Ambulatorium i budynki magistratu będą lepiej dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Image

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych w budynkach SPZOZ w Stalowej Woli oraz Urzędu Miasta przy ul. Wolności 7, Wolności 9 i Kwiatkowskiego 1 zostanie poprawiona. Zadanie zostało powierzone firmie z Sarzyny. Będzie kosztowało prawie 1,5 mln zł.

- Standardy dostępności dla osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami zmieniają się na lepsze. SPZOZ, który otacza podstawową opieką medyczną i rehabilitacją tak wielu Mieszkańców Stalowej Woli, zostanie dostosowany do obowiązujących norm. Trzy budynki Urzędu Miasta przejdą podobną metamorfozę, która zdecydowanie poprawi dostępność dla interesantów z różnymi dysfunkcjami. Inwestycje w infrastrukturę medyczną oraz komfort wszystkich Mieszkańców, są i będą priorytetem naszych działań – mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przedmiotem prac w SPZOZ będzie wykonanie robót budowlanych, dostosowujących budynek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. Zakres prac budowlanych obejmuje przestrzeń wokół budynku, zagospodarowanie terenu strefy wejściowej przy wejściu głównym, dostosowanie istniejącej pochylni dla osób z niepełnosprawnościami do obowiązujących Standardów Dostępności POZ, przebudowę schodów zewnętrznych oraz budowę samonośnego zewnętrznego dźwigu osobowego, dostępnego z głównego ciągu komunikacyjnego przed budynkiem. Pozostała część robót budowlanych realizowana w ramach zadania, odbywać się będzie wewnątrz, na obu kondygnacjach budynku. Aby nie zakłócić pracy przychodni, remonty będą prowadzone przez 8 miesięcy, w 3 etapach.

Zasadniczy zakres robót w budynkach przy Wolności 7 i 9 obejmuje elementy wyposażenia, poprawiające dostępność Urzędu Miasta w Stalowej Woli dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych. W przestrzeni wokół budynku przy ul. Kwiatkowskiego 1 zostanie wykonane 9 miejsc postojowych wraz z drogą dojazdową, zjazdem z ulicy wewnętrznej i chodnikiem łączącym projektowany parking z wejściem do budynku oraz remont części nawierzchni z chodnikiem przed wejściem do budynku do wiatrołapu z windą. Pozostała część robót budowlanych, która polega na budowie wewnętrznego dźwigu osobowego, realizowana będzie wewnątrz budynku na wszystkich kondygnacjach. Prace mają potrwać 11 miesięcy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Verti

Nie lepiej aby całą administrację jak Urząd Miasta i Starostwo przenieść do budynku po byłym Mostostalu. Koszty utrzymanie mniejsze, wszystkie sprawy załatwisz w jednym miejscu. Ale po co włączyć myślenie. Powielanie kosztów utrzymania budynków, remontów itd. Podatnik i tak za wszystko zapłaci.

~Marek

No chyba najpierw porządek wewnątrz, wyszedłem dziś od lekarza o 17 kazał mi się zarejestrować a tu rejestracja na dole zamknięta , to jak to działa się pytam?

~Delta

Super. Gdyby jeszcze sklepy były dostosowane dla niepełnosprawnych byłoby dobrze. Tymczasem w biedronkach wprowadzony jest ruch okrężny, w szumnie otwartym Luxie zamontowano kołowrotek przy wejściu na salę sprzedaży a podjazd dla niepełnosprawnych jest długi jak autostrada. Aaaa i jeszcze miejsca parkingowe prawie zawsze na końcach parkingów. Piszę głównie o osobach niepełnosprawnych ruchowo.