Artykuły szkolne
Przygotowanie ucznia do nowego roku szkolnego jest dość kłopotliwym i drogim finansowo przedsięwzięciem dla budżetu rodzinnego. Dlatego większość rodziców stara się z wyprzedzeniem zaplanować zakupy.
Przygotowanie ucznia do nowego roku szkolnego jest dość kłopotliwym i drogim finansowo przedsięwzięciem dla budżetu rodzinnego. Dlatego większość rodziców stara się z wyprzedzeniem zaplanować zakupy.
Jak się przygotować?
Najczęściej na początku roku szkolnego odbywają się spotkania rodziców, podczas których nauczyciele opowiadają o cechach i specyfice nauczania w następnej klasie. Bez względu na to, czy twoje dziecko idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej, czy do szkoły średniej, to lista niezbędnych artykułów szkolnych zawiera kilka obowiązkowych pozycji. Przede wszystkim jest to mundurek szkolny, plecak i artykuły papiernicze, pomoce dydaktyczne i zeszyty ćwiczeń.
Możesz oczywiście zaoszczędzić na jakości materiałów piśmiennych, ale to tylko pozorna oszczędność. Ponadto niska jakość materiałów piśmiennych może negatywnie wpłynąć na wyniki w nauce dziecka. Jak więc kupować artykuły papiernicze wysokiej jakości, nie wydając na nie dużych pieniędzy?
Przede wszystkim należy zwrócić szczególną uwagę na jakość, ilość i kolorystykę artykułów piśmiennych. Dlatego zaleca się kupowanie materiałów piśmiennych nie w zestawach, ale osobno. Nie należy kupować tanich produktów od nieznanych producentów, które nie tylko szybko się psują, ale mogą również zawierać substancje szkodliwe dla zdrowia. Najwygodniej i najtaniej jest kupić artykuły szkolne, przygotowując wcześniej listę. Nie kupuj wszystkiego na raz. Ołówki nie tracą z czasem swoich właściwości, ale na przykład długopisy, które leżą w szufladzie przez długi czas, będą wysychać.
Co kupić?
Nie powinieneś ograniczać się do kupowania tylko plecaka lub piórnika. Lepiej jest natychmiast nabyć wszystkie niezbędne akcesoria. Oprócz podręczników uczeń powinien mieć ołówki, długopisy, zeszyty, teczki, papier do rysowania i szkicowania itp. Do plecaka powinno zmieścić się do pięciu grubych podręczników, kilku zeszytów, nieco małych artykułów piśmiennych. Nie wybieraj grubych zeszytów, które zwiększają wagę. Wybierając pióro, musisz wziąć pod uwagę wiek dziecka. Długopis powinien mieć grubość 0,5 - 0,7 mm. Długopis żelowy jest odpowiedni dla uczniów z umiejętnościami pisania. Aby zapewnić dziecku wygodne pisanie, zalecane są lekkie długopisy z miękką powłoką. Średnio uczeń szkoły podstawowej zużywa 50 cienkich zeszytów na rok szkolny. Dlatego możesz je swobodnie kupować na zapas.
Jeśli chodzi o piórniki, to te metalowe i plastikowe są nie tylko cięższe, ale też paradoksalnie mniej trwałe. Lepiej wybrać miękki futerał z zamkiem błyskawicznym. Dla młodszych uczniów najlepszy będzie piórnik, o sztywnym kształcie, wyposażony osobne przedziały na gumki, ołówki czy temperówki. Ołówki dzielą się na: twarde, miękkie i średnie. Można je odróżnić po napisach T (twarde), M (miękkie), TM (średnie) na ołówku. W przypadku dzieci w wieku szkolnym preferowane są ołówki o średniej miękkości. Kolorowe kredki, które są niezbędne w arsenale każdego ucznia szkoły podstawowej, powinny być łatwe do ostrzenia i nie pękać przy każdej okazji. Uczniowie szkół średnich muszą mieć co najmniej parę grubych znaczników w różnych kolorach - do podkreślania ważnych fragmentów notatek.
Komentarze