37 wykroczeń łamania przepisów ograniczających prędkość
Mandat i punkty karne oraz zatrzymane prawo jazdy - to konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Kontrole drogowe przeprowadzone były w Katach i Nisku, w związku z akcją ruchu drogowego „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania były prowadzone, również w miejscach zgłoszonych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako zagrożone znacznymi przekroczeniami prędkości przez kierowców.
Policjanci niżańskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości na drogach krajowych nr 19 i 77. Te odcinki drogi są systematycznie patrolowane przez policjantów ruchu drogowego.
Wczoraj policjanci ruchu drogowego prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Szczególnym nadzorem został objęte m.in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. W tym również te, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. Pierwszy z nich został zatrzymany w Katach tuż po godz. 16. Kierujący audi miał na liczniku 104 km/h przy ograniczeniu do 50. 32-latek z Dąbrowy Rzeczyckiej nie miał przy sobie prawo jazdy. Funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem za przekroczenie prędkości i jazdę bez dokumentu. Pomimo, że 32-latek nie miał przy sobie prawo jazdy, nie ominie go kara 3 miesięcznego zatrzymania dokumentu.
Kolejny kierowca został zatrzymany po godz.19 w Nisku. Kierujący bmw miał na liczniku 108 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 35-latka z powiatu limanowskiego i nałożyli na niego mandat.
W trakcie wczorajszych działań „Kaskadowy pomiar prędkości” funkcjonariusze ujawnili 37 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców danego regionu. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. Należy jednak pamiętać, że zgłoszenia te nie zastępują formalnego zawiadomienia Policji o przestępstwie. W razie potrzeby pilnej interwencji należy telefonować pod numer alarmowy 112. Informacje przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia stanowią niezwykle istotny element współpracy naszej komendy z lokalną społecznością. Pomagają Policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.
Komentarze