Rywalizowali o puchar Prezydenta

Image

Organizacja turnieju to główna zasługa prezesa KKS „Victoria”, Stanisława Anioła. Do rywalizacji zgłosiło się kilkadziesiąt osób w różnym wieku.

System szwajcarski

Noworoczny turniej miał charakter otwarty. Zawodnicy do pierwszej rundy przystąpili w liczbie 29 osób (zatem jedna osoba musiała pauzować). Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Za wygraną partię zawodnik otrzymywał 1 punkt, za remis 0,5 punktu, za przegraną 0 punktu. W turniej wzięli udział zawodnicy nie tylko ze Stalowej Woli ale też np. z Turbi czy nawet Krakowa i Warszawy. Pierwsze miejsce i puchar zdobył Jan Augustyn (6 pkt). Drugie miejsce zdobył Zbigniew Obara (6 pkt) a trzecie, Michał Rostek (5.5 pkt). Spośród Pań, najlepsza była Anna Trybowska (5 pkt), która uplasowała się na czwartym miejscu.

Szachy rozwijają

Bardzo cieszy że coraz więcej przychodzi do nas dzieciaków. Zachęcają ich rodzice, dziadkowie ale też sami koledzy grający w szachy. Dzieci przychodzące do klubu coraz lepiej się ze sobą integrują. Prowadzimy zajęcia już 3 lata, wcześniej w MDK, od września pod skrzydłami „Victorii”. Jeżeli będą warunki i pomoc ze strony miasta to być może uda nam się pojechać na ligę – informuje Tomasz Pintal Szachy bardzo mocno rozwijają, doskonale ćwiczą umysł i szczególnie dla młodych osób są świetną formą nauki i rozrywki w jednym. Chcemy obalać stereotypy, przede wszystkim o refleksie szachisty. Refleks szachisty, przy partii która trwa minutę albo pięć minut, gdzie cały czas trzeba podejmować odpowiednie decyzje, jest naprawdę niesamowity. Kolejnym stereotypem z którym walczą szachiści jest opinia o tym że w szachy grają wyłącznie ludzie starsi. Nawet ten turniej pokazuje że to absolutnie nie jest prawda – twierdzi Tomasz Pintal.

Noworoczny turniej był pierwszym tego typu ale organizatorzy mają nadzieję że w kolejnych latach ta impreza będzie kontynuowana i że weźmie w niej udział jeszcze większa liczba osób.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kitti55

Super zabawa i nauka w jednym.Prosimy o więcej!!!

~olgi

prezio powinien zrobić szach mat swoim dyrektorom szkół!!!!!! a i w przedszkolach też trzeba wymienić obsadę na nową!!!!!!!!!