Złota Victoria

Image

Już po raz 57 odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Areną zmagań lekkoatletów była hala Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Ze względu na zdobyte medale były to dla naszego klubu bardzo udane mistrzostwa – uważa Stanisław Anioł, prezes KKS „Victoria”. Stalowowolski klub reprezentowała Danuta Urbanik. Do Spały miała jechać również Joanna Jóźwik, ale ze względu na chorobę, została w domu – informuje Stanisław Anioł.

W pierwszym dniu mistrzostw, Danuta Urbanik uczestniczyła w biegu na 800 metrów i dobiegła do mety na trzecim miejscu (z czasem 2:06.43), zdobywając brązowy medal. Pierwsza była Anna Rostkowska a druga Sandra Michalak. Drugiego dnia mistrozstw, Danuta Urbanik biegła na dystansie 1500 metrów i bieg ten ukończyła na pierwszym miejscu z czasem 4:10.76 będąc na mecie przed Sandrą Michalak i Moniką Harasim. Do brązowego medalu, stalowowolska lekkoatletka dołożyła złoto. Tym występem, dzięki wypracowanemu minimum, zapewniła sobie udział w Halowych Mistrzostwach Europy – cieszy się Stanisław Anioł, prezes KKS „Victoria”. Mistrzostwa odbędą się w Goeteborgu.

Przypomnijmy że wcześniej Danuta Urbanik uczestniczyła w halowych mityngach. W Eaubonne była czwarta w biegu na 1000 metrów, natomiast podczas mityngu w Mondeville, nasza lekkoatletka w biegu na 800 metrów była trzecia.

Piotr Mazurkiewicz

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~złomiarz

arek, a gdzie ty tu masz zdjęcia ze spały ?

~arek

jóźwik chora ?/!! - dobreeeee - widac ja na zdjeciach w spale i nie wyglada na chora

~pinio

brawo brawo brawo