Czy szkło w nowoczesnym budownictwie ma jeszcze przyszłość?
Szkło ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Warto dowiedzieć się, jak wykorzystywane jest w nowoczesnym budownictwie i jakie są zalety tego rozwiązania.
Szkło jest nieodłącznym elementem nowoczesnego budownictwa. Nie tylko prezentuje się estetycznie, przyciąga wzrok, a także dostarcza więcej światła do budynku i odpowiednio je rozprasza. Przy jego wykorzystaniu uzyskuje się jasne wnętrza i niebanalny wygląd budynku.
W budownictwie szkło wykorzystuje się do konkretnych elementów budowli. Wyroby ze szkła można podzielić na szkło do wykonywania przegród budowlanych, wyroby okładzinowe szklane, dachówki szklane, szkło do izolacji termicznej oraz inne produkty szklane. Wśród nich można wymienić także fasady i elewacje szklane wentylowane, dyle szklane, czy pustaki szklane.
Fasady szklane
Fasady wentylowane szklane pozwalają na uzyskanie tafli szklanej o różnym kształcie, kolorystyce, jak i fakturze. Co więcej, ten rodzaj systemu jest wydajny w montażu i łatwy w instalacji w każdych warunkach atmosferycznych. Przy tworzeniu elewacji szklanych wentylowanych korzysta się z niewidocznego sposobu montażu, a także systemu, za którego sprawą można utworzyć ze szkła odpowiednią konstrukcję.
Dyle szklane
Dyle szklane stosowane są przy wykonywaniu zewnętrznych fasad, ścian działowych, żaluzji, okładzin ściennych, czy szybów windowych. Szkło profilowe zapewnia doświetlenie, izolację cieplną, a także charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Dyle szklane zwane także vitrolitem, reglitet, u-glasem składają się ze szkła profilowanego, aluminiowych profili ramowych, wkładek termicznych i uszczelniających oraz silikonu.
Pustaki szklane
W budownictwie częste zastosowanie mają także pustaki szklane, które tworzą wyjątkowy element wizualny. Pustaki dostępne są w wielu opcjach do wyboru. Tak zwane luksfery mogą być stworzone ze szkła przezroczystego lub barwionego o powierzchni gładkiej bądź wzorzystej. Zapewniają przepuszczalność światła sięgającą ponad 60%.
Dzięki wykorzystaniu szkła w budownictwie można uzyskać wyjątkowe efekty estetyczne. Do tego szkło przepuszcza światło, co umożliwia uzyskanie wyjątkowych efektów wizualnych bez konieczności rezygnowania z jasnych i przyjemnych pomieszczeń.
Komentarze