Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

Materiał zewnętrzny Image

Jesteś ubezpieczony, ale gdy przyszło do wypłaty ubezpieczenia z tytułu poniesionej przez ciebie szkody, nie byłeś usatysfakcjonowany z wypłaty należnej ci kwoty? Twoje odszkodowanie zostało zaniżone? Możesz napisać odwołanie do swojej ubezpieczalni i domagać się weryfikacji decyzji. I to nieważne czy poniosłeś sam szkodę, czy dotyczy ona mienia, np. pojazdu.


ODWOŁAJ SIĘ, MOŻESZ WIELE ZYSKAĆ

Chętnie ubezpieczamy się w różnego rodzaju towarzystwach ubezpieczeniowych zdając sobie sprawę z tego, że w życiu różnie bywa. Ubezpieczyć musimy samochód, ale i czujemy potrzebę ubezpieczenia mieszkania, firmy, siebie samych i członków swojej rodziny. Kwoty płacone na rzecz ubezpieczalni pozwalają nam spać spokojnie.

Zdarza się jednak, że w sytuacji gdy dochodzi do wypłaty odszkodowania jesteśmy nieusatysfakcjonowani decyzją ubezpieczalni, bo albo do wypłaty nie dochodzi wcale, albo przyznana nam kwota jest zaniżona. Wówczas to powinniśmy złożyć odwołanie. Pamiętać należy, że musi mieć ono solidne podstawy i być napisane prawidłowo. Masz jednak swoje prawa do odwołania, a te gwarantuje ubezpieczającemu ustawa. W tym miejscu też można pobrać „odwołanie od decyzji ubezpieczyciela”.


SPOKOJNIE, MASZ DUŻO CZASU. ZANIM SIĘ PODDASZ, SPRAWDŹ ILE

Myślisz, że od szkody, którą poniosłeś minęło sporo czasu i jest już za późno? Otóż nie, na odwołanie od decyzji masz mnóstwo czasu, średnio aż 3 lata (3 lata od dnia zdarzenia w przypadku szkody w mieniu, 3 lata od dowiedzenia się o szkodzie w przypadku szkody na osobie, ale nie więcej niż 10 lat, 20 lat od dnia zdarzenia, jeśli szkoda była skutkiem przestępstwa popełnionego przez sprawcę). Sprawdź więc ile minęło w twoim przypadku i działaj.

Twój ubezpieczyciel nie może zignorować twojego wniosku. W ciągu miesiąca będzie musiał dać ci odpowiedź. Spróbuj więc i się nie zniechęcaj. Pamiętaj, że odszkodowanie ci się należy, więc warto dowiedzieć się, czy nie było ono zbyt niskie lub odrzucone w sposób niewłaściwy.


JAKIE ODWOŁANIA SĄ MOŻLIWE?

Doznałeś uszczerbku na zdrowiu, a skutki wypadku, zdarzenia losowego, choroby, są wciąż przez ciebie odczuwalne? Jeśli tak, ten artykuł powinien ci uświadomić, że masz swoje prawa i możesz sprawdzić, czy czasem nie należy ci się większe odszkodowanie niż ci przydzielono lub którego ci odmówiono.

Czasem trzeba będzie skierować sprawę na drogę sądową, ale często warto to zrobić, bo nawet polubowne załatwienie tejże sprawy może być z korzyścią dla ciebie. W tym temacie pomoże wyspecjalizowana kancelaria, która na wstępnym etapie może uzyskać dla ciebie satysfakcjonującą umowę. Niejednokrotnie zapewne słyszeliście, że warto. W Polsce nierzadko dochodzi teraz do sądowych batalii, a te kończą się sukcesem dla składającego pozew. Warto więc się zastanowić czy nasz przypadek nie nadaje się do ponownego rozpatrzenia i czy procent uszczerbku na zdrowiu nie pozwoli uzyskać więcej pieniędzy. Odszkodowania i zadośćuczynienia dotyczą czasem bardzo wysokich kwot.

Kolejnym rodzajem odszkodowań są środki przyznane za szkody na pojeździe. W tym przypadku zaniżenie na kwotach może być bardzo duże. Wypełnij więc wniosek i dowiedz się, czy możesz uzyskać więcej. Możesz się też odwołać od decyzji ubezpieczyciela w sprawie odszkodowania z NNW. W tym przypadku masz na to 3 lata od otrzymania decyzji od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Skorzystaj więc z generatora na stronie https://ranking-odszkodowania.pl/blog/odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela,1085.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =