Wizytacja zbrojeniówki w naszym regionie

Image

Członkowie sejmowej Komisji Obrony Narodowej wizytowali we wtorek HSW. Wiceprzewodniczący komisji Stanisław Wziątek powiedział, że HSW jest przykładem zakładu, który po restrukturyzacji potrafił odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Przedstawiciele Komisji Obrony Narodowej, w otoczeniu m. in. szefów zakładów zbrojeniowych oraz władz samorządowych, odwiedzili dziś Nową Dębę, Nisko i Stalową Wolę.

Wizytacja członków Komisji Obrony Narodowej rozpoczęła się od wizyty na terenie jednostki wojskowej w Nowej Dębie, gdzie wylądował śmigłowiec. Wśród członków Komisji, zabrakło niestety jej przewodniczącego- Stefana Niesiołowskiego, który skarżył się na problemy zdrowotne. Przybyli za to m.in. Ludwik Dorn (SP), Stanisław Wziątek (SLD), Waldemar Andzel (PiS), Krystyna Skowrońska oraz Renata Butryn (PO), członek Komisji, a zarazem przewodnicząca podkomisji stałej do spraw polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej sił zbrojnych. Właśnie z inicjatywy posłanki ze Stalowej Woli, było możliwe zwołanie tego ciekawego, wyjazdowego posiedzenia. Na spotkaniu byli obecni także przedstawiciele zakładów zbrojeniowych, związków zawodowych oraz władz samorządowych, powiatów.

Sukces przez wyrzeczenia.

Wizyta na poligonie wojskowym w Nowej Dębie była wstępem do odwiedzin w zakładach zbrojeniowych naszego regionu. Najpierw, członkowie Komisji zobaczyli produkcję amunicji w Zakładach Metalowych „Dezamet” w Nowej Dębie, wchodzących w skład Grupy Bumar, a następnie, z przerwą na wizytę oraz pokaz w jednostce wojskowej w Nisku, przybyli do Stalowej Woli, a konkretnie do siedziby HSW S.A. i Centrum Produkcji Wojskowej. Tutaj mogli zobaczyć Zakład, który jest przykładem, że w Polsce można jednak przeprowadzić udaną restrukturyzację przedsiębiorstwa. Poseł Renata Butryn podkreślała, że obecna sytuacja jest zasługą nie tylko zarządu ale także władz samorządowych oraz związków zawodowych i załogi. Wszyscy, pomimo wielu wyrzeczeń, chcieli uratować HSW i to się udało, a dodatkowym sukcesem jest fakt, że pomoc publiczna nie została zmarnowana, a wręcz przeciwnie, dziś jest to nowoczesna firma z dużymi aspiracjami na rynku zbrojeniowym.

Niechcianego małżeństwa nie będzie?

Podczas wizyty w HSW S.A., prezes Krzysztof Trofiniak, mówił o planach inwestycyjnych, m.in. o budowie stanowiska do produkcji luf, przeznaczonych dla „Kraba”. Lufy na potrzeby HSW, wytwarzane są obecnie za granicą. Inwestycja kosztować ma kilkanaście milionów złotych. Warto wspomnieć, że w kwietniu ubiegłego roku, HSW zakupiła zakład „Jelcz-Komponenty”. Trudno uwierzyć, że Huta Stalowa Wola jeszcze niedawno miała ogromne kłopoty finansowe.

Przy okazji roboczej wizyty Komisji Obrony Narodowej, można było usłyszeć od jej członków, że nikt nie będzie upierał się przy włączeniu HSW w struktury Grupy Bumar. Stalowowolski zakład radzi sobie bardzo dobrze sam i nie ma potrzeby aby tę sytuację zmieniać.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Asia

Kopyto już taki spasiony że marynarka się mu nie dopina.

~helenakru

Kucharze czekają na Niesioła z kotłami pełnymi zupy szczawiowej- takie żarcie gościa omineło.

~Ja żem

Zastanawia mnie tylko czy kiedy delegacja wyjeżdżała z pod hotelu Stal to trzeba było używać sygnałów pojazdów uprzywilejowanych i taki szum robić ...

~Ander

Chcę zauważyć że tam byli nie tylko posłowie z PO ale ze wszystkich partii.

~stalowiak

Ciule i złodzieje jeżdżą sobie na wycieczki krajoznawcze, o przepraszam - latają. Głosujta dalej ciemne ludziska na złodzieji z PO. Szef tej bandy, ryży prusak Herr Tusk pokaże wam gdzie wasze miejsce w szeregu: tyrać do śmierci o misce ryżu.

~RNI

A NIEJAKI OZIMEK Z NISKA TO CO ROBI W HSW. KTO GO WPUŚCIŁ I PO CO? W PRACY MA NN CZY DELEGACJĘ?

~hutas

Toteż jadę sobie wczoraj jak zwykle rowerem z pracy, a tu kolumna samochodów pod eskortą wojskowych. Myślę sobie "co za ciul znowu przyjechał do huty".

~popi

Na jednym ze zdjęć kutas co doprowadził ZZM do upadlości

~nnn

wybory ida trzeb sie pokazac zeby ciemnota zagłosowala na PO powodzenia zycze obywatelom

~maria

sprawdzali czy tu da sie cos jeszcze ukrasc sory zle napisalam powinno byc sprywatyzowac

~kamil

parodia goni parodie pytam sie kto za to płaci napewno nie te mordy ze zdjec ale widze ze urzedasy zaczeły "prace" i nieroby powstawaly bo zaczeło sie bronienie PO

~looked

NA JEDNYM ZE ZDJĘĆ WIDAĆ JAK BARTOSZ KOPYTO W KRZAKACH FILMUJE PRZYLOT HELIKOPTERA, KTÓRE PÓŹNIEJ UMIESZCZONO NA STALOWKA NET, DUŻY AGENT

~AleZonk

Na zdjeciu 20 i 23 liczac od gory w dol widac ze wyklepali juz blotnik i zamalowali szprajem bo nie ma nawet sladu juzjezyk
Dla niewtajemniczonych
https://www.youtu(...)X2Rx3c8M

~AleZonk

CYTAT
Renata Butryn (PO), członek Komisji, a zarazem przewodnicząca podkomisji stałej do spraw polskiego przemysłu obronnego oraz modernizacji technicznej sił zbrojnych

Patologia i parodia! nauczyciel polonista na takim stanowisku?! Szok! Pozostawie to bez dalszego komentarza

~Jacoob

Sami specjaliści w swojej branży na wizytacji, "znający" rynek obronny zarówno krajowy jak i globalny, mieli do czynienia z armią i wojskiem.
Pani Poseł 20 lat uczyła polonistyki w liceum, raptem tytuł magistra polonistyki i doświadczenie w pracy z młodzieżą wystarcza do pracy na rzecz obronności kraju.
Potem wszyscy są oburzeni, że ten kraj jest pełen absurdów, chorej biurokracji, złodziejstwa, marnotrawienia publicznych pieniędzy, na nic nie ma pieniędzy, wszystko się wali, padają zakłady pracy etc.
Jeżeli o tak ważnych sprawach dla kraju jakimi jest obronność, gdzie chodzi o grube miliardy złotych decydują tacy "eksperci" jak Pani Poseł Renata Butryn. Przykąłdy można by mnożyć ale brakłoby klawiatury na to. Ot taki sobie przykład lokalnego bagienka!

~Jacoob

Nie ma to jak piknik nierobów na koszt podatnika.

~jojo

no tego to sie nawet komentowac nie daje pozdroweinia dla polandi tuskowej z usa

~(o/o)

na zdjeciach geby odpowiedzialne za sprzedarz huty bumarowi

~adasio

Moja szefowa jest pani nedzynska...umiech przejdz sie do huty i sie dowiedz co kto pomogl ile zalatwil... a nie gowno wiesz i plujesz jadem.

~Adasio do

Ignorantem to Ty jesteś razem ze swoją szefową

~michaś

Gospodarska wizyta. Jak za Gierka ....

~adasio

mix: nic nie robi? to musisz byc ladnym ignorantem zeby tak twierdzic.

~mix

Butrynowa znowu ma parcie na szkło, nic nie nrobi tylko co wizytacja to do zdięcia staje i miną nadrabia

~kod

@krzysiek

A ty za koszt swojego dostępu do neta, mógłbyś wykarmić np głodne psy. Większy pożytek byłby z tego.. bo Tobie internet już nie pomoże.

~krzysiek

za koszt ich przyjazdu mozna byłoby wyzywic wiele głodnych dzieci!!!!!!!!