Lucjusz Nadbereżny nie posłucha 85,8% Czytelników. Dane wrażliwe przekaże Poczcie Polskiej.

Image

Skąd o tym wiemy? Sam napisał tak na tweeterze:

Samorząd Stalowej Woli przekaże zgodnie z prawem rejestr wyborców do operatora pocztowego. Wniosek @PocztaPolska spełnia wymogi ustawy obowiązującej od 18 IV. Decyzja zapadła po pozytywnej opinii PKW oraz UODO. Kategorycznie sprzeciwiam się anarchii i destabilizacji. Konstytucja!

Wielu włodarzy miast, miasteczek, gmin sprzeciwiło się przekazaniu danych mieszkańców, czego zażądano w pierwszym mailu rozesłanym przez Pocztę Polską do urzędów miast i gmin. Przypomnijmy, że mail nie był nawet podpisany. Był więc anonimem. Poczta powołuje się na wprowadzoną 16 kwietnia ustawę „o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2", czyli drugą tarczę antykryzysową i uważa, że spis powinien być przekazany. Do prokuratur wpływają już zawiadomienia o próbie wyłudzenia danych wrażliwych. Do urzędów miast wpływają też protesty mieszkańców w tej sprawie. Nasz prezydent ma zdanie takie samo jak partia, którą reprezentuje.

Sonda, w której wzięliście udział jasno wskazuje, że nie życzycie sobie przekazania Waszych danych poczcie. NIE powiedziało aż 85,8% Czytelników. 3,1% nie zależy na tym wcale, jest im obojętne czy dane będą przekazane, czy nie. 11,1% zgadza się z decyzją prezydenta i pozwala mu wydać swoje dane Poczcie Polskiej.

Sprzeciw wyraził także Związek Miast Polskich. Stosowne stanowisko ZMP prezydentowi wysłał radny Dariusz Przytuła nawołując do niewydawania danych mieszkańców. Według Związku nie ma odpowiedniej podstawy prawnej ku temu.



Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =