Rakiety do badmintona
Jakie są najpopularniejsze modele i marki rakiet do badmintona?
Jakie są najpopularniejsze modele i marki rakiet do badmintona?
Mówiąc badminton wielu z nas ma na myśli markę Yonex. Nic w tym dziwnego, jest to bowiem producent, którego udziały w światowym rynku szacuje się na ok. 60%. Rakiety do badmintona z Japonii są używane w każdym kraju, a tylko w niewielu z nich nie jest to topowy dostawca sprzętu. Pośród innych świetnie rozpoznawalnych marek znaleźć można takich producentów jak Victor, Li-Ning, Forza, Babolat czy Karakal.
Do najpopularniejszych serii i modeli zaliczymy z pewnością rakiety do badmintona, których na co dzień używają najlepsi zawodnicy. Kolekcje takie jak Astrox, Duora, Nanoflare, X-Feel, DriveX, Thruster, TecTonic czy BladeX są szeroko rozpowszechnione wśród graczy różnych poziomów. Każda z nich ma swoich wielbicieli, a każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Jakie nietypowe rakiety do badmintona można znaleźć na rynku?
Rakiety do badmintona nie wyróżniają się między sobą niczym szczególnym. Dla laika wszystkie wyglądają podobnie, a biorąc różne z nich do ręki nie mamy wrażenia, że specjalnie się różnią. Niuanse bardzo często dostrzegamy dopiero na korcie. Bardzo rzadko spotykamy model, który znacząco odstaje od przyjętych standardów. Może to być np. krótsza rakieta, jak choćby słynna Nanoray Z-Speed, którą uderzono lotkę z prędkością bliską 500 km/h. Obecnie na rynku wyróżniają się rakiety lekkie, np. Karakal BN60, której rama waży zaledwie 60 gramów; lub rakiety o różnych przekrojach, np. seria Duora. Są to rakiety, które posiadają ramę o niesymetrycznym przekroju.
Jakie rakiety do badmintona są odpowiednie na początek nauki?
Biorąc pod uwagę podstawowe parametry rakiet do badmintona należy zwrócić uwagę na poniższe czynniki:
• cena - rakiety dla początkujących wahają się od ok. 150 do … no właśnie, ciężko to określić, bo wśród rakiet do badmintona z powodzeniem znajdziemy takie dla początkujących choćby i za 800 czy 900 złotych, dostosujmy więc rakietę do stanu naszego portfela, nie zapominając o jej serwisowaniu;• sztywność - na początek wybierajmy raczej rakiety elastyczne i średnio sztywne, to one pozwolą nam na sprawne przebijanie lotki z jednego końca kortu na drugi;
• marka - jeśli nie mamy preferencji co do marki to warto zasugerować się podpowiedziami sprzedawców, często zwrócą uwagę na nieoczywiste wybory, a nierzadko mniej znani producenci zaoferują wyższą jakość w lepszej cenie.
Wybór właściwej rakiety do badminton to pierwszy krok na naszej drodze do rozwoju i zdobycia nowych umiejętności.
Komentarze