„Naprawmy to” działa skutecznie
Statystycznie od początku funkcjonowania aplikacji co dwa dni naprawiany jest jeden alert. W ciągu dwóch lat rozwiązanych zostało 491 spraw.
Dobiegł końca remont chodnika przy ul. Wojska Polskiego 3. Diametralną zmianę przeszedł też fragment trotuaru przy ul Wojska Polskiego 3C. Dokończono także ścieżkę rowerową przy ul. Okulickiego. Załatano dziury w jezdni na ul. COP. Poprawiono oświetlenie przy ul. Kwiatkowskiego. A co łączy te wszystkie inwestycje? Są to alerty zgłoszone przez aplikację Naprawmy to.
Statystycznie od początku funkcjonowania aplikacji co dwa dni naprawiany jest jeden alert. W ciągu dwóch lat rozwiązanych zostało 491 spraw. Obecnie realizowanych jest 69 kwestii zgłoszonych przez mieszkańców – 6 zajmuje się Urząd Miasta w Stalowej Woli, 63 jest przekazanych do odpowiednich organów administracyjnych zgodnie z kompetencjami. Dodatkowo wiele problemów sygnalizowanych jest telefonicznie lub osobiście do Mobilnego Koordynatora Osiedlowego.
Remont chodników, łatanie dziur na drogach, poprawianie oznakowania, uprzątnięcie śmieci to najczęściej pojawiające się zgłoszenia mieszkańców.
– Cieszy fakt, że mieszkańcy aktywnie korzystają z tego narzędzia. Jest ono przede wszystkim dla mnie jako dla prezydenta, dla radnych, dla całego urzędu takim narzędziem, które pozwala każdego dnia sprawdzać czy na naszych osiedlach jest porządek, czy te małe kwestie, małe problemy są rozwiązywane każdego dnia– mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.
Jak zaznacza włodarz miasta, pewne tematy muszą być przekazywane do innych instytucji, bo miasto nie jest zarządcą wszystkich dróg i chodników w Stalowej Woli.
A jak można skorzystać z aplikacji? Są dwie drogi. Można wejść na stronę stalowowolskiego Urzędu Miasta, a następnie kliknąć w zakładkę Naprawmy to i tam zgłosić problem. Istnieje też możliwość ściągnięcia aplikacji za pomocą telefonu. Po wejściu w nią należy krótko opisać problem i dołączyć zdjęcie. GPS dokładnie określi miejsce naszej interwencji. Należy też wybrać jedną z pięciu kategorii alertu: infrastruktura, bezpieczeństwo, budynki, przyroda, inne. Z Mobilnym Koordynatorem Osiedlowym natomiast można się skontaktować telefonicznie pod numerem: 15 643 35 65 lub 784 427 349 bądź też osobiście w pokoju 37 (II piętro) w budynku Urzędu Miasta przy ul. Wolności 7.
Komentarze