Czy warto stosować kreatynę, jeśli trenuję sport?

Image

Sportowcy korzystają z witamin, aby trenować jeszcze bardziej wydajnie i szybciej regenerować się po ćwiczeniach. Jeżeli wraz z pożywieniem nie dostarczasz swojemu organizmowi odpowiedniej dawki kreatyny, wówczas możesz mieć trudności, aby zbudować atletyczną sylwetkę. Wtedy warto rozważyć jej suplementację. Pamiętaj jednak, żeby wybierać certyfikowane środki bezpieczne dla zdrowia.

Kreatyna występuje w organizmie naturalnie, ale dla sportowców jej stężenie może być zbyt niskie. To może być przyczyną, dla której nie wykorzystujesz w pełni swoich zasobów i masz gorszą kondycję. Zazwyczaj dzieje się tak wtedy, gdy Twoja dieta jest niewłaściwie skomponowana (uboga w produkty pochodzenia zwierzęcego), prowadzisz stresujący tryb życia, a przy tym podejmujesz intensywny wysiłek fizyczny. Na szczęście niedobory możesz wyrównać za pomocą suplementów Olimp Sport Nutrition.

Funkcje, jakie pełni kreatyna

Kreatyna wzbogaca codzienny jadłospis sportowca, uzupełniając go o składniki sprzyjające rozbudowie masy mięśniowej. Składa się z trzech aminokwasów:

• glicyny

• metioniny

• argininy

Związek organiczny bierze udział w wytwarzaniu energii przez mięśnie. U sportowców ten proces zachodzi znacznie szybciej niż u osób mniej aktywnych fizycznie, dlatego często odczuwają oni potrzebę suplementacji kreatyny – https://www.olimp-nutrition.pl/15-kreatyny. Najczęściej z jej zasobów korzystają lekkoatleci, kolarze czy kulturyści — wszyscy, którym zależy na pobudzeniu organizmu do bardziej efektywnej pracy i zapobieganiu stagnacji mięśni.

Kreatyna gromadzi się w wątrobie i nerkach. Organy te mają zdolność do jej syntetyzowania, a następnie transportowania z krwią do mięśni w całym ciele. Równomiernie rozprowadzona i utrzymywana na odpowiednim poziomie stężenia jest niezbędnym budulcem przy kształtowaniu atletycznej, naturalnie wyglądającej sylwetki.

Suplementacja kreatyny

Kreatyny suplementują sportowcy uprawiający różne dyscypliny. Korzystają z tej substancji po to, aby:

• poprawić swoją wydolność

• móc trenować dłużej i bardziej efektywnie

• zwiększać siłę i masę mięśniową

• osiągać lepsze wyniki w sporcie

Kreatyna może być aplikowana w połączeniu z innymi substancjami, np. węglowodanami, glutaminą czy BCAA. Dzięki temu białka wchłaniają się lepiej, Ty czujesz się pełny energii, a po treningu szybciej się regenerujesz.

Jeżeli chodzi o dawkowanie suplementu, to trzeba dopasować go do swoich możliwości i intensywności, z jaką trenujesz. Zazwyczaj dzienna dawka do 10 g. Choć można stosować ją już od pierwszego dnia ćwiczeń, to jednak optymalne rezultaty uzyskuje się zazwyczaj po kilku tygodniach. Warto dać sobie czas na wdrożenie planu treningowego, pobudzenie mięśni oraz zmianę nawyków żywieniowych na zdrowsze. To wszystko w połączeniu z kreatyną dostarczaną w formie suplementów może przynieść pożądane efekty, tj. rozbudowę masy mięśniowej, ale też lepszą wytrzymałość.

Środek można przyjmować nie tylko przed treningiem, ale też po jego zakończeniu, aby uzupełnić niedobory węglowodanów i białka. Ważna jest regularność, dlatego suplement zaleca się przyjmować również w te dni, kiedy nie ćwiczysz. Wtedy jednak dawkę należy zmniejszyć o połowę i przyjmować 5 g dziennie. Pamiętaj, aby w okresie suplementacji pić więcej wody.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =