Sankcja kredytu darmowego – skorzystaj z profesjonalnej pomocy!

Materiał zewnętrzny Image

Kredyty są bardzo popularne wśród Polaków – szczególnie gotówkowe, które pozwalają na pokrywanie bieżących wydatków. Niestety, firmy udzielające takich kredytów nie zawsze są uczciwe. Czy kredytobiorcy mogą bronić się przed bezprawnymi praktykami pożyczkodawców? Oczywiście, że tak – właśnie po to istnieje sankcja kredytu darmowego!

Czym jest sankcja kredytu darmowego?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, czym dokładnie jest sankcja kredytu darmowego. Otóż jest to instytucja, która powstała stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2001 roku. Dzisiaj kwestia ta regulowana jest przez art. 45 Ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim. Co istotne, sankcja kredytu darmowego powstała przede wszystkim po to, aby chronić konsumentów przed nieuczciwymi praktykami firm pożyczkowych – a te są coraz częstsze.

Tak naprawdę sankcja kredytu darmowego pozwala na odwołanie się przez kredytobiorcę do przepisów w sytuacji, gdy firma pożyczkowa lub bank nie dostosuje się do istniejących norm prawnych. Celem sankcji jest pozbawienie kredytodawcy jakichkolwiek zysków z udzielenia kredytu – a tym samym uniknięcie przez pożyczkobiorcę wszelkich kosztów, związanych z korzystaniem z takiego produktu finansowego. Innymi słowy, dzięki sankcji kredyt może być całkowicie darmowy!

W jakich sytuacjach można złożyć oświadczenie o sankcji kredytu darmowego?

Jakiś czas temu wziąłeś pożyczkę, jednak od początku miałeś wrażenie, że firma nie dopełniła wszystkich formalności? Tak naprawdę do sankcji kredytu darmowego można odwołać się w wielu różnych sytuacjach, co ma na celu zapewnienie konsumentom jak najszerszej ochrony przed nieuczciwymi praktykami.

Oto niektóre z tych przypadków:

• umowa kredytu lub pożyczki nie została zawarta na piśmie,

• umowa nie zawiera kluczowych informacji, na przykład dotyczących RRSO, stopy oprocentowania czy czasu obowiązywania umowy kredytowej,

• umowa została zawarta na odległość, jest kredytodawca nie dopełnił wszystkich formalności, które są niezbędne w przypadku takich umów,

• w umowie kredytowej znajdują się informacje o dodatkowych kosztach, które musi ponieść kredytobiorca, jednak są one wyższe niż te, które są określone przez przepisy.

Tak naprawdę wszystko, co wzbudza Twoją czujność – zarówno jeśli chodzi o sposób zawarcia umowy, jak i o jej treść – może okazać się podstawą do odwołania się do sankcji kredytu darmowego. Właśnie dlatego warto dokładnie analizować takie dokumenty i sposób działania banku lub firmy pożyczkowej.

Czy warto odwoływać się do sankcji kredytu darmowego?

Zdecydowanie tak! W wielu przypadkach bowiem koszty kredytu są bardzo wysokie – mogą wahać się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent. Możliwość ich uniknięcia to nie tylko dobry sposób na obniżenie kosztu kredytu, ale też na uświadamianie firmom pożyczkowym, że stosowanie nieuczciwych praktyk ma swoje konsekwencje. W tym przypadku jest to oczywiście brak zysków z udzielonego kredytu, co dla firmy udzielającej pożyczki jest najbardziej dotkliwe.

Niestety, w ostatnich latach wzrosła popularność kredytów, a co za tym idzie – powstało wiele nowych firm pożyczkowych. Bardzo często jednak starają się one – właśnie dzięki nieprawidłowościom w umowach – zarobić nieco więcej, niż powinny zgodnie z przepisami. Nic dziwnego, że instytucja sankcji kredytu darmowego staje się coraz szerzej znana i wykorzystywana. To najlepszy sposób na poradzenie sobie z nieuczciwymi firmami pożyczkowymi, a tym samym na uchronienie się przed konsekwencjami takich praktyk!

HelpHero – skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej

HelpHero to Ekspert Pośrednictwa Prawnego, który specjalizuje się między innymi w udzielaniu prawniczego wsparcia wszystkich kredytobiorcom, chcącym odwołać się do sankcji kredytu darmowego. Nie warto rezygnować z takiego rozwiązania, szczególnie jeśli nieuczciwe praktyki firmy są bardzo rażące. A jeśli nie wiesz, w jaki sposób możesz poradzić sobie z niezbędnymi formalnościami, wsparcie HelpHero z pewnością Ci się przyda!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =