Dzień pracownika socjalnego
We wtorek 21 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pracownika Pomocy Społecznej…
Po raz 4 w Stalowej Woli odbyły się obchody Dnia Pracownika Pomocy Społecznej. Była to doskonała okazja do podziękowania i wyróżnienia tych, którzy angażują się w pomoc drugiemu człowiekowi. 21 osób zostało uhonorowanych okolicznościowymi dyplomami. W tym gronie znaleźli się pracownicy, którzy dbają o swój rozwój, podnoszą kwalifikacje zawodowe oraz ci, którzy angażują się w swoją pracę niosąc pomoc potrzebującym.
- Podziękowania należą się pracownikom socjalnym za ich trud, wrażliwość, dobro kierowane do osób potrzebujących, do naszych klientów. Za to chcemy im podziękować. Wchodzimy w różne środowiska, gdzie nie zawsze policja chce wejść, a my musimy udzielać tego wsparcia i pomagać. Jest to praca, której nie da się przewidzieć z dnia na dzień- mówi Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS-u.
Praca pracownika socjalnego nie należy do łatwych, jest to stały kontakt z ludźmi w trudnej sytuacji życiowej.
- Chcemy zachęcić osoby do pracy w zawodzie pracownika socjalnego. My już widzimy te problemy, że ten zawód nie cieszy się takim uznaniem społecznym. Coraz mniej ludzi studiuje pracę socjalną, dlatego zachęcamy do pracy w tym zawodzie- mówi dyrektor MOPS.
21 listopada w naszym kraju obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia, w 1989 roku, w miejscowości Charzykowy, odbyło się spotkanie pracowników pomocy społecznej z Jackiem Kuroniem i dr Joanną Staręgą- Piasek, podczas którego stwierdzono, że pomoc społeczna to nie tylko, jak dotąd myślano, wspieranie słabych i chorych, ale także ochrona bezrobotnych, ubogich czy bezdomnych. Padła też wówczas propozycja opracowania nowej ustawy i utworzenia wyspecjalizowanych placówek- ośrodków pomocy społecznej. Przed 1989 rokiem pomoc społeczną uznawano za coś wstydliwego i spychano ją na margines życia. Nie zakładano też istnienia grup społecznych potrzebujących pomocy. Pomoc społeczna funkcjonowała w resorcie zdrowia. Istniały wówczas tylko 3 organizacje pozarządowe: PCK, PKPS oraz Caritas. W 1990 roku utworzono Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a nowa ustawa o pomocy społecznej weszła w życie tego samego roku pod koniec listopada. Była to pierwsza w powojennej Polsce ustawa o pomocy społecznej (wcześniejsza ustawa była aż z 1923 roku!).
Komentarze
Ci pracownicy co pracują solidnie to ich tu nie i nikt ich nie zauważa .....
Ci pracownicy co pracują solidnie to ich tu nie i nikt ich nie zauważa .....
Nadberezny Ty szmato , duda nie przyjezdzaj tu wiecej . Stalowowolska dziwkarska policjo , nawet 12 latek wie ze z kryminalnej u was trzymaja z dilerami . I Nawet 12 latek wie kto jest dilerem . Dajcie sobie spokoj z mieszkancami Stalowej itp... wiekszość z was to durnie .
Beneficjenci mówi jednym głosem Dej no dwa złote ksieciunio
BRAWO WY !!!!!!
to oni zyja zMOPS
to oni zyja zMOPS
A to same panie? Nie ma mężczyzn wyciągających z bagien ludzi?
żenua,jeszcze raz żenua.
żenua,jeszcze raz żenua.
żenua,jeszcze raz żenua.
Kto to jest ta pani kopką na głowie? Gdzieś ją mam znać ale skąd?
A pani radna już się gotować nauczyła czy nadal ostro "się uczy"?