 pryszczatych wyrostków. Gdzie tu sens? Gdzie logika? Gdzie gospodarność i zdrowy rozsądek?

~MFW

"Prezydent Stalowej Woli myśli o rozwoju piłki nożnej w mieście. Mamy drużynę, która jest mocna i liczy się w świecie piłki nożnej."

Panie Prezydencie,
czyżby miał Pan coś z łokciem?

manukun

A co do tej pory Sagatowska robiła? Nic. Tyle kadencji i co z tego mamy? Synalek ma posadę w PEC. Przecież Nadbereżny musiał się odwdzięczyć. To samo będzie teraz. Wyrazi swoje oburzenie w piśmie napisanym przez asystenta. Tyle.

Co robił Błądek? Nic. Grzał stołek.

Jedyną osobą zainteresowaną remontem stadionu była Butryn. Ale w tym czasie trwała zażarta wojna na linii Weber Nadbereżny Szlęzak. Brak zainteresowania ze strony samorządu doprowadził do zaniechania sfinansowania ze strony ministerstwa. Teraz Nadbereżny się obudził? Dopiero teraz, po kilku latach, jak już pójdzie na jego konto, będzie się tym zajmował? Przecież to jest niepoważne.

~kamil

To dobra wiadomość dla naszych lokalnych pryszczy w liczbie 300. Kto by nie chciał nic od siebie nie dać i dostać coś w zamian

~janek

CYTAT
Jak zapewnia włodarz Stalowej Woli miasto będzie ubiegało się o środki ministerialne.
 
A jak nie dostanie to będzie usprawiedliwiony przed swoim elektoratem.Powie chciałem ale......
W artykule po jego wypowiedziach dalej widać atak na poprzednika i powoli wycofuje się raczkiem z tego co obiecywał,przecież nie powie jak już mnie wybraliście to mam stadion w nosie.
Najlepiej byloby dla niego jakby przestał obiecywać a zakasał rękawy i wziął się za robotę.

~czart

stadion dla 200 no góra 300 kibiców, to jest własnie to czego nie powinno się robić