Sztuczna inteligencja – co AI zmieni w Twoim życiu codziennym

Materiał zewnętrzny Image

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że sztuczna inteligencja ma coraz większy wpływ na nasze życie. Już teraz wykorzystuje się ją nie tylko w transporcie, medycynie czy do rozwoju nowych technologii, ale też – w edukacji czy nawet handlu. Co jeszcze AI może zmienić i do czego może być wykorzystywana w przyszłości?

Zastosowanie sztucznej inteligencji w życiu codziennym

Rozwój sztucznej inteligencji postępuje, i to na tyle szybko, że obecnie z narzędzi AI korzysta coraz więcej osób. Świetnym przykładem może być choćby ChatGPT, który odpowiada na zadawane pytania; jest to narzędzie znacznie sprawniejsze niż wyszukiwarka internetowa, dzięki czemu nieustannie zyskuje na popularności. Warto jednak mieć świadomość, że sztuczna inteligencja ma mnóstwo innych zastosowań; AI wykorzystywana jest np. do analizy ryzyka kredytowego i transakcji finansowych, analizy trendów zakupowych i prognozowania popytu, obsługi klienta (m.in. za pomocą chatbotów), wykrywania anomalii w dużych zbiorach danych, badaniach naukowych, a nawet – w turystyce i rolnictwie.

Jeśli chodzi zresztą o ciekawe zastosowania sztucznej inteligencji, to coraz częściej AI jest wykorzystywana np. do selekcji kandydatów do pracy przy użyciu analizy danych i odpowiednich algorytmów; sztuczną inteligencję w coraz większym stopniu wykorzystuje się też przy diagnozowaniu chorób. Osoby, które chcą poznać więcej zastosowań sztucznej inteligencji w życiu codziennym, mogą przeczytać tekst „Sztuczna inteligencja w życiu codziennym: praktyczne zastosowania”.

Co potrafi sztuczna inteligencja i do czego będzie wykorzystywana w przyszłości?

Z pewnością sztuczna inteligencja będzie w jeszcze większym stopniu wykorzystywana m.in. w medycynie; można też się spodziewać, że zwiększy się rola AI w procesie produkcji. Oprócz tego przewiduje się również zwiększone wykorzystywanie sztucznej inteligencji w kwestiach energetyki i ochrony środowiska – zwłaszcza biorąc pod uwagę to, z jakimi wyzwaniami zmagają się obecnie kraje na całym świecie. AI może też już wkrótce odgrywać ogromną rolę w zarządzaniu zasobami wodnymi czy w kwestiach dotyczących zdrowia publicznego. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że mądrze wykorzystana sztuczna inteligencja pozwoli na rozwiązanie wielu problemów cywilizacyjnych (oczywiście w dłuższej perspektywie) i wyeliminowanie problemów, z którymi społeczeństwo boryka się od lat. Wszystko zależy jednak od rozwoju AI i tego, do czego ludzie faktycznie będą chcieli ją wykorzystać.

Artykuł sponsorowany

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =