III Niżańskie regaty żeglarskie

Image

Na zbiorniku wodnym „Podwolina” już po raz III odbyły się regaty żeglarskie, które przyciągnęły wielu sympatyków żeglugi z okolicznych miejscowości. Dodatkową atrakcją były koncerty zespołów szantowych.

Od godz. 10.00 w sobotę przyjmowane były zgłoszenia do uczestnictwa w regatach w klasie Optymist. Trzy godziny później odbyło się oficjalne rozpoczęcie. Jak co roku zawody te przyciągnęły wielu miłośników pływania, żeglowania i wszystkich sportów wodnych. Jacht Klub Nisko dopiął wszystko na ostatni guzik. Nie było niespodzianek. W delikatnym słońcu, pośród wiatru i ducha przygody pożeglowano…

Zmagania na wodzie zakończyły się o 16.00 wręczeniem nagród oraz dyplomów. Te jednak nie były najważniejsze, liczyła się dobra zabawa i przyjemność spędzania czasu na wodzie. Później na żaglówkach mogli już pływać wszyscy chętni.

W dalszej części imprezy na plaży odbył się koncert rodzinny w wykonaniu Zespołu „Zejman i Garkumpel” z przeglądem piosenki żeglarskiej. Ci zakochani w muzyce wodniacy mają w swoim repertuarze piosenki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Podstawą repertuaru są autorskie kompozycje lidera Mirosława Kowalewskiego, żeglarza, autora tekstów i muzyki, uzupełnione o kompozycje Zbigniewa Murawskiego. Na scenie czadu dał także zespół składający się z młodych muzyków „Pod Wiatr”. Pierwszy dzień żeglarskiej imprezy kończył Koncert Wieczorny. Tutaj swoje muzyczne show dał ponownie Zespół „Zejman i Garkumpel”. Tym razem można było usłyszeć piosenki skierowane do nieco starszej publiczności.

W niedzielę na Podwolinie odbyły się regaty w klasie Open. Po wręczeniu nagród i dyplomów dla najlepszych żeglarzy, mogli pożeglować wszyscy chętni.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Julian Ozimiek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej imprezy.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~pinbuś

wystarczylo na podwoline podejsc, bylo super, czadowe spiewy, piekna pogoda, cudowna atmosfera ale to tzreba kochac takie zycie!

~ehhh

Tłumy widac były, próbowałem tam trafić ale oznaczeń nie ma a ja nie wiem gdzie tam jest jakiś zalew.. pytałem dwa razy ludzi to pierwsze słyszeli o jakiś regatach żeglarskich..

~awestal

A w Stalowej Woli cieszta się transformersem i drogimi przedszkolami.

~Gieniu

Było super!!! Czadowa impreza!