Miejskie rowery wróciły na nasze ulice

150 jednośladów stanęło na stalowowolskich ulicach. Znów można podróżować po mieście miejskimi rowerami. Mieszkańcy bardzo lubią tę formę podróżowania, wszak nie od parady mówi się o Stalowej Woli, że to Miasto Rowerów.
System Roweru Miejskiego w naszym mieście od 6 sezonów sprawdza się doskonale. Rozpoczynamy dziś sezon 7. Przypomnijmy, że od kwietnia do października 2024 roku rowerzyści pokonali na rowerach miejskich dystans ponad 214 tys. km, a rowery były wypożyczone 90105 razy (średnio 421 razy dziennie). W ubiegłym roku do systemu dołączyło 1710 nowych użytkowników, a łącznie w SWMR zarejestrowanych było 11 247 osób. Najpopularniejsze stacje 2024 to: MDK, Hala Targowa, Jana Pawła II - Bazylika, Rondo KEN, Czarnieckiego, Siedlanowskiego, Park Miejski. Dla porównania, w 2023 roku odnotowano 96401 wypożyczeń, a w 2022- 84222.
System Roweru Miejskiego włączono ponownie po zimowej przerwie o północy.
- 150 jednośladów na 15 stacjach, od osiedla Piaski po osiedle Hutnik będzie do Państwa dyspozycji do końca października. Warunkiem korzystania jest zainstalowanie aplikacji mobilnej oraz wniesienie opłaty początkowej. 30 minut jazdy jest darmowe, następnie naliczana jest opłata zgodnie z taryfikatorem systemu- informuje Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli.
Miejscem właściwym do kierowania uwag, niejasności z naliczaniem opłaty, czy problemów z wypożyczeniem jednośladu jest Infolinia Roovee. Numer telefonu do konsultantów znajduje się na tablicach przystankowych każdej stacji rowerowej 22 300 51 19.
Jesteście gotowi na nowe, rowerowe przygody?
Komentarze