Obradował Zespół Zarządzania Kryzysowego
Skutki niedzielnej nawałnicy oraz działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji – te dwa tematy zdominowały posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się 25 lipca w stalowowolskim Starostwie Powiatowym.
W spotkaniu uczestniczyli szefowie i przedstawiciele służb, straży i inspekcji z terenu powiatu, a także samorządowcy reprezentujący poszczególne gminy. Obradom przewodniczył wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys. Podczas spotkania omówiono skutki wichury, jaka ostatniej niedzieli przeszła nad powiatem czyniąc sporo zniszczeń, w tym uszkadzając kilka budynków. Wymieniono się również wnioskami mającymi na celu lepsze przygotowanie się do podobnych zdarzeń na przyszłość. W drugiej części spotkania omówiono działania służb oraz inspekcji na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji. Komendant PSP Robert Lebioda omówił wyniki kontroli przeprowadzonej w ośrodkach i obiektach w których przebywają podczas kolonii i półkolonii osoby nieletnie. Strażacy przeprowadzili pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego w sumie 23 kontrole, m.in. w takich obiektach jak: Kopiec w Zaklikowie, Ośrodek Caritas w Bojanowie czy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Podobnie, kontrole w miejscach letniego wypoczynku dzieci przeprowadzali również pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Stalowej Woli. Ta instytucja tradycyjnie już, badała również jakość wody w 3 kąpieliskach na terenie Powiatu Stalowowolskiego: w Zaklikowie, Pysznicy oraz w Kłyżowie. Jak poinformowano – woda w każdym z tych zbiorników nadaje się do kąpieli.
Głos zabrał również zastępca komendanta powiatowego Policji w Stalowej Woli – mł. insp. Jacek Iracki. Stwierdził, że w okresie letnim trudno mówić na terenie Powiatu Stalowowolskiego o wzroście przestępczości, aczkolwiek jak co roku w wakacje - zauważalny jest wzrost liczby wykroczeń polegających na niszczeniu mienia, naruszaniu ciszy nocnej, czy spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Wśród działań prewencyjnych prowadzonych przez Policję wymienił m.in. wzmożone kontrole kierowców, m.in. podczas akcji „Trzeźwy poranek”. Podczas ostatniej z nich skontrolowano ponad 1 000 kierujących, z czego 5 okazało się nietrzeźwych.
Komentarze
Po co na tym spotkaniu obecny był ten żołnierz ???? Jaka jest rola żołnierzy w sytuacji kiedy pada deszcz lub wieje mocny wiatr ??? A po tych zdarzeniach / zalane ulice, zerwane dachy itp. / co nam może dać wojsko ???? Jeszcze nie widziałem żeby wojsko było przy udrażnianiu kanalizacji burzowej, przy usuwaniu powalonych drzew czy przy budynkach z zerwanymi dachami. Tym bardziej, że ostanie zdarzenie miało miejsce w niedzielę a nasze dzielne wojsko pracuje od poniedziałku do piątku / do godz. 14.30 / a potem się rozjeżdżają na weekend. A jednostki broni firma ochroniarska...To tak mniej więcej tyle w temacie. Już nawet nie piszę skąd i który to był żołnierz...
bla bla bla paluszki zjedzone i mineralna wypita po co ta szopka!!!!!!1