Pysznica z ekologią za pan brat

Image

Pysznica jako jedyna z gmin z powiatu stalowowolskiego przystąpiła do akcji Listy dla Ziemi 2014. Akcja ta jest coraz bardziej popularna w naszej kraju. Zgłosiło się już do niej prawie 200 gmin.

Listy dla Ziemi to projekt Fundacji Ekologicznej Arka. W pierwszej edycji tego projektu wzięło udział 350 gmin, w tym około 4000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy dzieci i młodzieży. Głównym celem jest edukacja ekologiczna prowadzona w atrakcyjnej i angażującej formie oraz podejmowanie ważnych i aktualnych problemów dotyczących środowiska. Finał akcji ma nastąpić w kwietniu br. Wtedy to dzieci w całej Polsce napiszą w swoich placówkach listy, w których będą namawiały dorosłych do proekologicznych działań. Działania w ramach tej akcji są jednak znacznie szczersze aniżeli tylko pisanie listów. Przewidziane są również warsztaty, happeningi czy konkursy oraz takie wydarzenia jak Dzień Czystego Powietrza, trasa Ośmiokąta edukacyjnego czy Dzień Ziemi.

Gminy, które przyłączają się do akcji otrzymują od organizatorów specjalny papier z makulatury do pisania listów oraz materiały edukacyjne. Dzięki zaangażowaniu placówek oraz urzędów miast i gmin z całej Polski tematy dotyczące problemu palenia śmieci w piecach i niskiej emisji mają możliwość dotarcia do znacznie większej liczby osób. Na pewno warto włączyć się w tę dyskusję!

Kampanię Listy dla Ziemi dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Patronat nad akcją sprawuje Ministerstwo Środowiska.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Eko

Ekologia była ale 20 lat temu. Dziś chemiczne dbamy o to by nie rosły chwasty, by jabłuszka były czerwone i ogóreczki ładnie wzrastały. Żółte pasy przy ogrodzeniach i drogach to nie efekt nadmiaru słońca ale środka który nie jest biodegradalny. Ale co kogo obchodzi jak to będzie później, ważne jest teraz.