W Rozwadowie praca wre

Image

Co słychać na placu budowy? Rozwadów zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Trwają prace rewitalizacyjne na terenie Rozwadowa. Ci, którzy przejeżdżają przez to dawne miasteczko, które teraz jest jednym z osiedli miasta, zmiany te zauważają na bieżąco.

- Większość prac kształtujących nowe oblicze, w ramach samej płyty rynku, zostało zakończonych. Prace brukowe, instalacyjne, odwodnieniowe, również budowa fontanny. Pozostały tak naprawdę działania dotyczące zieleni. Niektórzy pytają o jeden z dużych terenów wewnątrz, gdzie obecnie jest troszeczkę taki skład budowlany, nasypane jest trochę ziemi. To jest teren, który jest przeznaczony pod duży plac zielony, to nie jest teren do zablokowania. Bardzo istotnie zmieniliśmy ten projekt, zmieniając bilans powierzchni zabrukowanej do powierzchni zielonej. Została podjęta decyzja, że stary obrys ratusza, to będzie teren zielony i to jest bardzo istotna zmiana, wynikająca z wsłuchania się w głos mieszkańców- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

A zmieniło się wiele. Przyjdzie nam przyzwyczaić się do nowego wizerunku. Stare kamieniczki, pamietające czasy, gdy nie było jeszcze Stalowej Woli przyglądają się temu wszystkiemu uważnie.

- W tej chwili trwają intensywne prace dotyczące odwodnienia dróg okalających rynek. Przede wszystkim droga, która wybiega w stronę Sandomierza… Mamy tutaj już zaawansowane prace na dużej głębokości ponad 6,5 m. Są to wykopy dotyczące kanalizacji deszczowej. W tym miejscu jest również kwestia innych instalacji, które są tam robione- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przypomnijmy, że inwestycja została powierzona konsorcjum firm, które wyceniło swoje usługi na około 11,85 mln zł. Warto tu podkreślić, że na poczet tej inwestycji w budżecie miasta zabezpieczono 17 mln zł. Udało się więc sporo zaoszczędzić. W ramach rewitalizacji pojawi się wiele nasadzeń roślin, krzewów i drzew m.in.: róża pomarszczona, rudbekia błyskotliwa, klon pospolity „globosum”, wiechlina łąkowa, kostrzewa czerwona rozłogowa, kostrzewa trzcinowa. Płyta rynku docelowo już będzie ułożona z kamienia naturalnego, jak również z kostki granitowej. Nie zabraknie placu zabaw dla dzieci, na którym postawiona będzie rzeźba w kształcie ciuchci, która ma nawiązywać do tradycji kolejarskich dawnego miasteczka. W rynku nie będzie już zajezdni autobusowej. Zastąpi ją przystanek komunikacji miejskiej. Wiata przystankowa będzie podświetlana kasetonami świetlnymi w technologii LED. Ma pojawić się tam także zadaszona altana koncertowa, fontanna posadzkowa, toalety publiczne, nowe oświetlenie i monitoring. Finał wszystkich prac powinien nastąpić pod koniec sierpnia 2022 roku.

Przewiń do komentarzy



































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =