Jak wybrać akumulatory do magazynów energii?

Materiał zewnętrzny Image

Masz instalację fotowoltaiczną i chcesz magazynować energię elektryczną „na wszelki wypadek”? Wybierając akumulatory należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Najważniejsze z nich to:

1. Czym są akumulatory do magazynów energii?
2. Kiedy warto zainwestować w magazyny energii?
3. Jak zainstalować akumulator na energię elektryczną?
4. Magazyn energii do domowej instalacji fotowoltaicznej

Nasze podpowiedzi pomogą Ci dzisiaj podjąć decyzję o wybraniu właściwego magazynu do swojej instalacji.

Czym są akumulatory do magazynów energii?

Domowy magazyn energii elektrycznej to urządzenie kumulujące nadwyżkę produkowanego prądu przez instalację fotowoltaiczną. Konstrukcja magazynu energii może być odmienna w zależności od jego wariantu. Najpopularniejsze z nich to akumulatory energii:

• LiFePO4,
• AGM,
• żelowe.

Celem magazynowania energii jest zabezpieczenie domowej czy przemysłowej instalacji elektrycznej na wypadek zaniku w dostawie prądu. Oprócz tego magazynowanie energii zapobiega stratom prądu. Gdy panele fotowoltaiki produkują więcej prądu niż to konieczne dla własnych potrzeb, lepiej zmagazynować ją wewnątrz akumulatora.

Kiedy warto zainwestować w magazyny energii?

Domowy magazyn energii zapewnia znaczące obniżenie rachunków za prąd, zwłaszcza gdy jest wykorzystywany do kumulowania prądu z instalacji PV. Istnieją 3 najważniejsze powody, dla których warto zainwestować w akumulator:

• Masz instalację fotowoltaiczną i chcesz przechowywać nadwyżki produkowanej energii.
• W Twojej okolicy zdarzają się częste przerwy w dostawie prądu.
• Chcesz gromadzić energię w czasie taryfy o niższej cenie.

Jak zainstalować akumulator na energię elektryczną?

Zanim w ogóle zabierzesz się za montaż akumulatora do fotowoltaiki musisz dobrać odpowiedni model. Powinien być kompatybilny z falownikiem oraz całą instalacją PV. W tym celu wybierz akumulatory do magazynów energii od sprawdzonego producenta. Kolejny krok to montaż przewodów elektrycznych o przekroju dopasowanym do zasilania w domowych instalacjach. Nie zapomnij o bezpiecznikach pomiędzy falownikiem a akumulatorem oraz ogranicznikach przepięć. Niezbędny jest też system BMS monitorujący działanie banku. Skomplikowanie prac wymaga skorzystania z pomocy specjalisty w tej dziedzinie.

Magazyn energii do domowej instalacji fotowoltaicznej

Zyskanie pełnej kontroli nad domowym zużyciem energii nigdy nie było prostsze. Magazyny energii umożliwiają przechowywanie nadwyżek prądu z paneli słonecznych. Cechują się długą żywotnością, a ich pojemność można dostosować do potrzeb gospodarstwa domowego. Sięgnij po optymalne rozwiązania dla swojego domu!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =