Za 90% przejazdów rowerem miejskim nie zapłacono

Image

System Roweru Miejskiego na pewno nie zarabia na siebie, bo mieszkańcy Stalowej Woli, ale nie tylko, bo i okolicznych wsi tak jeżdżą, by nie płacić za przejazd. Prezydent miasta cieszy się, że mamy bezpłatną komunikację miejską.

Umowę z firmą wypożyczającą rowery miasto podpisało w 2019 roku na 3 lata. Kontrakt wyceniono wówczas na 1,6 mln zł. Niektórzy uważają, że miasto samo mogłoby za taką kwotę zakupić najdroższe jakie są na rynku rowery i samodzielnie nimi administrować. W tej cenie dałoby się nawet co roku wymienić wszystkie siodełka i manetki, a i starczyłoby na ewentualne naprawy. Stacje rowerowe, z których obecnie można korzystać zlokalizowane są: w Rozwadowie przy Galerii Alfonsa Karpińskiego, w Parku Miejskim, przy Miejskim Domu Kultury, przy Al. Jana Pawła II – Górka, w okolicy Hali Targowej, przy ulicy Siedlanowskiego (Lasowianka), obok Bramy nr 3 HSW, przy ulicy KEN- naprzeciwko Hotelu STAL, przy ul. Czarnieckiego, na błoniach nadsańskich, na osiedlu Hutnik, przy Konkatedrze.

Zeszłoroczny sezon zamknięty został bilansem 157 tys. pokonanych kilometrów, a rowery wypożyczone były ponad 65 tys. razy przez 6 tys. użytkowników. Jak będzie w tym roku? Jeszcze nie wiadomo, bo SRM dostępny będzie do końca października. Ale już teraz prezydent jest zadowolony.

- Bez wątpienia rower miejski okazał się sukcesem. Jeszcze nie mamy zakończonego sezonu, a jest blisko 70 tys. wypożyczeń, 7,4 tys. użytkowników na terenie miasta Stalowej Woli, łącznie odkąd funkcjonuje rower miejski mamy 260 tys. wypożyczeń roweru miejskiego. To naprawdę jak na skalę miasta, liczbę stacji, liczbę rowerów, jest to bardzo dużo i będziemy chcieli to kontynuować. Myślę, że wyróżnikiem naszego systemu jest to, że 90% przejazdów jest bezpłatnych. Mamy więc formę bezpłatnej komunikacji publicznej na terenie miasta Stalowej Woli, oczywiście jeżeli ktoś mieści się w przedziale bezpłatnego przejazdu czasowego- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

A Wy korzystacie z systemu? Czy uważacie, że rowery miejskie są potrzebne? Czy miasto powinno jednak zadbać o finanse i zarobić na tej inwestycji? Piszcie swoje uwagi w komentarzach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =