Jakie potrzeby zgłaszają mieszkańcy?

Image

Stalowowolanie sygnalizują wiele problemów władzom miasta. Często ich listy, prośby pozostają bez odpowiedzi. Wiceprzewodniczący RM Dariusz Przytuła w tej sprawie wystosował pismo do prezydenta…

Boisko i plac zabaw

Jak już pisaliśmy, wiceprzewodniczący Dariusz Przytuła zwrócił się z prośbą do prezydenta o możliwość uruchomienia darmowego internetu na terenie miasta przy budynkach gminnych m.in. przy: urzędzie miasta, szkołach, MOSiR-ze itp. W Stalowej Woli, która pretenduje do miana miasta akademickiego, internet powinien być powszechnie dostępny. Tymczasem jest odwrotnie. Bezpłatnego internetu nie ma, chyba, że w budynkach typu kawiarnia czy cukiernia.

Kolejną ważną sprawą dla mieszkańców jest boisko przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w ZSO przy ul. Energetyków. Rozmowy dotyczące tej inwestycji trwają już od jakiegoś czasu, jednak środki na nią nie zostały jeszcze zabezpieczone w budżecie.

Osiedle Zasanie z utęsknieniem czeka na plac zabaw. Na biurko prezydenta trafiło w ostatnim czasie pismo podpisane przez mieszkańców z prośbą o utworzenie miejsca, gdzie dzieci mogłyby bezpiecznie się bawić. Wiceprzewodniczący już kilkakrotnie poruszał ten temat podczas obrad Rady Miejskiej.

Strach chodzić obok biblioteki nocą?

Już w okresie letnim stalowowolanie zgłaszali brak oświetlenia na skwerze przy Bibliotece Międzyuczelnianej. Kiedy się okazało, że nikt nie odpowiedział na prośby, mieszkańcy zgłosili ten problem wiceprzewodniczącemu.

- Jest to teren licznie uczęszczany przez dzieci idące do Szkoły nr 7, Spółdzielczego Domu Kultury oraz osoby starsze. Otrzymałem zgłoszenie, że wieczorami przesiaduje tam młodzież, która pije alkohol i zachowuje się wulgarnie. Ja również przechodzę tamtędy często i jest tam niebezpiecznie. Proszę o interwencję i pozytywne załatwienie tej sprawy– pisze w piśmie skierowanym do prezydenta wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Przytuła.

Parking zmorą osiedla Centralnego

Kolejna interwencja dotyczy terenów zielonych przy bloku Okulickiego 30. Mieszkańcy pierwszej klatki proszą o otoczenie zielonej wysepki słupkami, tak by kierowcy nie parkowali swoich samochodów na kwietniku. Często staje tam duży samochód typu BUS. Obowiązuje tam zakaz zatrzymywania się, ale dotyczy chodnika. Dlatego też niezdyscyplinowani kierowcy parkują na trawniku. Po godzinie 17:00 nie ma już miejsca. Budowa nowego parkingu, o którym mówiło się już podczas poprzedniej kadencji Rady Miejskiej, rozwiązałaby problem.

Wiele spraw nie jest skomplikowanych i dało się je rozwiązać szybko, część jednak problemów wciąż pozostało na papierze...Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ono

tzn kiedy się zachował odpowiedzialnie?

~ona

ariel, właśnie dlatego, że Przytuła odpowiedzialnie się zachował, między innymi w sprawie stadionu, może liczyć na nasze głosy w kolejnych wyborach.

~POtrzeby

Przerobimy Autobusy na Tuskobusy i znowu będzie pozytywny oddźwięk społeczny.

~ariel

Przytuła sprzedałeś nas przy okazji stadionu i my pamiętamy, więc nie liż teraz dupy bo dla takich jak ty nie powinno być miejsca w radzie!

~Taki jeden

,,poza ,,

~Ja zglaszam

potrzebę wymiany maści, nie rokuje nadziei na poprawe.

rst75

Sami politycy!!! Pytam o WI-FI!!??Bardzo proste pytanko!!! No,chyba,że taki zaścianek,że nie ma? Lokal,internet i trochę luzu!!!

~aaaaaaaaaa

strach chodzić po mieście nocą wszędzie wyją psy Szlęzaka. na odwrót panie prezydencie umiech

~maro

Przytuł nie masz wstydu, przy budżecie tez kanalio byłeś przeciw a nawet zaumiech Przez Ciebie przepadł stadion i orlik na jedynce!!
Szlęzakowy klakierze!!!

cdn

Przytule od miesiecy a nawet lat prosza mieszkancy blokow przy alejach Jana Pawla 15,17 19,13 i innych o zamkniecie aby nie byla przelotowa tylko slepa drogi osiedlowej wzdluz Alej kolo krzyza przy rondzie a Przytula obiecuje i udaje ze cos zalatwia .Mimo pozytywnych opinii strazy pozarnej,policji ,pogotowia spoldzielni mieszkaniowej i mieszkancow o zamkniecie tej uliczki nic sie nie zmienia.Tak to Przytula dba o mieszkancow i dba o ich bezpieczenstwo.Ale do czasu jak ktos tam zginie .Jak zginie dziecko ktore wpadnie pod pedzacy ta uliczka auto.Wowczas osobiscie powiadomie prokurature o zaniedbaniach Przytulu i Paszkiewicza ktory ponoc byl przeciwny zamykaniu tej uliczki .A co tam ze wypadki,ze niebezpiecznie.Wazne ze pan Paszkiewicz jest zadowolony z zycia.

Andrzejek

~marcin, albo jesteś bardzo młody albo nigdy tyłka nie wystawiłeś po za Stalową Wolę. Wniosek taki, że zwyczajnie nie wiesz co piszesz lub o czym piszesz.

~Neptun

A ja popieram Dariusza Przytułę chociaż nie wiem z jakiej on jest partii. To jedyny człowiek, no może jeszcze Proszowska, który przejmuje się tym co mówią ludzie i stara się coś robić. To on zainicjował i przeprowadził kartę 60 +, z której emeryci są zadowoleni. On stał z puszką na Wsz. Św. i zbierał datki na remont i konserwację zabytkowych pomników na rozwadowskim cmentarzu. Jemu po prostu jeszcze się chce coś robić dla ludzi, a taki Nadbereżny tylko się stawia i kłóci i oczywiście ma wielkie aspiracje na prezydenta.

~marcin

Stalowa Wola za rządów pana Szlęzaka popada w totalne dziadostwo, brak inwestycji i perspektyw.

~andrzejek

Jest potrzeba żeby Szlęzak zniknął panie Radny, a pan z nimumiech

~pytanie

URZĘDNICY SZLĘZAKA DO ROBOTY !! CZY TO TAKIE TRUDNE ZAJĄĆ SIĘ TAKIMI ZGŁOSZENIAMI ?? SZLĘZAKA NIGDY NIE MA W URZĘDZIE, ODWOŁUJE SPOTKANIA, DYŻURY JEŹDZI PO KRAKOWACH, WARSZAWACH, CIEKAWE CZY W PRYWATNYCH SPRAWACH CZY SŁUŻBOWYCH?? BO COŚ NIE WIDAĆ REZULTATÓW !!

~rodzic

Otrzymałem zgłoszenie, że wieczorami przesiaduje tam młodzież, która pije alkohol i zachowuje się wulgarnie. Ja również przechodzę tamtędy często i jest tam niebezpiecznie. Proszę o interwencję i pozytywne załatwienie tej sprawy– pisze w piśmie skierowanym do prezydenta wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Przytuła. JAKO PRZEWODNICZĄCY KOMISJI BEZIECZEŃSTWA MOŻE ZROBIĆ PAN PORZĄDEK

cdn

RST czy ty czasamie nie jestes Szlezakiem?A moze jestes slepy?Szlezak razem z ta cala rada na taczkach powinien byc wywieziony z tego miasta.Nie zrobil ani jednej rzeczy do konca .Ani jednej rzeczy potrzebnej mieszkancom.Jaki jest w zyciu codziennym (niechluj,klamca,cynik,zarozumialec)taki tez jest jako prezydent.Taki stalowowolski Dyzma.Nie ubliajac Dyzmie.

~ala

nie chodzi o to aby wi-fi bylo w jakiejs knajpie czy w jakims wyorębnionym miejscu, chodzi o to aby internet był dostepny wszedzie za darmo!!!

~edek

RST oszalałeś? prawda? Klasyka w wykonaniu ludzi Szlęzaka- jak ktoś mysli inaczej to jest patologia i pijak. Czyżby Szlęzakowi zabrakło argumentów? Rozsądni radnie? hehehe końby sie usmiałumiech klakierzy prezydenta i nieudacznicy. Czas na wymiane całej tej sfory.
Popieram MAXA i innych trzeźwo oceniających sytuację

~deel

a tak przy okazji dostępności internetu, jest w stw jaki lokal.knajpka z wi-fi?

~TRS

Chroń Boże od "na szczęście mamy w Radzie większość rozsądnych radnych, którzy głosują odpowiedzialnie".

Żaden normalny człowiek się z tobą nie zgodzi. Nie przeforsujesz poglądu ze to nie pokaz świrów skoro to ci sami ludzie i ich słowa.

~RST

max, jesteś autorem najgłupszych, nienawistnych i zacietrzewionych wpisów w obronie stadionu.
Przyjmij do wiadomości, że twoje potrzeby i twój czubek nosa mamy w du...ie.
Mamy cię za matoła, pijaka i patologię.
To tylko odwrócenie twoich obelg, jak w lustrze.
Żaden normalny człowiek się z tobą nie zgodzi. Nie przeforsujesz swoich poglądów.
Sesja budżetowa to nie pokaz świrów i na szczęście mamy w radzie większość rozsądnych radnych, którzy głosują odpowiedzialnie.

~hmm

Tuskobus na każdym podwórku?

~heh?

Przy MOSiR-ze, w parkach. Na wala w UM, USC, ZUSie, KRUSie? A w szpitalu? Wszędzie tam gdzie ludzie "spędzają czas" z czymś większym niż iphone, tzn. laptop iPod.

~Ja tez

Ja chce Szklanego Magistratu, Palacu Kultury w Miedzyuczelnianej i nowego Muzeum z Park24 z zapleczem w bloku kina Ballada i Sali Koncertowej w lasku. To jest niezbędne na dziś dla naszego miasta.

~dixi

a inni radni wogóle istnieją czy tylko krzyczą ?

~biedro(n)ka

barszcz brawo! ;)

~jaga

ja chcę mieszkanie umiech

~adi

ja chcę żebyś Przytuła się spakował zabrał ze sobą Szlęzaka i całą jego świtę!umiech

~mieszkanka

Osiedlowy parking koło bloku Al. Jana Pawła II 24 powinien mieć zrobiony wyjazd w stronę sklepu stokrotki, koło trzepaka. Wielokrotnie widziałam, jak kierowcy wyjeżdżają z parkingu przez chodnik, bo aby wyjechać należałoby zawrócić a jest tam mało miejsca. Należałoby zrobić ten wyjazd dla ułatwienia kierowcom życia.