Jak dobrze zaplanować Boże Narodzenie?

Materiał zewnętrzny Image

O świątecznej aranżacji domu, wigilijnym menu czy prezentach warto pomyśleć już w listopadzie. Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia są bardzo przyjemne, ale też czasochłonne. Warto więc już zawczasu zaplanować co znajdzie się na naszym stole czy pod choinką.

O świątecznej aranżacji domu, wigilijnym menu czy prezentach warto pomyśleć już w listopadzie. Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia są bardzo przyjemne, ale też czasochłonne. Warto więc już zawczasu zaplanować co znajdzie się na naszym stole czy pod choinką.

Oświetlenie świąteczne – blask i klimat

Odpowiednie oświetlenie pozwoli na zbudowanie wieczornego, gwiazdkowego, pełnego magii nastroju. Lampki choinkowe, latarenki czy bezpieczne świece LED mają niezwykły potencjał dekoracyjny.

Najprostszym sposobem na ozdobienie domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia będzie zastosowanie lampek choinkowych (nie tylko na choince), świecących gwiazd, girland czy ledowych bombek. Można dzięki nim ozdobić balustrady, obudowę kominka, okna czy ściany, tworząc wokół plakatów, zdjęć i obrazów wyjątkową iluminację. Ledy to także znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie od tradycyjnych świec, zwłaszcza gdy w domu są dzieci bądź zwierzęta. Warto zajrzeć do sklepu amled, gdzie można wybierać spośród tysięcy iluminacji i dekoracji świątecznych, zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz.

Lista prezentów

Przy większej liczbie wigilijnych gości lista prezentów to podstawa. Warto się zastanowić z czego nasi bliscy by się ucieszyli. Może do być podarunek związany z ich hobby czy zainteresowaniami. Zamiast biegania po zatłoczonej galerii, warto na spokojnie w zaciszu domu przejrzeć różne propozycje w sklepach internetowych.

Spójny stylistycznie świąteczny stół

Stylizację wigilijnego stołu dopasujmy do gwiazdy wieczoru, czyli naszej choinki, ale również do wystroju naszego salonu czy jadalni. Aranżacja w stylu glamour nie obędzie się bez połyskującego srebrem obrusu, kryształowych świeczników i srebrnych świec.

Industrialny stół wigilijny to z pewnością prosty, drewniany blat z lnianym bieżnikiem, czerwone akcenty oraz miedziana zastawa.

Z kolei styl rustykalny i eko od kilku lat przeżywają swój renesans nie tylko na wigilijnych stołach. Warto udekorować blat drewnianymi ptaszkami, stroikami z wikliny i gwiazdami betlejemskimi w ceramicznych, ręcznie wykonanych doniczkach.

Kolacja wigilijna i potrawy świąteczne dobrze zaplanowane

Dwa tygodnie przed Świętami można zacząć już przygotowania niektórych potraw. Wcześniej przygotowany bigos, masę makową, pierogi czy kruche ciasto z powodzeniem można zamrozić i przechowywać do Świąt. Jeśli masz w planach staropolski piernik - to również jest na niego idealny czas.

2 dni przed wigilią warto zamoczyć śledzie w mleku, aby straciły nieco soli, zmielić mięso do pasztetu, udekorować pierniczki, jak również zamoczyć grzyby i groch do kapusty. Możesz również zacząć piec pozostałe ciasta, np. keks czy sernik.

W dzień wigilijny od rana powinno się już wykończać wszystkie potrawy oraz dopiec ostatnie ciasta. Warto zaangażować w to wszystkich członków rodziny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =