Angielski z lektorem czy z native speakerem?

Materiał zewnętrzny Image

Wybierasz się na kurs angielskiego online lub stacjonarnie? Czytasz szczegóły oferty, w której pojawiają się dwie nazwy nauczycieli – lektorzy i native speakerzy? W tym artykule odpowiemy Ci, jaka jest między nimi różnica oraz jak przekłada się na naukę języka.

Kim jest lektor i jaką rolę odgrywa w nauce angielskiego?

Lektor języka angielskiego to osoba, która zawodowo zajmuje się nauczaniem języka. Ma duże doświadczenie w przekazywaniu wiedzy, a także podnoszeniu kompetencji językowych w szerokim zakresie – słuchania, mówienia, rozumienia tekstu czy pisania. Może prowadzić zarówno kurs angielskiego online, jak i stacjonarnie. Lektor to zazwyczaj nauczyciel, który ukończył filologię angielską lub może pochwalić się certyfikatami potwierdzającymi jego kwalifikacje. Powinien mieć też oczywiście kompetencje pedagogiczne. Jego biegła znajomość angielskiego pozwala na dobre przekazanie wiedzy, w sposób dostosowany do potrzeb ucznia.

Kurs angielskiego online lub stacjonarny powinien być prowadzony przez doświadczonego lektora, który skupia się na celu, np. przygotowaniu uczniów do matury albo osiągnięcia konkretnego poziomu językowego u uczestników. Nie tylko przerabia on opracowany z góry program, ale też samodzielnie przygotowuje materiały edukacyjne, dostosowując je do danej grupy osób. Korzysta z wielu narzędzi, aby zajęcia były atrakcyjne, angażujące, a także motywujące uczniów do dalszego zdobywania wiedzy. W szkole Lincoln możesz wybrać angielski z lektorem online albo w formie stacjonarnej, a do tego masz dostęp do darmowych zajęć dodatkowych, np. konwersacji face to face albo konsultacji: https://lincoln.edu.pl/.

Angielski online z native speakerem – co to znaczy?

Native speaker to z kolei osoba, dla której angielski jest językiem ojczystym. Najczęściej pochodzi z kraju anglojęzycznego, takiego jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Australia czy Kanada. To jego naturalne środowisko komunikowania się z innymi ludźmi – już od urodzenia. Dzięki temu angielski online czy też stacjonarny, jest prowadzony z ogromną swobodą i intuicyjną poprawnością. Do tego nauczyciel często przekazuje wiele ciekawych informacji na temat kultury, obyczajów, świąt czy życia codziennego mieszkańców krajów anglojęzycznych.

Mimo wszystko native speaker powinien być wykwalifikowanym nauczycielem. Sama znajomość języka nie oznacza jeszcze, że ktoś potrafi go skutecznie nauczać. Właśnie dlatego wybierz szkołę językową, która proponuje zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, tak jak Lincoln: https://lincoln.edu.pl/online/.

Kurs angielskiego online z lektorem czy native speakerem?

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać angielski z lektorem online, czy może zajęcia prowadzone przez native speakera – najpierw określ swój cel nauki i aktualny poziom. Każdy nauczyciel powinien dostosować swoje metody nauczania i materiały edukacyjne do ustalonego z góry programu. Nie wiesz, jaki jest Twój poziom językowy? Możesz to w każdej chwili sprawdzić, uzupełniając test angielskiego online na stronie szkoły Lincoln: https://lincoln.edu.pl/krakow/wybierz-test/.

W praktyce native speaker lepiej sprawdza się na wyższych poziomach zaawansowania, kiedy zależy uczniom na rozwijaniu np. płynności mówienia czy osłuchania się z naturalnym akcentem. To dobry wybór dla osób, które chcą przygotować się do pracy w środowisku międzynarodowym, prowadzenia rozmów biznesowych czy po prostu zależy im na naturalnym brzmieniu języka. Z kolei polski lektor z doświadczeniem i przygotowaniem metodycznym potrafi dobrze wytłumaczyć zawiłości językowe, popełniane błędy czy rodzaje zadań na egzaminie, co jest szczególnie ważne dla osób rozpoczynających naukę.

Wiele szkół, takich jak Lincoln, łączy obydwa podejścia – kursy odbywają się zarówno z lektorem, jak i native speakerami. Takie rozwiązanie pomoże Ci zbudować solidne podstawy języka, a także przeprowadzać płynne konwersacje.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =