Bramy szybkobieżne - plusy i minusy zastosowania
Zastanawiasz się jaki typ bramy wybrać do swojego obiektu? Nic w tym dziwnego, producenci oferują tak wiele rozwiązań, że wybór naprawdę nie jest prosty. Warto jednak bliżej przyjrzeć się bramie szybkobieżne, która na przestrzeni ostatnich kilku lat zyskuje liczne grono zwolenników. Pojawia się w wielu gałęziach przemysłu, w różnych czasami odmiennych od siebie branżach. Skąd wynika tak ogromna popularność tego rozwiązania? Czy rzeczywiście warto na nie postawić?
Wysoka trwałość bram szybkobieżnych
Cechą, którą można opisać bramę szybkobieżną jest wysoka wytrzymałość. To właśnie ona decyduje o tym, że brama szybkobieżna pojawia się w tak wielu obiektach. Wysoka wytrzymałość dotyczy nie tylko uszkodzeń mechanicznych, na które jest narażona, ale również niekorzystnych warunków zewnętrznych, jeśli brama montowana jest na zewnątrz. Jest to czynnik niezwykle ważny niemal w każdej branży. W końcu o wszelkiego rodzaju uszkodzenia naprawdę nie trudno. Te z kolei sprawiają, że brama traci swoje właściwości ochronne.
Szybkość otwierania kluczem do sprawnej pracy
Już z samej nazwy tego typu bram możemy wywnioskować, że szybkość w ich przypadku odgrywa znaczącą rolę. Szybkie otwieranie i zamykanie bramy sprawia, że wszystkie codzienne czynności, jakie stoją przed pracownikami danego obiektu przebiega niezwykle sprawnie. Co najważniejsze mechanizm działania bram szybkobieżnych zapewnia sprawne działanie w każdym warunkach. Nawet jeśli brama ma do czynienia ze skrajnie niskimi temperaturami, szybkość działania mechanizmów jest taka sama, jak w warunkach neutralnych.
Rodzaje bram szybkobieżnych
Ze względu na dostępność różnych modeli bram szybkobieżnych możemy dopasowywać je idealnie względem własnych potrzeb w obiekcie. Wyróżniamy bramy szybkobieżne segmentowe i rolowane. W przypadku tych drugich możemy także spotkać się z bramami rolowanymi szybko. W wielu supermarketach możemy spotkać się z najpopularniejszym modelem bram, czyli takimi jak bramy PCV - foliowe oraz bramy spiralne. Ich zadaniem jest oddzielenie magazynu sklepu od części, w której można dokonywać zakupów. Oprócz tego swoje zastosowanie znajdą w obiektach handlowych, przemysłowych, chłodni oraz laboratoriach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je w garażach we własnym domu. Ogromną zaletą, o której warto wspomnieć jest łatwość w utrzymaniu czystości bram szybkobieżnych niezależnie od tego, z jakich materiałów zostały wykonane. Wszystkie powyższe zalety sprawiają, że po bramy rolowane sięga coraz więcej właścicieli różnego typu obiektów.
Komentarze