Ile powinieneś zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Image

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych, udzielanych przez banki. Jednym z czynników, wpływających na decyzję o przyznaniu zobowiązania, jest wysokość dochodów. Ile powinieneś zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Na czym polega kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to produkt finansowany, który udzielany jest przez instytucje bankowej. Podstawę stanowi pisemna umowa, zawierana między kredytodawcą a kredytobiorcą. W ramach umowy bank ma obowiązek wypłacić kredytobiorcy określoną sumę pieniędzy na dowolny cel. Natomiast pożyczkobiorca zobowiązuje się do spłacania kredytu w postaci comiesięcznych rat, których wysokość i harmonogram zapisane jest w umowie kredytowej. Kredyt gotówkowy regulują zapisy Prawa Bankowego. Aby móc zaciągnąć zobowiązanie, osoba ubiegająca się o kredyt musi:

• Mieć ukończone co najmniej 18 lat oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,

• Posiadać zdolność kredytową

• Mieć pozytywną historię kredytową,

• Złożyć wniosek o kredyt gotówkowy.

Ile trzeba zarabiać, aby dostać kredyt gotówkowy?

Zanim bank przyzna Ci kredyt, dokładnie analizuje Twoją zdolność kredytową. Na tej podstawie ustala czy jesteś osobą wypłacalną i ewentualne ryzyko niepłacenia rat w terminie. Na zdolność kredytową wpływa wiele czynników m.in. rodzaj i staż mowy, wysokość wydatków, ilość osób na utrzymaniu, wysokość aktualnych zobowiązań finansowych oraz miesięczne dochody.

Banki udzielają zobowiązania przede wszystkim tym kredytobiorcom, którzy mają stabilną sytuację finansową, czyli umowę o pracę na czas nieokreślony. Istotny jest również dochód. Im więcej potencjalny klient zarabia, tym może starać się o wyższą sumę kredytu. Warto jednak dodać, że bank bierze pod uwagę dochody pozyskiwane z różnych źródeł. Jeżeli z umowy o pracę nie masz zbyt wysokich dochodów, ale za to masz dodatkowo umowę zlecenie, szansa na udzielenie kredytu automatycznie wzrasta.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych produktów finansowych, jaki oferują banki. Instytucje bankowe mają bogatą ofertę i kuszą promocjami oraz rabatami, przyciągając w ten sposób nowych klientów. Zanim jednak zdecydujesz się na zaciągniecie zobowiązania w konkretnej instytucji, dokładnie przeanalizuj oferty. Weź pod uwagę czynniki takie jak:

• Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania - w skrócie tzw. RRSO. Stanowi całkowity koszt kredytu razem z odsetkami, prowizją i innymi opłatami i wyrażony jest w procentach.

• Całkowity koszt kredytu – do sumy, którą pożyczasz, musisz doliczyć dodatkowe opłaty m.in. prowizję, odsetki, ubezpieczenie.

• Okres spłaty – obowiązuje zasada, że im dłuższy okres kredytowania, tym wyższy całkowity koszt kredytu.

• Oprocentowanie - do wyboru masz oprocentowanie stałe i zmienne. Przy stałym cały czas płacisz taką samą ratę. W przypadku oprocentowania zmiennego wszystko zależy od wahania stóp procentowych. Harmonogram jest aktualizowany przez bank za każdym razem, gdy zmianie ulegną stopy procentowe.

• prowizja - to kwota, jaką pobiera bank w zamian za udzielenie Ci zobowiązania.

Więcej informacji na https://pozyczkaposzukiwana.pl/oferty/kredyt-gotowkowy/

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =