Czwarty raz mistrzami województwa

Uczniowie klas wojskowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli po raz czwarty będą walczyć o tytuł mistrzów Polski w Otwartych Mistrzostwach Polski LOK w Wieloboju Obronnym, które odbędą się w dniach 13 – 15 czerwca 2014 w Zegrzu Północnym koło Warszawy. Kwalifikacje do mistrzostw Polski dało im kolejne zwycięstwo w eliminacjach wojewódzkich.

W Tarnobrzegu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Wieloboju Obronnym w następujących konkurencjach: strzelanie sportowe z kbks 10 strzałów na 50m, rzut granatem ćwiczebnym do celu – 20 m, strzelenie z pistoletu pneumatycznego do klapek biatlonowych, pierwsza pomoc, bieg na dystansie 5 km.

Zespoły uczniów i uczennic ze stalowowolskiej szkoły kościuszkowskiej stanowiły reprezentacje powiatu stalowowolskiego. W klasyfikacji drużynowej chłopców zespół w składzie: Arkadiusz Kata, Krzysztof Świca, Bartłomiej Chmura, Maciej Dyjewski i Tomasz Wołosz - zajął I miejsce. Zespół w składzie: Adrian Pyz, Sebastian Pieróg, Mateusz Sudoł, Jacek Koguc, Krystian Siembida i Krzysztof Banach – zajął II miejsce. I miejsce na podium zdobyła drużyna dziewcząt: Dominika Kania, Zuzanna Dymowska, Katarzyna Kuryś, Ewa Sobiło i Katarzyna Kargol. Uczniowie osiągnęli także sukcesy w rywalizacji indywidualnej. W kategorii strzelectwo sportowe z kbks 10 strzałów na odległość 50 m I miejsce wywalczyła Katarzyna Kuryś, II miejsce Adrian Pyz i II miejsce Arkadiusz Kata.

Wśród zwycięzców wojewódzkich eliminacji znajdują się także uczniowie, którzy zostali niedawno wyróżnieni przez Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemoniaka: Bartłomiej Chmura oraz Ewa Sobiło