Profesjonalny sklep internetowy w atrakcyjnej cenie. To możliwe!

Image

Własny sklep internetowy to obecnie jeden z najlepszych sposobów zarabiania w sieci, ale również możliwość samorealizacji i spełniania marzeń przez wiele osób. To także wychodzenie naprzeciw potrzebom i wymaganiom klientów, którzy – głównie ze względu na intensywne tempo życia i brak czasu – rezygnują z zakupów stacjonarnych. W poniższym artykule dowiesz się, w jaki sposób otworzyć profesjonalny sklep internetowy oraz z jakimi kosztami należy się liczyć.

Własny sklep internetowy – dlaczego warto?

Jeszcze nie tak dawno zakupy w internecie nie cieszyły się dużą popularnością. Zdecydowana większość osób rezygnowała z takiego sposobu nabywania produktów ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem dokonywanych płatności, trudności związanych z ewentualnym zwrotem zakupionego produktu czy też z braku możliwości dokładnego obejrzenia przedmiotów.

Obecnie żadna z tych rzeczy nie stanowi problemu, o czym świadczy coraz większa liczba nowo otwieranych sklepów internetowych i rosnące zadowolenie klientów z dokonywanych zakupów w internecie.

Posiadanie sklepu internetowego to przede wszystkim możliwość dotarcia ze swoim asortymentem do zdecydowanie większej liczby klientów niż w przypadku sklepu stacjonarnego. Posiadając sklep internetowy, z łatwością możemy zyskać klientów na terenie całego kraju, a nawet za granicą, jeśli zadbamy o wysyłkę międzynarodową oraz odrębne wersje językowe sklepu. Zwiększanie swojego zasięgu to jeden z powodów, dla których coraz większa liczba przedsiębiorców, ale i osób prywatnych przenosi swój sklep na platformy internetowe.

Mniejsze koszty utrzymania

Jeśli posiadasz doświadczenie w prowadzeniu sklepu stacjonarnego, wiesz z jak dużymi kosztami wiąże się takie przedsięwzięcie, do którego doliczyć należy chociażby koszty wynajmu lokalu czy magazynu, w którym składowany jest towar. Stąd też wiele osób rezygnuje z pomysłu posiadania sklepu w takiej formie, ponieważ koszty inwestycji okazują się dla nich zbyt wysokie. Otwarcie i prowadzenie funkcjonalnego sklepu internetowego, którego oferta, ale również wygląd strony będą przyciągać klientów, są w tym przypadku nieporównywalnie mniejsze.

Bezpieczna alternatywa

Wydarzenia związane z pandemią koronawirusa na całym świecie pokazały, jak duży potencjał kryje się w prowadzeniu sklepu internetowego. Wiele sklepów stacjonarnych musiało przenieść swoją działalność do sieci, aby uniknąć zamknięcia swojej działalności, ale równocześnie o wiele więcej osób ze względów bezpieczeństwa zaczęło dokonywać zakupów – także spożywczych – online. Posiadanie sklepu internetowego gwarantuje o wiele większe możliwości dostosowania się do aktualnej sytuacji na rynku.

Koszty otwarcia sklepu internetowego

Wiele osób rozważając założenie własnego sklepu online, zastanawia się nad kwestią kosztów związanych z jego założeniem i prowadzeniem. Jakie istnieją dla nich alternatywy?

Oprogramowania dostępne online (model SaaS – software as a service)

Dla wielu osób to najprostszy sposób na założenie sklepu. Opłacając abonament otrzymuje się dostęp do oprogramowania, które pomaga w zarządzaniu swoim sklepem. W ramach opłacanego abonamentu zyskujesz dostęp do licznych rozszerzeń, m.in. płatności czy kurierów. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań tego typu jest Shoper, którego ceny zaczynają się już od 42 złotych miesięcznie.

Darmowe platformy typu open source

Oprogramowania otwarte posiadają wiele zalet. Umożliwiają nieograniczony rozwój, możliwość instalacji dodatków, które poprawią funkcjonalność naszego sklepu. Ich wadą może być jednak konieczność dopłaty za niektóre funkcje sklepu i samodzielne wykonanie strony internetowej.

Zlecenie wykonania sklepu

Jest to zdecydowanie najdroższa z opcji, gdyż wykonanie strony internetowej Twojego sklepu przez zespół specjalistów to bardzo często koszty od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Z drugiej strony, wybierając taką opcję, masz pewność, że Twoja strona tworzona jest przez specjalistów z doświadczeniem i tym samym zwalnia Cię z konieczności znajomości wszelkich szczegółów technicznych związanych z jej prowadzeniem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =