Krem na cellulit - jak usunąć cellulit dzięki kosmetykom?
Cellulit, pomarańczowa skórka, niedoskonałość, nierówność skóry. Nieważne jak to nazwiesz - stanowi to problem, którego należy się jak najszybciej pozbyć. Nie jest to jedynie kwestia wyglądu. Może on bowiem także prowadzić do kłopotów ze zdrowiem.
Cellulit dotyka przede wszystkim kobiety. Przez to, że mamy tkankę tłuszczową rozmieszczoną na ciele inaczej niż mężczyźni, mamy większe predyspozycje do nabycia skórki pomarańczowej. Zdarza się ona coraz częściej. Szacuje się, że około 90% kobiet żyjących w cywilizowanym świecie ma problem z cellulitem. Co ciekawe nasze babcie rzadko słyszały o tym problemie. Jest to spowodowane przede wszystkim odmiennym stylem życia. Zdrowo się odżywiały, miały więcej ruchu.
Jak zapobiegać powstawaniu cellulitu? Kiedy zgłosić się do lekarza? Jak walczyć z cellulitem? Jaki krem na cellulit wybrać? Na jakie składniki zwrócić uwagę, wybierając krem antycellulitowy? Czy stosowanie samego kremu pomoże? Oraz na jakie zabiegi możemy się zdecydować idąc do salonu kosmetycznego? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć.
Jak się pozbyć cellulitu?
Aby wiedzieć, jak pozbyć się cellulitu, warto zastanowić się nad tym, jak on powstaje. Skórka pomarańczowa powstaje poprzez nierównomierny wzrost komórek tłuszczowych. Dodatkowo w tkance podskórnej powstają obrzęki i tworzą się zbite włókna. Cellulit tworzy się przez długi czas, jednak dopiero w jego końcowej fazie jest dla nas zauważalny. Na naszej skórze tworzą się nierówności: wzniesienia w miejscach, gdzie komórki tłuszczowe są większe i małe dołki tam, gdzie nie urosły aż tak. Dlatego warto zapobiegać cellulitowi i zacząć o siebie dbać, zanim będzie on dla nas widoczny.
Tkanka tłuszczowa może rosnąć nierównomiernie przez toksyny gromadzące się w naszym organizmie. Jeśli więc nadużywasz alkoholu lub palisz papierosy, rzuć te nałogi. Zwróć także uwagę na to, co jesz. Śmieciowe jedzenie także źle wpływa na stan naszej skóry.
Zacznij regularnie ćwiczyć. W dzisiejszych czasach wielu z nas ma siedzący lub stojący tryb pracy. Brak ruchu zaburza krążenie i przepływ limfy, a to zaś przyczynia się do powstawania pomarańczowej skórki. Toksyny i nadmiar wody nie mogą być skutecznie odprowadzone z naszego organizmu i gromadzą się w naszych tkankach. Ruch przyspiesza krążenie krwi, usprawnia ruch limfy w naczyniach limfatycznych oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Dlatego jeśli jeszcze nie ćwiczysz regularnie - czas zacząć i dzięki ćwiczeniom, redukować cellulit. Nawet pół godziny ćwiczeń dwa razy w tygodniu jest lepsze niż całkowity brak aktywności fizycznej.
Masaż
Masaż jest polecany wszystkim osobom, które walczą z pomarańczową skórką. Możesz go wykonywać sama lub udać się na specjalistyczny masaż do salonu kosmetycznego lub do spa. Masować należy się zaczynając od lewej ręki, poprzez lewą i prawą nogę, do prawej ręki. W ten sposób poprawia się krążenie krwi. Możesz go wykonywać, wklepując dobre kosmetyki na cellulit. W miejscach, gdzie masaż wykonają osoby wykwalifikowane, możesz wybrać jeden z kilku specjalistycznych masaży antycellulitowych. Są to na przykład:
Cellulogia
- zwana także lipomasażem. Jest to masaż podciśnieniowy. Zabieg ten wykonuje się specjalną głowicą z ruchomymi rolkami. Podłączone są one do rury ssącej. Istnieje kilka rodzajów cellulogii. Jednym z nich jest endermologia. Jeśli się na niego zdecydujesz, na czas wykonywania go założysz specjalny kombinezon. Będzie on chronił twoją skórę i zapewniał poślizg dla głowicy masażera. Osoba poddana masażowi masowana jest dwoma elektronicznie sterowanymi rolkami. Te zaś umieszczone są w hermetycznej komorze. Endermologia jest uważana za jedną z najskuteczniejszych metod leczenia cellulitu. Jest naturalna i bezpieczna. Aby zobaczyć pierwsze efekty, powinnaś odbyć od czternastu do dwudziestu zabiegów. Z tego rodzaju masażu powinny zrezygnować osoby: [/p] - w ciąży,- z popękanymi naczynkami krwionośnymi,
- z żylakami,
- chorujące na zapalenie żył,
- z uszkodzeniami skóry,
- chore na nadciśnienie i nowotwory.
Presoterapia - czyli terapia uciskiem. Przeprowadza się ją za pomocą masażu pneumatycznego. Uciskanie tkanek wykonywane jest zgodnie z kierunkiem przepływu krwi. Dzięki temu krew lepiej i efektywniej odpływa żyłami. Masaż ten redukuje także obrzęki. Jest jednak wiele przeciwwskazań do presoterapii. Stanowią je na przykład choroby serca i niewydolność krążenia, rozrusznik serca czy metalowe protezy. Osoby, które muszą zrezygnować z tego typu zabiegów, chorują na epilepsję, zaburzenia psychosomatyczne czy niewydolność oddechową. Nie mogą także mieć problemów z nerkami, wątrobą czy nowotworów. Co więcej nie powinny chorować - mieć infekcji czy nawet stanu podgorączkowego. Zaleca się przeprowadzenie od dziesięciu do dwunastu masaży, aby cieszyć się widocznymi zmianami i redukcją cellulitu.
Masaż bańką chińską - jedna z najpopularniejszych metod walki z pomarańczową skórką. Masaż antycellulitowy bańką chińską wykorzystuje podciśnienie. Zasysa skórę i tkanki leżące pod bańką. Do takiego masażu wykorzystywane są gumowe bańki. Wyciska się z nich powietrze, przykłada do natłuszczonej wcześniej skóry. Umożliwia to zassanie fałdów skóry. Masaż taki wykonuje się poprzez naprzemienne pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w stronę węzłów chłonnych. Aby był skuteczny, należy przeprowadzić serię dziesięciu do dwunastu zabiegów. Przeciwwskazaniami są:
- ciąża,- menstruacja,
- epilepsja,
- gorączka,
- choroby zakaźne,
- zespół odstawienia alkoholu lub narkotyków,
- nowotwory,
- stwardnienie rozsiane,
- hemofilia
- cera naczynkowa
- żylaki
- stany zapalne skóry.
Profesjonale zabiegi to najbardziej efektywny sposób na walkę z cellulitem, gdyż dają najlepsze rezultaty w najkrótszym czasie. Tylko podczas zabiegów można całkowicie pozbyć się zaawansowanego cellulitu. To jednak nie oznacza, że można zastąpić zabiegami zdrową dietę, aktywność fizyczną i odpowiednią pielęgnację. Zabiegi stanowią uzupełnienie takich metod. Jeżeli porzucimy zdrowy styl życia, zdając się jedynie na metody kosmetologiczne, cellulit może szybko powrócić– mówi kosmetolog Julia Krajewska z Clinica Cosmetologica, oferującej zabiegi na redukcję cellulitu.
Krem na cellulit? Czy to skuteczna metoda walki?
Sam masaż czy zabiegi na cellulit w profesjonalnym salonie mogą nie przynieść oczekiwanych efektów w szybkim czasie. Warto wspomóc tą walkę, używając odpowiednich kremów. Dobrze, by krem na cellulit miał naturalny skład. Powinien on także wykazywać odpowiednie działanie. Balsam na cellulit powinien:
- detoksykować,- nawilżać,
- rozbijać lipidy,
- wzmacniać naczynka,
- poprawiać mikrokrążenie,
- ujędrniać,
- odżywiać,
- redukować nadmiar wody.
Na co więc zwrócić szczególną uwagę szukając kremu na cellulit? Na jego skład. Czy naturalne składniki pomogą w redukcji pomarańczowej skórki? Oczywiście, że tak! Należy jednak dobrze wiedzieć jakie. Dobrze, by kosmetyki antycellulitowe miały składniki takie jak:
kofeina - przyspiesza proces lipolizy i zapobiega odkładaniu się nadmiaru tłuszczu. Pobudza mikrokrążenie i pomaga usunąć toksyny; pozbędzie się również nadmiaru wody z organizmu; jest idealna na walkę z cellulitem,
guarana - ma podobne działanie do kofeiny; wspomaga więc każde z jej działań; dodatkowo odpowiedzialna jest za pobudzenie drenażu limfatycznego; w połączeniu z kofeiną tworzą poważne zagrożenie dla pomarańczowej skórki,
algi morskie - w nich znajdziemy jod, kwas alginowy, laminarynę czy fukoidynę; usuwają toksyny z tkanek, wzmacniają naczynka, działają na naszą skórę ujędrniająco; wzmacniają ją i odżywiają; algi morskie gwarantują idealne odżywienie skóry,
kasztanowiec - idealny do wzmacniania naczynek; usuwa także toksyny i nadmiar wody z organizmu; w jego składzie znajdziemy szereg witamin, a także sterole, flawonoidy, fenolokwasy, garbniki i saponiny; to im zawdzięczamy antycellulitowe działanie wyciągu z kasztanowca;
kwas askorbinowy - czyli popularna witamina C; powinny ją zawierać wszystkie preparaty antycellulitowe, a to za sprawą zawartej w niej rutyny, która wzmacnia i uszczelnia naczynka; substancja ta także działa przeciwzapalnie; witamina C walczy z rodnikami i ujędrnia naszą skórę,
wyciąg z bluszczu pospolitego Hedera Halix - składniki, które kryją się w bluszczu pospolitym są zniewalające; znajdziemy tam nie tylko flawonoidy, takie jak rutyna (ta sama, która znajduje się w wit. C), kemferol, czy izokwercyna, ale także kwas chlorogenowy czy kawowy, saponiny oraz hederynę; bluszcz pospolity działa na każdy aspekt pojawiania się cellulitu i jest skutecznym składnikiem do walki z nim.
Każda z nas chce wyglądać pięknie i zdrowo. Chcemy być atrakcyjne w każdym wieku. Cellulit jest dziś uważany za chorobę cywilizacyjną i już od dawna nie jest problemem jedynie puszystych pań. Jeżeli zauważymy obrzęki i ból nóg towarzyszące cellulitowi, powinnyśmy skonsultować się z lekarzem. Aby pozbyć się tego problemu, musimy wiedzieć, że najważniejsza jest cierpliwość, sumienność i systematyczność. Warto połączyć kilka metod walki z nim. Używać odpowiednich kosmetyków, stosować masaże i zmienić swoje życie na bardziej zdrowe i aktywne. Praca za biurkiem czy złe odżywianie bardzo źle wpływają na wygląd naszej skóry i wspomagają powstawanie pomarańczowej skórki tak samo, jak alkohol czy nikotyna. Dlatego nawet jeśli jeszcze nie zauważyłaś u siebie oznak cellulitu, zmień swoje nastawienie do zdrowia, byś nie musiała z nim walczyć w przyszłości.
Więcej o kremie antycellulitowym Sinial przeczytasz na stronie magazynu Zwierciadlo.pl
Komentarze