Bożonarodzeniowy kiermasz CKU

Image

Na dwa tygodnie przed świętami w CKU odbył się kiermasz. Można było zakupić piękne i niespotykane ozdoby bożonarodzeniowe...

Jak podkreśla wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego Barbara Wieszczek- Augustyńska kiermasze świąteczne to już tradycja szkoły. Prace słuchaczy florystyki: dekoracje, kompozycje roślinne można podziwiać podczas różnych wydarzeń i wystaw, których w szkole nie brakuje.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia słuchaczki florystyki przygotowały duży wybór różnorodnych dekoracji świątecznych. Piękne, starannie wykonane, różnorodne ozdoby takie jak: stroiki, kolorowe bombki, choinki, rożki, wieńce adwentowe cieszyły oczy oglądających i kupujących. Wszystkie prace robione były głównie z materiałów pozyskanych m.in. z lasu (gałęzie jodły, świerka, sosny, szyszki, mech). Do dekoracji wykorzystywane są także suszone owoce np. plastry cytrusów, ale również siano, kora itp. Gromadzenie materiałów rozpoczyna się już jesienią.

Wśród popularnie wykonanych ozdób są też prawdziwie perełki, małe dziełka sztuki.

- Są to ozdoby, które wymagają dużo precyzji w rękach, np. w przypadku bombki trzeba rozebrać szyszkę na części pierwsze i wykorzystać same łupinki, bądź np. coś należy wymodelować, wyrzeźbić. Wszystkie ozdoby, które wykonywane są od podstaw własnoręcznie wymagają dużo czasu, jest to taka koronkowa praca. Czasem by coś ładnego stworzyć potrzebnych jest kilka godzin, bo gdy robimy np. samodzielnie naczynia, wykonując je z kory, musimy ciąć korę na różne elementy, potem łączyć te elementy z innymi dodatkami- opowiada Lucyna Lisowska, nauczyciel florystyki.

Lucyna Lisowska zaznacza, że słuchacze florystyki wykonują swoje prace ręczne z dużą pasją, mają przy tym wiele ciekawych pomysłów, dzięki czemu ozdoby są tak piękne i niespotykane.

MagPie

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~allea

Jak to jest, że często informacje o różnych fajnych wydarzeniach pojawiają się na stalowym mieście po fakcie. A przecież na pewno sporo osób wybrałoby się na taki np. kiermasz - gdyby oczywiście wcześniej wiedziało, że taki jest organizowany. Szkoda...

~dana

Mam zapytanie gdzie jeszcze można kupić te cacka?

~2kvdvkszjdkv

przepiekneeeeeeeeeeeeeee

~Nati

Naprawdę pękne.