Biegli dla uczczenia Konstytucji 3 Maja

Image

W wysokiej temperaturze przyszło rywalizować uczestnikom XXV Międzynarodowego Ulicznego Biegu Konstytucji 3 Maja.

Tradycyjnie najbardziej oczekiwany był bieg główny na dystansie pięciu kilometrów. Wystartowało w nim 131 uczestników, a wśród nich nasz utytułowany biegacz, Bogdan Dziuba, weteran biegania, Stanisław Łańcucki oraz starosta stalowowolski, Robert Fila. Bieg zwyciężył Artur Kern z Hrubieszowa, który do końca walczył o najwyższy stopień podium z Bogdanem Dziubą. Wszyscy którzy ukończyli bieg główny, otrzymali pamiątkowe medale.

W innych biegach startowali chłopcy i dziewczęta z roczników od 1996 do 2003 (bieg na 800 metrów), roczników 2004/2005, w biegu na 400 metrów oraz dzieci z rocznika 2006 i młodsze, które pobiegły na dystansie 250 metrów. Każdy z uczestników, który zajął miejsce od I do III, otrzymał medale i nagrody rzeczowe, a wszystkim młodym biegaczom wręczono dyplomy pamiątkowe.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Tomasz

Brawo dla organizatorów oraz podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w tej imprezie! Bardzo sprawnie przeprowadzona i przy okazji była okazja nieco sobie pobiegać. Miło było zobaczyć dość dużą grupę kibiców. Szkoda jednak, że w biegu nie startuje 5-6x więcej osób (zwłaszcza dzieci i młodzieży). W sumie na tę godzinkę czy dwie odstawienie facebooka czy innych cudów techniki nie byłoby chyba tragiczne w skutkach. Natomiast wada postawy (kręgosłupa) dzięki wielogodzinnym posiedzeniom przy komputerach (warto pamiętać, że 90% czasu w szkole spędza się siedząc na krzesła - za wyjątkiem lekcji WF) będą coraz bardziej poważne. Gorzej, że kręgosłup na allegro kosztuje naprawdę tyle, że nie każdego będzie stać. Być może zatem warto pomyśleć o profikaktyce i rozwijać swoją tężyznę fizyczną dzięki biegom lub jeździe na rowerze. W końcu mamy już coraz więcej miejsc w mieście gdzie można bezpiecznie pobiegać czy pojeździć na rowerze.

~losi

brawo dla wszystkich! (dla starosty tez).

xyz4

Najfajniejsze były te Maluchy !!!

~Igor

Dlaczego Fila ma inna koszulke niz niz pozostali zawodnicy,zeby go wszyscy widzieli.

~złomiarz

To już 25 taki bieg, więc kto go organizował każdy wie jezyk

~Lex

echi, nikt nie jst taki debilny jak Ty, dlatego ludzie wiedzą. Widac na zdjęciach Pana Anioła on jest tam nazwą samą w sobie.