Szpital podpisał umowę z Pogotowiem Ratunkowym. Karetki będą wyjeżdżać z nowego miejsca

Image

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli podpisał umowę z Podkarpacką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Karetki zostaną przeniesione w inne miejsce.

- Pogotowie zabezpiecza pacjentów w pierwszym momencie zachorowania, w miejscu zamieszkania, na tzw. ulicy, w przestrzeni publicznej. Pogotowie przywozi tego pacjenta do nas, a my w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym podejmujemy dalsze kroki i dalszą pracę nad tym pacjentem. Nie wyobrażam sobie idealnej współpracy pomiędzy tymi jednostkami, ona jest po prostu niezbędna dla bezpieczeństwa pacjentów w tym obszarze. W ubiegłym roku, w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, obsłużyliśmy około 15 tys. pacjentów, z tego prawie 4 tys. było przywiezionych przez Zespół Ratownictwa Medycznego- mówi dyrektor szpitala Monika Pachacz - Świderska.

Dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu Grzegorz Gałuszka podziękował za wsparcie zarówno dyrekcji szpitala, jak również starostwu powiatowemu ze starostą na czele.

- Chcemy być w tym szpitalu, chcemy stacjonować w tym szpitalu, chcemy współpracować z tym szpitalem, bo daje to podstawę do tego, żeby lepiej wykonywać swoją misję i nieść pomoc potrzebującym. Dziękuję pani dyrektor za osiągnięcie kompromisu, który przyczynia się do dalszych działań zmierzających do poprawy warunków socjalnobytowych Zespołów Ratownictwa Medycznego, które stacjonują na terenie szpitala- mówi Grzegorz Gałuszka, dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Starosta powiatowy Janusz Zarzeczny podkreślił, że wkrótce rozpocznie się remont podjazdu dla karetek pogotowia.

- Chcemy w tym roku ten podjazd wyremontować. Oprócz tego mamy środki na zakup sprzętu do naszego SOR-u. Pani dyrektor pozyskała środki składając odpowiedni wniosek do Ministerstwa Zdrowia. Ponad 13 mln zł mamy na te potrzeby. Pan dyrektor Gałuszka przedstawił nam taką propozycję, że chciałby podjąć się wybudowania własnego budynku z całym zapleczem. My na to wyrażamy zgodę z panią dyrektor. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to będziemy starali się przekazać naszą działkę na potrzebę budowy pawilonu. Powstanie dwukondygnacyjny budynek, na parterze byłyby 4 garaże, w części piętrowej byłyby pomieszczenia socjalne, które zapewniałyby wszelkie potrzebne do funkcjonowania pracowników pomieszczenia- mówi Janusz Zarzeczny.

Szacunkowy koszt budowy nowego pogotowia ratunkowego to około 4 - 4,5 mln zł. Zadanie będzie wykonywane w systemie Zaprojektuj- Wybuduj. Prawdopodobnie pogotowie ratunkowe zacznie funkcjonować w nowej lokalizacji za około 2 lata.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =