Przybywa cudzoziemców na Podkarpaciu

Image

651 wniosków o udzielenie zezwoleń na zamieszkanie na czas oznaczony cudzoziemców wpłynęło do wojewody podkarpackiego w 2013 r. Najwięcej wniosków złożyli obywatele Ukrainy (399), Turcji (29), USA (23), Kazachstanu (21), Białorusi (18), Egiptu (16), Chin (14), Rosji (12), Armenii (11). Jako powód legalizacji pobytu najczęściej wskazywano podjęcie pracy, małżeństwo z obywatelem lub obywatelką RP czy zamiar podjęcia studiów. W Stalowowolski Urzędzie Stanu Cywilnego w minionym roku odnotowano 7 ślubów z obcokrajowcami. Współmałżonkowie pochodzili z Niemiec, Armenii, Egiptu, Turcji. W 2013 roku zakończono prowadzenie 568 spraw, zaś w toku pozostaje 83 sprawy. W 521 sprawach wojewoda podkarpacki wydał pozytywne decyzje.

W minionym roku do wojewody podkarpackiego złożonych zostało także 179 wniosków o udzielenie zezwoleń na osiedlenie się cudzoziemców. Najwięcej wniosków złożyli obywatele Ukrainy (138). Jako powód legalizacji wskazywano najczęściej polskie pochodzenie. W 137 przypadkach zakończono postępowanie, w toku są 42 sprawy. W 105 sprawach wojewoda wydał pozytywne decyzje.

25 cudzoziemców w 2013 r. złożyło do wojewody wniosek o udzielenie zezwoleń na pobyt rezydenta długoterminowego UE. Najwięcej wniosków złożyli obywatele Ukrainy (20). Spośród 20 zakończonych spraw, w 16 – wydane zostały pozytywne decyzje.

137 obywateli Unii Europejskiej wystąpiło do wojewody podkarpackiego o wydanie zaświadczenia o zarejestrowaniu pobytu. Najwięcej wniosków złożyli obywatele: Włoch (34), Bułgarii (33), Hiszpanii (14), Wielskiej Brytanii (13). Do najczęstszych powodów legalizacji pobytu należały: praca, małżeństwo z obywatelem lub obywatelką RP. Natomiast o wydanie dokumentu potwierdzającego prawo stałego pobytu obywatela UE do wojewody wpłynęło 13 wniosków.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~yyyyy

sporo tu nietolerancyjnej hołoty, pewnie jeszcze niedouczonej... Polacy też są plagą dla innych państw... poczynajac od tego, że bywają złodziejami do wzorowych wyksztalconych obywateli.

~iiii.

Koran jest pierwszą religię dającą prawa dla kobiet... W odróżnieniu od chrześcijańskie religii gdzie zostało powiedziane przez niby świętego , że kobieta pochodzi z wiatrów... kretyn... Z racji, że jest za bardzo dużo jednej nacji w rządzie która nienawidzi krajów arabskich A USA robi kasę na terroryzmie to można domyślić się dlaczego nienawidzi się islamistów... przeczytaj Koran, a dowiesz się, że Islam i chrześcijanie mają dużo wspólnego... W islamie mają obowiązek być dobrym... niby chrześcijanie a nóż w plecach. Wstyd.

~Włodek

Widziałem we Francji,jaki jest problem ze społecznością arbską.
Kiedy kraj udzielał im azylu, wszystko było pod kontrolą.
Obecnie jest to, duży dylemat.
Nie mam nic przeciwko tym ludziom,myślę jednak,że nie potrafią się odnaleźć w kulturze i obyczajach Europy.
Asymilacja ludów,które od wieków, wyznają głęboki islam,jest rzeczą bardzo złożoną.
Rządy wielu państw zachodnich zbyt mało uwagi poświęcali temu zagadnieniu,wynikami czego, są ciągłe narastające konflikty i domaganie się większych praw społeczności mniejszościowych.

mariusz12879

" mashallah " G..wno wiesz na temat islamu, ale zapewne jesteś tak samo popaprany jak jego wyznawcy.

~mashallah

a ja wyznaję islam i w d***ie mam czy to się komuś podoba czy nie moja sprawa Aha i żeby było jasne jestem Polakiem i kiedyś byłem chrześcianinem

Florek-xxx

Ja popieram przyjmowanie imigrantów.
U nas w Polsce mogą liczyć na życie dużo lepsze niż w krajach pochodzenia.
Analogicznie ponad 670 tysięcy Polaków wyjechała do Wielkiej Brytani, a 530 tysięcy do Niemiec. O ile rząd brytyjski nie chce więcej imigrantów z Polski, o tyle rząd Niemiec jest gotów przyjmować kolejnych.

~raf

Popieram przedmówców. Ogólnie jestem człowiekiem bardzo tolerancyjnym, ale Muzłumanie są tym wyjątkiem potwierdzającym regułę. Na zachodzie Europy przybywa ich lawinowo. Mam nadzieję, że odpowiedni ludzie w Polsce wyciągną z tego jakieś wnioski i nie dopuszczą do takiej sytuacji, jaka jest chociażby u Niemców. Jeśli tak dalej pójdzie, to na tym tle wybuchnie w Europie kolejna wojna, tym razem religijna. Dzisiaj w Polsce przeciętny X-iński może sobie ponarzekać na Kościół, księży itp, ale nikt go nie zmusza, żeby chodził na mszę, modlił się, wierzył. Jeśli kiedykolwiek w którymś europejskim kraju Muzłumanie doszliby do władzy, to mielibyśmy pewien rodzaj powrotu do właszy faszystów. Faszyści też myśleli, że to tylko oni mają rację i w imię chorych zasad wytyczonych przez swojego fuhrera odbierali życie milionom ludzi.
PS: ~Ferdek, ucinanie rąk za kradzież było dobre może w Średniowieczu. Dzisiaj może przeszkadzałoby to jakiemuś drobnemu kieszonkowcowi, ale jak poucinałbyś ręce co niektórym w sejmie, to i tak w dobie nowoczesnych protez, telefonów komórkowych i Internetu mogliby nadal kraść.

~Ferdek

CYTAT

~sobieski
turcja, kazachy i inne kozie syny wypad z polski!!!!!!!! tu szariatu nie będzie!!!!!!!!!! chyba dośc dostaliscie lania od polaków

A szkoda bo może wtedy skończyło by się z "małą szkodliwością społeczna czynu" i od razu cięło by się dłoń która kradła. Od razy było by wiadomo z kim ma się do czynienia.
W ogóle to Polska i Polacy piszę się z dużej litery polaczku.

~sobieski

turcja, kazachy i inne kozie syny wypad z polski!!!!!!!! tu szariatu nie będzie!!!!!!!!!! chyba dośc dostaliscie lania od polaków

~tytus

nie ma większej hołoty i zdziczenia niż islamskie tałatajstwo - wystarczy popatrzeć co dzieje się w europie zachodniej - arabstwo czy inne popapraństwo to islamofaszystowska szarańcza która gdzie się nie pojawi to niesie syfilis i swoje parszywe wstętne obyczaje - tych saracenów powinno się znakowac i trzymać z dala od Europy i reszty cywilizowanego świata.

~111

z ukrainy naprawde duzo.

~Kinga

Może na forum mogłaby odezwać się osoba , która wzięła ślub z Egipcjaninem. Tak wynika z tej informacji powyżej.
Jestem ciekawa tego związku i trochę mnie to indaguje.

RNI-JEZOWE

narazie powoli wpuszczac obcokrajowcow potem muzumanie sami sie przypalentaja a Wy stalowolanie za 30lat bedzicie sie szukac swoich miedzy nimi

~turysta

Na Malediwy nie można wjecheć jeśli masz przy sobie Biblie.
Tam w większości wyznawany jest islam.
U nas jest inaczej, jesteśmy tolerancyjni.

wyborca

~jaa: Idź na rzeszowski rynek. Kebab na kebabie pogania kebab. To jest plaga.

~meczet

Nie mam nic do cudzoziemców, byle nie byli to muzułmanie...

mariuszstalowa

tylko niewpuszczac muzumanow,starsznie szybko zaczynaja sie panoszyc

~jaa

29 turcy tu tez mozna powiedziec ze nam sie co nieco trafiło, tych kebatow to sie strasznie duzo zrobiło w stalowej!

~chin

14 chin to mozna powiedziec ze 99% jak nie 100% to u nas jezyk

~Seb

Byle nie muzułmanów. Uczcie się na przykłądzie USA i zachodniej Europy.