Szukasz toalety budowlanej? Postaw na toalety mobilne

Materiał zewnętrzny Image

Mobilne toalety są wykorzystywane na szeroką skalę przez przedsiębiorców na całym świecie. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, iż są bardzo wygodne w transporcie, a koszt ich zakupu jest stosunkowo niski. Toaleta przenośna to świetny sposób na zapewnienie właściwych warunków pracownikom budowy, gdzie postawienie klasycznej toalety jest niemożliwe. W poniższym artykule wyjaśniamy, jakimi atutami wyróżniają się mobilne toalety.

Mobilna toaleta - co to takiego?

Mobilne toalety to określenie dla kabin wolnostojących, które mogą być wykorzystywane w bardzo różnych celach. Ich zaletą jest fakt, że są przestronne i stabilne i mogą z sukcesem zastąpić klasyczną toaletę.

Przenośna toaleta może zostać postawiona na placu budowy, imprezie masowej bądź na działce - wszędzie tam, gdzie istnieją duże skupiska ludzkie, zaś zorganizowanie standardowej toalety z jakiś względów jest niemożliwe.

W mobilnych toaletach znajdują się wszelkie podstawowe urządzenia – podajnik na papier, umywalka, mydło. Rodzaj i stopień zaawansowania urządzeń uzależniony jest oczywiście od wymagań zamawiającego. Na rynku dostępne są także wyspecjalizowane toalety, w których zagwarantowane są dodatkowe udogodnienia takie jak ciepła woda, lustra czy środki czystości. Są także producenci, którzy proponują toalety mobilne w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Bardzo istotna zaleta toalet mobilnych polega także na tym, że zajmują one znacznie mniej miejsca aniżeli toalety tradycyjnej. Ich montaż i demontaż jest wyjątkowo prosty. W przypadku, gdy zachodzi konieczność częstego i szybkiego przeniesienia toalety w inne miejsce, toaleta mobilna z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę.

Więcej informacji na temat możliwości zastosowania toalet przenośnych można znaleźć na portalu https://wykonczony.pl.

Toaleta na budowę - dlaczego warto postawić na toaletę przenośną?

Każdy pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom właściwych warunków higieniczno-sanitarnych. Jest o tym mowa w Kodeksie pracy oraz innych aktach prawnych. W Rozporządzeniu w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy czytamy, że na 30 mężczyzn zatrudnionych w ramach jednej zmiany musi przypadać przynajmniej jedna toaleta i jeden pisuar.

Ważne jest także to, w jaki sposób sanitariaty są rozmieszczone. Najbliższa toaleta nie może znajdować się dalej niż 125 metrów od pracownika - dotyczy to placów budowy na otwartej przestrzeni. Pracodawcy są też zobowiązani do zapewnienia pracownikom dostępu do umywalek z wodą. Jeśli wykonywanie prac budowlanych wiąże się z częstym brudzeniem rąk, wtedy należy zainstalować dodatkowo przynajmniej jeden prysznic.

Obrazek


Cechą charakterystyczną branży budowlanej jest fakt, iż inwestycje są realizowane w bardzo różnych miejscach. W związku z tym zorganizowanie standardowej toalety wydaje się niemożliwe. Z tego względu warto postawić na toalety przenośne. Mobilna toaleta budowlana może być z łatwością transportowana na miejsca kolejnych inwestycji, dlatego na taki zakup decyduje się zdecydowana większość firm w branży budowlanej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =