Leasing dla nowych firm
Masz pomysł na biznes i myślisz o tym, by pójść "na swoje", ale niestety dysponujesz ograniczonym środkami? Nie jesteś sam – z tym samym problemem każdego dnia mierzą się setki młodych przedsiębiorców. Wiele z nich się na jednak po leasing na start, który dla wielu osób jest jedynym ratunkiem. Czym jest leasing na start i dlaczego jest on lepszym rozwiązaniem niż kredyt? Odpowiedź na to pytanie poznasz poniżej!
Leasing na start – co to?
Leasing dla nowych firm to rodzaj finansowania, który można pozyskać już od pierwszego dnia prowadzenia swojej działalności. Należy więc obalić popularny mit, który mówi o tym, że leasing dla nowych firm nie jest możliwy. Wręcz przeciwnie – udziela to wiele instytucji (m.in. banki, autobanki i parabanki) oraz firmy leasingowe, w tym ClickLease. Należy jednak zaznaczyć, że każda z tych instytucji może inaczej interpretować pojęcie "nowa firma". W rzeczywistości tylko niektóre z nich, podobnie jak ClickLease udzielają firmom leasingu od pierwszego dnia ich istnienia. To jednak jeszcze nie wszystko – klienci tej firmy mogą bowiem liczyć na znacznie więcej. Dowiedz się więcej o ofercie dla nowych firm – clicklease.pl/oferta/leasing-na-start.
Leasing na start – czy to się opłaca?
Leasing dla nowych firm to szansa, której aż żal nie wykorzystać. Poza źródłem finansowania swojej działalności klienci firm leasingowych mogą bowiem liczyć na znacznie więcej. Dzięki temu leasing na start nie jest jedynie tzw. poduszką finansową, która zapewni świeżo otwartej działalności płynności finansowej. Osoby decydujące się na taki leasing mogą bowiem skorzystać na tym jeszcze bardziej. Do najważniejszych korzyści, jakie płyną z tego rozwiązania, należą m.in.:
• Niska wpłata własna – od 1% wartości przedmiotu dziwnego w leasing;• Dowolny okres finansowania – od 12 nawet do 84 miesięcy;
• Elastyczne raty – w tym m.in. możliwość płacenia rat sezonowych;
• Szybkie rozstrzygnięcie wniosku – nawet w kilka godzin od złożenia wniosku;
• Oszczędność czasu i minimum formalności – w tym możliwość załatwienia wielu formalności drogą telefoniczną lub za pomocą Internetu;
• Pakiety ubezpieczeń – rozbite na raty i w atrakcyjnych cenach;
• Możliwość finansowanie dowolnie wybranych przedmiotów – nie tylko nowych, ale i używanych maszyn rolniczych/budowlanych, samochodów, sprzętów gastronomicznych, wyposażenia IT itd.
Nic więc dziwnego, że branża leasingowa odmieniła oblicze polskiej przedsiębiorczości. Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że tylko w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2021 r. firmy leasingowe podjęły się finansowania o łącznej wartości aż 68,2 mld zł. Przedsiębiorcy, których wnioski leasingowe rozpatrzono pozytywnie, otrzymane środki wydali głównie na zakup pojazdów osobowych i dostawczych do 3,5 tony (aż 46,3%). Na drugim miejscu znalazły się maszyny (26,7%), a na trzecim – pojazdy ciężarowe powyżej 3,5 tony (22,2%). Na ostatnim miejscu znalazły się nieruchomości z wynikiem 0,7%.
Szansa na lepszy start
Nie da się ukryć, że przed młodymi stażem przedsiębiorcami stoi nie lada wyzwanie. Finansowanie pierwszych kroków firmy może pochłonąć olbrzymie środki. Mowa tu o sumach, których wysokość nie rzadko przekracza możliwości świeżo upieczonych przedsiębiorców. Dodatkowym ciosem jest fakt, iż ze względu na krótki staż firmy, szanse na otrzymanie kredytu bankowego są nikłe. Leasing na start jest więc dla wielu osób jedyną szansą na pozyskanie środków na inwestycje, które umożliwią rozwoju własnej działalności.
Leasing kontra kredyt
Tak jak już wspominaliśmy – w przypadku wielu firm otrzymanie kredytu inwestycyjnego jest niezwykle trudne. Zwłaszcza jeżeli firma dopiero rozpoczyna swoją działalność. Warto jednak wspomnieć, że pomimo wielu wspólnych mianowników obie formy finansowania znacznie się od siebie różnią. Leasing na start stanowi bowiem połączenie dzierżawy i kredytu. Ponadto jest on również obarczony mniejszym ryzykiem. Dlaczego? Wynika to przede wszystkim z faktu, że w przypadku leasingu operacyjnego to właśnie przedsiębiorca jest właścicielem przedmiotu – i to przez cały czas. Ponadto zawarcie umowy leasingowej nie wymaga się aż tylu formalności, co w przypadku kredytu inwestycyjnego.
Leasing dla nowych firm – warunki
Na końcu warto również wspomnieć pokrótce o tym, jakich warunków musi dopełnić przedsiębiorca, by jego wniosek leasingowy został zaakceptowany. Tutaj należy jednak wspomnieć o tym, że warunki przyznania leasingu mogą się różnić w zależności od firmy. W przypadku ClickLease formalności ograniczono jednak do niezbędnego minimum. Najważniejszym z nich jest posiadanie kapitału początkowego – w wysokości od 1% wartości przedmiotu leasingu. Warto również wspomnieć, że klienci ClickLease nie muszą przedstawiać zaświadczeń finansowych. Do zawarcia umowy leasingowej wystarczy zaledwie dowód osobisty i dokumenty rejestrowe firmy.
Komentarze