Balsam antycellulitowy – Jak wybrać balsam na cellulit?

Image

Balsam antycellulitowy to produkt, którym powinna zainteresować się każda przedstawicielka płci pięknej zmagająca się z uporczywą pomarańczową skórką. Tego rodzaju kosmetyki świetnie wpływają na redukcję cellulitu. Warto jednak wybierać je starannie i pamiętać o tym, aby balsam na cellulit posiadał jak najbardziej naturalny skład.

Balsam antycellulitowy - jakich składników w nim poszukiwać?

Balsam antycellulitowy to kosmetyk, który może pomóc nam w pokonaniu pomarańczowej skórki – jeśli tylko będzie miał odpowiedni skład. Godne uwagi są przede wszystkim składniki naturalnego pochodzenia. W poniższej tabelce zaprezentowaliśmy składniki, którym warto zaufać, oraz scharakteryzowaliśmy ich pożyteczne właściwości w zwalczaniu cellulitu.

Obrazek

Jak wynika z powyższej tabelki, naturalne składniki wykazują różne właściwości, które wpływają na zmniejszenie pomarańczowej skórki. Zarówno od zewnątrz – poprzez jej nawilżenie, jak i od wewnątrz – przez pobudzenie drenażu i wpływ na metabolizm lipidów. Co więcej, wymienione składniki działają synergistycznie, dzięki czemu zapewniają widoczny efekt. Wystarczy jedynie regularnie stosować zawierający je kosmetyk.

Obrazek



Codzienne stosowanie balsamów antycellulitowych to jeden z lepszych nawyków, jakie możemy wprowadzić do swojego rozkładu dnia. Warto poświęcić krótką chwilę na wmasowanie balsamu – z czasem nasza konsekwencja na pewno zaowocuje gładszą i jędrniejszą skórą. Tylko przy systematycznym używaniu balsamów antycellulitowych jesteśmy w stanie zredukować widoczność pomarańczowej skórki – mówi Karolina Formela, kosmetolog
Clinica Cosmetologica

Balsam antycellulitowy - poznaj najskuteczniejsze produkty!

Który balsam antycellulitowy wybrać, gdy rynek kosmetyczny przeżywa ich prawdziwe zatrzęsienie? Poniżej wskazaliśmy oraz scharakteryzowaliśmy trzy preparaty do walki z cellulitem, których stosowanie daje skuteczne rezultaty.

Mini ranking balsamów na cellulit:

1. Nolicell
2. Onshea
3. Vialise Lifting Effects

Balsam Nolicell

Niezaprzeczalnym atutem tego kosmetyku jest jego naturalny skład. Jest to więc preparat charakteryzujący się nie tylko skutecznością, ale i bezpieczeństwem stosowania. Zawarte z nim składniki dbają wszechstronnie o potrzeby skóry dotkniętej cellulitem. Dzięki temu kosmetyk ten skutecznie ujędrnia skórę, nawilża ją i redukuje ilość tłuszczu podskórnego.

Używam balsamu Nolicell od trzech tygodni i większość nierówności na udach znikła! Moja skóra nigdy nie wyglądała lepiej - pisze pani Renata z Koszalina

Więcej o balsamie: nolicell.pl

Obrazek

Krem Onshea

Znajdziemy w nim składniki usprawniające mikrokrążenie, wzmacniające naczynka, detoksykujące, lipolityczne, a także nawilżające i regenerujące. Co więcej, krem przyczynia się do znacznej poprawy jędrności skóry. Podobnie jak balsam Nolicell, również ten krem jest pozbawiony chemicznych dodatków, takich jak parabeny czy PEG-i. Dzięki temu możemy go stosować bez obaw. Skuteczności preparatu dowodzą opinie zadowolonych klientek.

Szok, różnica jest spora. Wcześniej mój cellulit był bardzo widoczny i skóra miała niezdrowy odcień. Dzięki kremowi Onshea moja skóra wreszcie odzyskała gładkość i nie jest już taka blada. Czy to możliwe, że Onshea działa również na pajączki, bo zauważyłam ich zniknięcie? - pisze pani Izabela z Katowic

Więcej na stronie: onshea.pl

Obrazek

Balsam ujędrniający Vialise Lifting Effects

Na uwagę zasługują przede wszystkim napinające właściwości tego kosmetyku. Jak zaś wiadomo, im lepiej napięta skóra, tym mniejsza widoczność cellulitu. Nie można odmówić mu również działania poprawiającego mikrokrążenie, podkręcającego tempo spalania tłuszczu i detoksykującego. A za tym wszystkim stoją same naturalne składniki!

Moim problemem był cellulit i wiotka skóra. Balsam Vialise Effects poradził sobie z tym po prostu świetnie! Uwielbiam go za intensywne działanie, żaden poprzedni kosmetyk nie może się z nim równać - pisze pani Ania z Grudziądza

Więcej na stronie: https://vialiselifting.pl/

Obrazek

Chcesz pokonać cellulit? Działaj na wielu frontach!

Nawet najlepszy balsam na cellulit wymaga jednak wsparcia. Oprócz kosmetyków antycellulitowych warto więc zastosować:

• odpowiednio zbilansowaną dietę,
• ćwiczenia fizyczne,
• suplementy.

W diecie antycellulitowej powinny znaleźć się przede wszystkim świeże warzywa oraz owoce. Należy pić 2-3 litry wody dziennie, aby poprawić metabolizm i wypłukiwać toksyny. Warto też poszukać aktywności fizycznej, która będzie sprawiała nam przyjemność. W przypadku niedoborów witaminowych, zawsze sięgajmy po sprawdzone suplementy.

Balsam antycellulitowy – posumowanie

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, iż balsam antycellulitowy jest produktem, po który z całą pewnością warto sięgać. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać kosmetyk o naturalnym składzie. Jeżeli będziemy systematycznie stosować dobry balsam na cellulit i zmienimy swój tryb życia na zdrowszy, efekty bardzo miło nas zaskoczą.

FAQ – balsam antycellulitowy

1. Jaki balsam antycellulitowy wybrać?

Najlepiej naturalny i ze składnikami o potwierdzonym wpływie na redukcję cellulitu. Przykładem może być Nolicell, który zawiera m.in. ekstrakty z zielonej herbaty i zielonej kawy oraz olej z alg fucus.

2. Jak nakładać balsam na cellulit?

Balsam do walki z pomarańczową skórką musi być stosowany zawsze na starannie oczyszczoną skórę. W przeciwnym razie składniki aktywne mogą się nie wchłonąć w odpowiednim stopniu. Najlepiej aplikować balsam na skórę zaraz po kąpieli lub prysznicu.

3. Jak często stosować balsam antycellulitowy?

Jeżeli zależy nam na widocznych efektach, balsam do walki z pomarańczową skórką trzeba stosować przynajmniej 1-2 razy w ciągu dnia – w zależności od wskazań producenta. Najlepiej robić to zawsze o tej samej porze, bo wówczas wyrobimy w sobie nawyk regularnej aplikacji kosmetyku.

4. Kiedy balsam na cellulit zadziała?

Należy uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze rezultaty pojawiają się po około 3-4 tygodniach regularnego stosowania balsamu na cellulit, ale wiele zależy też od zaawansowania cellulitu i codziennych nawyków.

Bibliografia

1. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
2. Zdziebko-Zięba M., Skuteczna walka z cellulitem, 2008
3. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000
4. Dylewska-Grzelakowska J.,Cellulit (lipodystrofia) – problem estetyczny kobiet, 1999
5. Halina Bojarowicz, Monika Rucińska, Jerzy Krysiński, Kosmetyki redukujące cellulit, 2016

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =