Co warto wiedzieć o rusztowaniach aluminiowych?
Solidne rusztowanie to jedno z podstawowych elementów wyposażenia w wielu branżach. Prace na wysokości wymagają profesjonalnych i bezpiecznych rozwiązań, dlatego warto rozejrzeć się za dobrymi rusztowaniami wykonanymi z aluminium. Materiał ten jest nowoczesny i ma wiele zalet, dzięki czemu z powodzeniem zastępuje rusztowania stalowe starszej generacji oraz drewniane konstrukcje, które nie należą do najbezpieczniejszych.
Rusztowania aluminiowe – dla kogo?
Rusztowanie aluminiowe stało się obecnie niezbędnym narzędziem pracy dla wielu branży. Wykorzystują je zarówno firmy remontowe i budowlane, jak i konstruktorskie oraz instalacyjne. Rusztowania są również pomocne w pracy profesjonalnych firm sprzątających oraz magazynów, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą korzystać z wózków widłowych.
Dostępne w sprzedaży rusztowania aluminiowe można zakupić w wielu wariantach dopasowanych do swoich potrzeb. W praktyce rusztowanie to stanowi bardzo prostą konstrukcję – na połączonych ze sobą słupach nośnych montuje się platformy poziome, na których stajemy podczas wykonywania pracy. Ważnymi elementami konstrukcji są akcesoria zabezpieczające, które dbają o komfort pracy oraz bezpieczeństwo.
Rodzaje rusztowań aluminiowych
Jak sama nazwa wskazuje, rusztowania aluminiowe wykonane są z aluminium anodowanego, które ma wiele zalet. W sprzedaży dostępne są 2 podstawowe typy konstrukcji:
• Tradycyjne, stojące – klasyczna konstrukcja stojąca charakteryzuje się doskonałą stabilnością oraz bezpieczeństwem, a rusztowania tego typu mogą osiągać znaczne wysokości (w zależności od potrzeb). Do aluminiowej konstrukcji najczęściej montuje się drewniane lub metalowe platformy, na których można stawać. Jedne z najnowocześniejszych rozwiązań umożliwiają ich poziome przesuwanie, dzięki czemu rusztowań nie trzeba często przestawiać z miejsca na miejsce.• Jezdne – to rozwiązania dla branży, które ze względu na swój charakter pracy wymagają częstego przestawiania rusztowań. Konstrukcje tego typu u podstawy mają zamontowane kółka, które ułatwiają przesuwanie rusztowań w dowolne miejsce. Modele te wyposażone są w dodatkowe zabezpieczenia, które zapobiegają samoistnemu przesuwaniu się konstrukcji podczas użytkowania.
Zalety rusztowań aluminiowych
Profesjonalne rusztowania aluminiowe zakupione u zaufanego producenta lub dystrybutora takiego jak dramix.pl mają wiele zalet, które wpływają na komfort ich użytkowania oraz bezpieczeństwo pracowników. Konstrukcje wykonane z aluminium wyróżniają się przede wszystkim doskonałą trwałością nieustępującą w niczym stali. Mają one jednak znaczną przewagę pod względem masy, ponieważ aluminium słynie ze swojej niewielkiej wagi. Dzięki temu rusztowania są bardzo przyjazne podczas rozstawiania i składania oraz przenoszenia i transportu do miejsca docelowego. Dodatkowym ułatwieniem są przemyślane projekty, dzięki którym rusztowanie po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca.
To jednak nie wszystkie plusy, jakie posiadają rusztowania aluminiowe. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na korozję, dzięki czemu konstrukcje mogą być wykorzystywane nie tylko wewnątrz budynku, ale również na dworze. Zmienne warunki atmosferyczne, nie stanowią dla nich żadnego problemu. Co więcej, wykorzystywana podczas produkcji stal anodowana jest odporna na zabrudzenia, dzięki czemu rusztowania łatwo utrzymać w czystości. To bardzo ważna zaleta z punktu widzenia firm usługowych, ponieważ stan i wygląd rusztowań bardzo często jest ich wizytówką.
Podczas zakupu rusztowania, należy upewnić się, z jakich materiałów zostało ono wykonane oraz czy w cenie otrzymujesz dodatkowe akcesoria. Pamiętaj również, że aby konstrukcja była stabilna i bezpieczna dla pracowników, wybrany model musi posiadać stosowne certyfikaty bezpieczeństwa, które są gwarancją jakości. Kupując rusztowania u sprawdzonych sprzedawców, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie i doradztwo, a także długi okres gwarancji. Dzięki temu nie musisz obawiać się o ewentualne usterki, które jednak ze względu na prostą budowę rusztowań zdarzają się naprawdę rzadko.
Komentarze