Od 10 lat czekają na przebudowę drogi
Z naszą redakcją skontaktowali się mieszkańcy ul. por. Józefa Sarny w Stalowej Woli, którzy od lat walczą o przebudowę drogi prowadzącej do ich domów. Obecnie znajduje się tam droga z kruszywa, na którą uskarżają się kierowcy. W porze jesienno- zimowej powstają tam błotniste kałuże, z kolei wiosną i latem mocno się kurzy. Uciążliwe są także dziury jakie co rusz pojawiają się w nawierzchni.
Od 10 lat piszemy pisma o pomoc w naprawie drogi ul. Sarny. Co roku otrzymujemy obietnice od Pana prezydenta i nic się z tym nie dzieje. W zeszłym roku Prezydent obiecał ująć ulicę Sarny w budżecie, jak zwykle są to jedynie obietnice. Po lekkich opadach tworzą się kałuże. Brak oświetlenia w nocy, łatwo wdepnąć w dziurę na jednej z najstarszych ulic na os. Piaski. Ludzie chodzą z latarkami wieczorem, w lato kurz wzbijający się opada na wszystko, pranie, elewacje itd.- skarżą się mieszkańcy ul. Sarny.
Problem przebudowy ul. Sarny ciągnie się od wielu lat. Był on tematem interpelacji radnych: Jerzego Augustyna, Renaty Butryn i Dariusza Przytuły. W grudniu 2021 roku miasto ogłosiło tak wyczekiwany przetarg na opracowanie projektu budowy tejże drogi. Niestety, zakończył się on fiaskiem, bowiem nie było chętnych do zajęcia się zadaniem. Miasto ogłosiło więc drugi przetarg. W lutym 2022 roku został wybrany wykonawca, któremu powierzono opracowanie projektu w zakresie budowy drogi, odprowadzania wód opadowych, oświetlenia drogi, zabezpieczenia lub przebudowy istniejącego kolidującego uzbrojenia terenu oraz projektu stałej organizacji ruchu. Prace w tym zakresie miały potrwać kilka miesięcy. Początkowo mówiono, że realizacja zadania zostanie wpisana w budżet na 2023 roku, ale niestety tak się nie stało. Wobec tego, że remont drogi w tym roku nie jest planowany, mieszkańcy od kilku tygodni składają prośby do urzędu miasta o zasypanie dziur.
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z magistratem. Dlaczego miasto nie podjęło się zadania w tym roku? Jak się okazało Wydział Realizacji Inwestycji i Transportu Urzędu Miasta otrzymał dokumentację techniczną dopiero 19 kwietnia br.
W budżecie miasta na rok bieżący nie zabezpieczono środków na ten cel (bez dokumentacji nie było podstaw). Bieżąca naprawa kruszywem będzie możliwa po osuszeniu gruntu. Będzie to jedynie uzupełnienie powstałych zagłębień- czytamy w odpowiedzi z Urzędu Miasta.
Zgodnie z kosztorysem inwestorskim przebudowa ul. Sarny ma kosztować 785 tys. zł.
Komentarze