XXI Uliczny Bieg Niepodległości

Image

Jak zawsze Uliczny Ogólnopolski Bieg Niepodległości, którego w tym roku odbyła się już dwudziesta pierwsza edycja, zgromadził w Stalowej Woli biegaczy z różnych miast Polski.

W pierwszym biegu, na dystansie 250 m pobiegły dzieci (rocznik 2006 i młodsi). W kolejnych dwóch, na 400 m- chłopcy oraz dziewczynki z rocznika 2004 i 2005. Następnie odbyło się 8 biegów na dystansie 800 metrów dzieci z roczników od 1996 do 2003.

Tylko w biegu głównym na dystansie 5000 metrów wystartowały zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wśród uczestników nie brakowała znanych twarzy z naszego regionu, osób związanych ze sportem oraz samym bieganiem, a także samorządowców. W biegu wzięli udział m.in. trenerzy Stali Stalowa Wola- Paweł Wtorek i Artur Lebioda, przedstawiciele stalowowolskiego Klubu Biegacza- Stanisław Łańcucki, Bogdan Dziuba, starosta powiatowy Robert Fila, radni- Zbigniew Paszkiewicz i Adam Danaj.

W poniedziałkowych biegach wystartowało wielu zawodników zarówno zrzeszonych w różnych klubach, jak i amatorów...

W biegu głównym na 5 km wystartowało 169 zawodników. Zwyciężył Artur Kern z Hrubieszowa z czasem 15.04 min. Drugie miejsce zajął Aleksander Borysiuk z Ukrainy, trzecie- Kamil Jastrzębski z Kraśnika. Wśród pań najlepsza okazała się być Walentyna Kiliarska z czasem 17.20 z Ukrainy, drugie miejsce przypadło Izabeli Trzaskalskiej z AZS UMCS Lublin, trzecie Annie Wójcik ze stalowowolskiej Victorii. Ogólnie w biegach wzięło udział aż 800 osób.

Materiał video

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Barbi

Dużo ludzi było, fajny bieg !!!

~Barbi

Dużo ludzi było, fajny bieg !!!

~Kibic

Może byście wreszcie napisali kto to wogóle wygrał bo to chyba trochę ludzi interesuje.

~mariusz

Wszystkie zdjęcia ciemne jakby bieg odbywał sie wieczorem. I nie tylko w tym art. m.in. w relacjach piłkarskich też. katastrofa!

~o.wazelina

nadęty radny powiatowy czopek gdzie jest?? taki sportowiec i krzewiciel???????????? przyjdzie pis nie będzie czopka, gwizdek w zeby i do roboty!!

~ofens

O preziu to już nawet nie ma co wspominać. Odchodzi w przeszłość. My jesteśmy z Lucjuszem.

PeIHa

super tradycja ;)

~fikus

Prezydent i tak spadł ostatnio na wadze gołym okiem widać. Może mu kobita służy albo ma stres wzmożony, w końcu wybory bliżej.

~Jędrzejek

A pręzydent szrek powinien ich wszystkich na skuterku minąć i krzyknąć mnie ten bieg wali

~asik

brawo dla biegaczy i dobra organizacje. no i fila super.