Klejenie tworzyw sztucznych i metali z użyciem systemów dozowania cieczy

Image

Powszechnie wykorzystywane w przemyśle produkcyjnym precyzyjne systemy dozowania cieczy montażowych pozwalają na skuteczne i szybkie klejenie tworzyw sztucznych oraz metali. Umożliwiają pracę z szerokim spektrum substancji do montażu, wśród których można wymienić kleje rozpuszczalnikowe, polimerowo-żywiczne oraz mieszane. Dzięki dokładnemu odmierzeniu dawki płynu zapewniają stworzenie wysokiej jakości spoiny o bardzo dobrych parametrach mechanicznych. Efektem jest doskonałe połączenie adhezyjne o długiej żywotności.

1. Systemy dozowania cieczy do klejenia tworzyw sztucznych

Niezawodne systemy dozowania cieczy do klejenia nowoczesnych tworzyw sztucznych sprawdzają się doskonale w pracy z polipropylenem, PCV, a także wszelkiego rodzaju szkłem organicznym. Pozwalają na łączenie ze sobą elementów zbudowanych z polimetakrylanu metylu (tzw. plexiglass), do czego wykorzystywane są substancje cechujące się dużą reaktywnością chemiczną i niską lepkością. Przy ich odmierzaniu wymagana jest ogromna precyzja, gdyż ich opary stanowią zagrożenie dla ludzi.

Zastosowanie profesjonalnych systemów dozowania cieczy montażowych w procesie klejenia tworzyw sztucznych pozwala ograniczyć ryzyko kontaktu pracownika z toksyczną substancją, a także możliwość zabrudzenia powierzchni agresywnym klejem na bazie dichlorometanu. Jednocześnie pozwala na wyraźne zwiększenie efektywności pracy. Wykorzystanie jednego urządzenia dozującego jest równoważne z wydajnością 5 osób przeprowadzających montaż ręcznie. Ponadto można zmniejszyć w ten sposób straty wynikające z efektu kapania.

2. Klejenie metali z zastosowaniem systemów dozowania

Proces klejenia metali z zastosowaniem systemów dozowania płynów montażowych niesie za sobą wiele wymiernych korzyści. Zbudowane z jego użyciem konstrukcje charakteryzują się wysoką sztywnością, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej masy własnej. Technologia doskonale sprawdza się także w łączeniu elementów z innymi rodzajami materiałów, tj. komponentami z tworzyw sztucznych, laminatem, szkłem czy plexiglassem. Ogranicza ryzyko rozwoju korozji bimetalicznej i odkształceń termicznych, a zarazem jest optymalna kosztowo.

Popularnym rozwiązaniem stosowanym w procesie łączenia ze sobą powierzchni metalowych jest zastosowanie klejów epoksydowych np. z firmy AMB Technic – https://amb.pl/. Często wykorzystuje się również bardziej zaawansowane produkty dystrybuowane w kartuszach dwuskładnikowych. Do komponentów o małej grubości przeznaczone są z kolei substancje z rodziny polimerów MS, do których należą płyny montażowe na bazie silikonów, silanów oraz poliuretanów. Uzyskane z ich pomocą połączenia charakteryzują się odpornością na promieniowanie UV i doskonałą adhezyjnością.

3. Nowoczesne mechanizmy dozowania klejów montażowych

Stosowane w przemyśle nowoczesne mechanizmy dozowania klejów montażowych pozwalają na skuteczne łączenie ze sobą dowolnego rodzaju elementów. Idealnie sprawdzają się zarówno w montażu komponentów wykonanych z tego samego surowca, jak i połączeń mieszanych metal-plastik czy szkło-metal. Pozwalają na uzyskanie spoiny o bardzo dobrych parametrach wytrzymałościowych i termicznych, a także doskonale dopasowanym kształcie, który nie wpływa negatywnie na walory wizualne budowanego produktu.

Profesjonalne rozwiązania montażowe wykorzystujące aplikatory igłowe w procesach technologicznych są obecnie stosowane w każdej gałęzi przemysłu. Zapewniają wydajną pracę linii produkcyjnych i minimalizują ilość strat na etapie kontroli jakości. Jednocześnie zapewniają tworzenie doskonałych połączeń komponentów, które charakteryzują się wieloletnią żywotnością. Zdecydowanie warto korzystać z systemów dozowania klejów do montażu również ze względu na możliwość efektywnego zwiększenia wydajności pracy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =