Rok Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpiecz.

Image

To już rok, jak mieszkańcy naszego powiatu za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo. W ciągu 12 miesięcy stalowowolscy policjanci odnotowali blisko tysiąc zgłoszeń. Wszystkie sygnały zostały sprawdzone, wiele z nich się potwierdziło.

20 września minął rok od kiedy na terenie naszego powiatu funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to zostało stworzone, aby zapewnić mieszkańcom łatwiejszy kontakt z Policją. Dzięki aplikacji mogą oni łatwo i anonimowo zgłaszać sytuacje w swoim otoczeniu, które według nich bezpośrednio wpływają na poczucie bezpieczeństwa.

W ciągu roku na terenie powiatu stalowowolskiego odnotowano 976 zgłoszeń. Dużą grupę stanowią zagrożenia związane z nieprzestrzeganiem przepisów w ruchu drogowym takich jak: przekraczanie dozwolonej prędkości - 321, nieprawidłowe parkowanie - 229, niewłaściwa infrastruktura drogowa - 44. Do drugiej grupy najczęściej wskazywanych uciążliwości zalicza się między innymi spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 173.

Policjanci sprawdzili wszystkie sygnały, do tej pory potwierdzono 365, 598 nie potwierdziło się. Obecnie 8 nowych zgłoszeń czeka na sprawdzenie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób, które korzystają z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wprowadzono modyfikację i rozbudowano kategorie. Podczas nanoszenia zgłoszenia mamy teraz możliwość dopisania oprócz daty i godziny zdarzenia, również porę dnia oraz dzień tygodnia. Mamy także możliwość dodania krótkiego komentarza oraz dołączenia nawet 3 plików, o maksymalnej wielkości 5 MB. Wprowadzona w tym zakresie modyfikacja ułatwi policjantom weryfikację zgłoszenia.

Dodatkowo do aplikacji dodano nowe statusy - „potwierdzone wyeliminowane” oraz „żart lub pomyłka”. I tak, "potwierdzonych/wyeliminowanych” zgłoszeń jest 1, natomiast z kategorii „żart lub pomyłka” odnotowano 4. Dzięki modyfikacji, w przypadku potwierdzenia zagrożenia użytkownik będzie wiedział, czy naniesione przez niego zagrożenie zostało wyeliminowane.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Funkcjonariusze sprawdzają i monitorują miejsca, które zostały naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń.

Mieszkańcy powiatu stalowowolskiego zgłosili zagrożenie, które dotyczyło przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości, na terenie Stalowej Woli i Kępia Zaleszańskiego. Policjanci ruchu drogowego ze Stalowej Woli potwierdzili zgłoszenia, a osoby popełniające tam wykroczenia w ruchu drogowym straciły prawa jazdy i zostały ukarane mandatami.

Jak ważny jest każdy sygnał można było zaobserwować także zimą, kiedy temperatury na zewnątrz były bardzo niskie. Dzięki zgłoszeniom naniesionym na mapę zagrożeń, stalowowolscy policjanci mogli szybko interweniować wobec osób bezdomnych. O tym przeczytasz tutaj.

Przypominamy, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

KPP Stalowa Wola

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Prawda

MapaZagrożeń nie wiem co pamiętasz z tamtych czasów ale nie pisz głupot. Ta mapa jest własnie po to aby tępić takich cwaniaków drogowych,którzy nie stosują się do przepisów i stwarzają realne zagrożenie życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego a także ostrzega przed różnymi zagrożeniami.Proponuję poznaj bliżej o co w tym chodzi a zmienisz zdanie.To nie jest donoszenie a zwykla reakcja na zagrożenia bo dzięki tej mapie można zwrócić służby na problem występujący w danym rejonie.
PS.
Jak ktoś kogoś zabije a ty będziesz świadkiem i znał morderce to go nie ujawnisz bo brzydzisz się donosicielstwem?

~MapaZagrożeń

Podobno historia lubi się powtarzać. Nie mogę uwierzyć jednak że w takim tempie. Rozpoczynałem studia w 1983r i wówczas sądziłem że dorosłe życie będzie mi dane spędzić w mrocznej Komunie.
Stało się coś nieprawdopodobnego. W 1989r kiedy je skończyłem nastał wielki dzień. Dzień pierwszych wolnych wyborów. Polska się odrodziła !!!
Dzisiaj znów dzieje się coś przełomowego ale niestety ... w drugą stronę.
I niewiarygodne jest to że staje się to po niespełna 30 latach, z ręki małego Człowieczka, który doskonale pamięta tamte mroczne czasy. Miał rację Bismarck mówiąc o Polakach że nadmiar danej im swobody prowadzi do samo unicestwienia...
Tak przykro być w takich momentach Polakiem...

~1+1=2

Dobra idea, fajnie, że wprowadzili wreszcie opcję "opisu" zdarzenia. Bardzo się przyda, może reakcje będą skuteczniejsze niż wcześniej. Ogółem na plus.

~jasio

ja złaszom do tyj mapy moje somsiDY I moje władze miejskie powiatoweigminne o radyh niezapominajac darmosraczy jednych