Policjanci otrzymali sprzęt komputerowy

Image

Laptop oraz dwa stacjonarne komputery z oprogramowaniem – to kolejny prezent samorządu gminy dla radomyskiej policji.

Jest to dowód na to, że samorząd, w miarę swoich możliwości, wspiera działalność miejscowego posterunku, a tym samym bezpieczeństwo publiczne swoich mieszkańców. Dla przypomnienia: trzy lata temu policjanci również otrzymali sprzęt komputerowy, a wcześniej gmina dofinansowała m.in. zakup samochodu policyjnego i remont budynku posterunku w zakresie wykonania odrębnego systemu ogrzewania komisariatu.

Przekazanie sprzętu miało miejsce w ostatni wtorek w Urzędzie Gminy podczas obrad Komisji Oświaty i Spraw Społecznych. Z rąk przewodniczącego rady gminy Edwarda Wermińskiego, wójta gminy Jana Pyrkosza i przewodniczącego komisji Jana Ziemniaka sprzęt odebrali kierownik posterunku policji st. asp. Robert Cichomski oraz sierż.Edyta Pawlina.

Nowy sprzęt, o wartości przeszło 5 tys. zł. zakupiony ze środków budżetowych gminy, będzie wykorzystywany przez policjantów w ich codziennej pracy. Komputery mają ułatwić służbę funkcjonariuszy i poprawić jakość oraz szybkość obsługi zgłoszeń i interwencji.

Warto przypomnieć, że sfinansowanie przez gminę odrębnego systemu grzewczego w komisariacie kilka lat wstecz przyniosło nie tylko dodatnie efekty ekonomiczne dla budżetu gminy. Dotychczas bowiem ciepło do komisariatu dostarczane było z kotłowni urzędu gminy – w tym przypadku występowały jednak znaczne straty ciepła na rurociągu przesyłowym. Po inwestycji zużycie gazu w kotłowni urzędu zmniejszyło się niemal o połowę. Realizacja tegoż zadania była jednak przede wszystkim niejako motywacją dla Komendanta Wojewódzkiego Policji na wyłożenie środków na remont wnętrz komisariatu, który ostatecznie został dokonany w ubiegłym roku. Tym samym wyraźnej poprawie uległy warunki pracy personelu i obsługi klientów przez miejscową policję.

Ale na tym nie koniec. Jest nam wiadomo, że opracowany został także projekt techniczny przebudowy komisariatu, która ma polegać na termomodernizacji i budowie nowego zadaszenia obiektu. Liczymy na to, że ów projekt nie zostanie odstawiony na półkę w komendzie wojewódzkiej, lecz przyjdzie niebawem czas na jego urzeczywistnienie.

Tekst: P. Chodur Zdjęcia: D. Wąsikowski


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~wee

A po kebabie też dostali jak stalowowolscy milicjanci, którzy w zamian za kebaby ochraniają lokal "u Nazira"?

jusek

Trochę śmiesznie wyglądają pokazując podarowany sprzęt.
Kojarzą mi się z podobnymi zdjęciami z jakiegoś bulwarowca typy "Fak. t".
Swoją drogą,to rzeczywiście w Policji "bida z nendzom",skoro oprócz finansowania jej z naszych podatków,dodatkowo płaci na nią lokalny samorząd.

~arcybiades

Jestem fanem policjantów z posterunku policji w Radomyślu nad Sanem po interwencji w której dorwali dziadka na rowerze i drugiego na komarku. Z tymi komputerami to dadzą rade i trzem dziadkom.

~pała

patząc na miny stróżów prawa to pierwszy sprzęt w ich zyciu,ciekawe czy ogarną? swoją drogą ktoś niezłe jajuchy sobie z nich zrobił

~Ola

Żenująca uroczystość. Po prostu pośmiewisko z Policji, a przede wszystkim gminy, która w ten sposób chciała się czymś wykazać. no i wykazała się ...;)

Freuer

Już myślałem, że szykują się sceny rodem z "13-ego posterunku", ale trzy pudła za 5 tys to w sam raz do pracy biurowej. umiech
Tylko błagam! Nie używajcie korektorów. jezyk

~cap

przydała by sie jeszcze kserokopiarka

~koza

a drukarka gdzie jest

~XYZ

Śmiech na sali ...