Jak przebiega sprzątanie pokoi hotelowych?
Czystość jest jednym z aspektów, na który uwagę zwraca wielu gości, zarówno hoteli, jak i hosteli, pensjonatów czy innych miejsc. W pokojach, toaletach oraz przestrzeniach wspólnych powinno się dbać o kompletne wyposażenie, czystą pościel i ogólną estetykę. Dzięki odpowiedniemu asortymentowi i sprawnej pracy ekipy sprzątającej można zadbać o każdy element. Sprawdź, jak powinno wyglądać standardowe sprzątanie w pokoju hotelowym.
Higiena na pierwszym miejscu
Sprzątanie pokoju w hotelu zwykle rozpoczyna się od odsłonięcia wszystkich okien oraz ich otwarcia (o ile to możliwe). Następnie warto zapalić wszystkie światła. Na dobrze oświetlonej powierzchni najlepiej widać wszystkie zabrudzenia. Następnym krokiem jest serwis kącika kawowego – zebranie brudnych naczyń, umycie ekspresu bądź czajnika. Kolejnym etapem jest spryskanie powierzchni w łazience odpowiednim detergentem antybakteryjnym i antywirusowym. Pozostaw rozpylony preparat w umywalce, toalecie, prysznicu czy wannie. Kiedy substancje zaczynają działać, w tym czasie zdejmij pościel po gościach, zbierz śmieci i zetrzyj kurze na sucho. Tak przygotowaną przestrzeń można umyć na mokro. Dedykowanymi środkami do drewna, szkła lub tworzyw, które znajdziesz w sklepie https://higi24.pl/, wyczyść wszystkie blaty, szafki, meble. Załóż świeżą pościel, poukładaj ulotki i inne ważne elementy wyposażenia pokoju.
W łazience przeprowadź najpierw czyszczenie na sucho wszelkich kratek wentylacyjnych, lamp czy innych miejsc, na których gromadzi się kurz. Ważne, by zmienić ściereczki na nowe. Po przetarciu na sucho, powierzchnie przetrzyj na mokro z odpowiednimi detergentami. Powierzchnie chromowane i szklane wytrzyj do sucha, by nie pozostawały na nich zacieki. Pamiętaj o wymianie worka na śmieci, a także dołożeniu czystych ręczników. To również moment na uzupełnienie zestawów z kosmetykami lub wszystkich detergentów. Coraz więcej miejsc odchodzi od jednorazowych małych próbek na rzecz montażu dozowników (https://higi24.pl/pl/c/Dozowniki-do-mydla-w-plynie/25). To ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie. Należy pamiętać, by je również dokładnie czyścić i dezynfekować. Warto zastosować również odświeżacz powietrza, by po wejściu następnych gości pięknie pachniało. Następnie trzeba odkurzyć i umyć podłogi.
Łazienki w przestrzeniach wspólnych
Czyszczenie łazienki w przestrzeniach wspólnych, na przykład hostelach, restauracjach czy kawiarniach i biurach wymaga częstszej kontroli i zastosowania dobrej jakości środków. Powierzchnie, których dotykają goście, powinny być dezynfekowane, a podajniki na ręczniki papierowe (https://higi24.pl/pl/c/Dozowniki-na-reczniki-papierowe/27), dozowniki z mydłem czy papierem toaletowym na bieżąco uzupełniane. Podłoga powinna być sucha i czysta, dlatego wartą ją przemyć w ciągu dnia. Nie zapominaj również o myciu kafli, drzwi oraz klamek. W tych miejscach osadza się sporo bakterii i zabrudzeń.
Komentarze